Refresh


home : Wielrennen : Giro d'Italia


VIDEO: lefgozer Gaviria maakt klavertjevier vol in laatste massasprint

Gaviria met nummer 4.

vr 19/05/2017 - 17:16 Na een indrukwekkend eindschot heeft Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) de 13e rit in de Giro gewonnen. De Colombiaan was in een massasprint sneller dan Bennett en Stuyven. Voor Gaviria is het zijn 4e ritzege in deze Giro. Tom Dumoulin beleefde een rustige dag in zijn roze trui.

VIDEO: Gaviria komt van erg ver en geeft iedereen het nakijken

Gaviria zit in een verloren positie, maar wint toch

De laatste sprintersetappe in deze Ronde van Italië had een oersaai verloop, maar een boeiende slotkilometer. 3 dappere vluchters kregen amper 2 minuten van het peloton, dat zich in de laatste 25 kilometer ondanks zijwind niet liet verleiden tot waaiers.

Bora-Hansgrohe nam net als gisteren in de sprintvoorbereiding de regie in handen met een indrukwekkende trein voor Bennett.

Bij Quick-Step en Lotto-Soudal ontspoorde de trein en in de laatste bocht, op zo'n 400 meter van de finish, lieten Gaviria en Greipel zich wegdrummen.

Het duo leek in een verloren positie te zitten, maar dat was buiten Gaviria gerekend. De nog altijd maar 22-jarige Colombiaan zette in de achtergrond op 350 meter van de finish vol aan en moest toen nog een tiental renners voorbijsnellen.

Maar de Colombiaanse durfal schuwde de risico's niet en dook in een klein gaatje. Ploegmaat Richeze ging net op tijd opzij en hinderde bij die beweging Ewan, al kon Richeze ook geen kant op. Gaviria trok er zich niets van aan en mocht voor de vierde keer het zegegebaar maken.

Gaviria: "De Tour? Daar beslis ik niet over"

Fernando Gaviria zette in de Giro een vierde parel op zijn zegekroon. "Het was een lastige sprint", reageerde de Colombiaan bij Sporza. "Iedereen wil deze kans grijpen, wat het extra moeilijk maakte."

"Wanneer ik zal debuteren in de Tour de France? Het is niet aan mij om die beslissing te nemen. De dag dat ik er klaar voor ben, zal ik het zo goed mogelijk proberen te doen in de Tour."

Wedstrijdverloop

  1. 17:22 Einde
  2. 17:21 Stuyven is derde De top 3: Gaviria, Bennett en Stuyven.
  3. 17:18 Lefgozer Gaviria Wat een straffe sprintzege. Gaviria duikt in een gat dat er niet echt is, ook omdat Richeze opzij gaat en Ewan daardoor wel hindert. Al kon de Argentijnse ploegmaat van Gaviria geen kant op.
  4. 17:18 En dat is nummer 4! Niet te geloven: als een duiveltje uit een doosje wint Gaviria zijn vierde ritzege.
  5. 17:17 Gaviria en Greipel laten zich wegdrummen.
  6. 17:16 Laatste kilometer Ultimo chilometro! We lijken af te stevenen op een duel tussen Bennett en Gaviria. Nu komt Greipel ook opzetten met twee man.
  7. 17:15 Nog 2 kilometer Het is weer een verbeten strijd tussen Bora en Quick-Step. Greipel zoekt het wiel van Gaviria.
  8. 17:14 Pozzato heeft het al begrepen en zet zich gewoon op kop van het peloton, in dienst van Mareczko.
  9. 17:13 Pippo in de aanval! Nog 4 kilometer. Lotto-Soudal wacht af en komt nu op het gepaste moment naar voren. Pozzato probeert nog weg te rijden.
  10. 17:12 Wie zonet de rechterkant van de rotonde genomen heeft, komt bedrogen uit. Hopelijk hebben enkele sprinters zich niet laten verrassen.
  11. 17:11 Nog 5 kilometer en de strijd begint. Quick-Step en Bora organiseren zich en zetten een treintje op poten.
  12. 17:10
  13. 17:09 Windstilte, bis Nog 7 kilometer. De rust is eventjes teruggekeerd, maar wij gaan op het puntje van onze stoel zitten voor de laatste massasprint in deze Giro.
  14. 17:05 Over de laatste kilometer: op 400 meter van de finish volgt er nog een vrij scherpe bocht. Wie daar nog over een locomotief beschikt, kan een gouden zaak doen.
  15. 17:05
  16. 17:03 Bergkoning Fraile zal zich in deze finale niet kunnen tonen, al was dat wellicht ook zijn plan niet. Hij staat aan de kant met een lekke band.
  17. 17:00 Geen waaiers De wind heeft een hoop nervositeit met zich meegebracht, maar we lijken in groep af te stormen op Tortona.
  18. 16:56 Nog 15 kilometer Roze trui Dumoulin was even niet te bespeuren, maar komt nu toch een kijkje nemen aan de kop van het peloton. Er is amper schade na het eerste waaierprikje.
  19. 16:55 Greipel mag zich klaarstomen voor de sprint.
  20. 16:54 In het centrum van Voghera krijgen de renners wat meer beschutting. Voorin houden Trek en Bahrein-Merida Mollema en Nibali op de eerste rijen.
  21. 16:52 Wie durft het aan om de boel echt op de kant te gooien?
  22. 16:50 Eerste schade Achteraan staat de deur nu toch open. Een trosje renners wordt er af gewaaid, maar voorin is er nog geen echte versnelling.
  23. 16:49 Gruppo compatto Er staat wel wind, maar in het peloton blijft het windstil. De drie leiders zijn eraan voor de moeite. Nog 22 km.
  24. 16:45 Nog 30 seconden voor de 3 leiders Ook de ploegen van de klassementsmannen zijn gewaarschuwd. Movistar (Quintana), Katjoesja (Zakarin) en FDJ (Pinot) bevolken de eerste rijen.
  25. 16:40 Iljo Keisse brengt Fernando Gaviria weer goed naar voren. We zitten op 28 kilometer van de finish: er is een beetje gezonde nervositeit in het peloton.
  26. 16:34 De favorieten volgens de Italiaanse media
    *** Gaviria
    ** Ewan, Greipel
    * Bennett, Mareczko, Modolo
  27. 16:28 Nieuwtje vanuit een wagen van Orica-Scott: hevige zijwind in de laatste 25 kilometer.
  28. 16:24 Nog 38 kilometer Broett, Mohoric, Albanese, Gaviria en Teklehaimanot: dat is de volgorde bij de laatste sprint van de dag.
  29. 16:19 Gisteren zette Bora-Hansgrohe een indrukwekkende trein op de rails voor Sam Bennett. De Ier werd gisteren derde, maar zijn ploeg houdt zich voorlopig afzijdig.
  30. 16:16 Het stratenplan van de finish in Tortona.
  31. 16:14 Nog een uurtje koers Nog 47 kilometer. Nog eens de namen van de drie leiders: Mohoric (Svn), Broett (Rus) en Albanese (Ita). Het peloton consolideert hun voorgift tot 1'30".
  32. 16:06 Drie sprintersploegen aan het werk: Wilier-Selle Italia, Quick-Step Floors en Lotto-Soudal.
  33. 15:58 Bart Leysen (Lotto Soudal): "Gisteren liep er genoeg fout om de twijfel te laten toeslaan"
  34. 15:57 We hebben gisteren met de ploeg de finale herbekeken. De jongens hebben zelf aangegeven wat er niet goed was. Het was een kwestie van timing en die was gisteren niet optimaal. Bart Leysen (ploegleider Lotto-Soudal)
  35. 15:45 Het peloton bij de bevoorrading.
  36. 15:43 Italiaanse droogte De Italianen blijven in hun thuiskoers overigens op hun honger zitten, want in deze Giro viel er nog geen enkele Italiaanse ritzege te rapen. Jakub Mareczko was er gisteren wel dichtbij met een tweede plaats. Kan hij vandaag een einde maken aan de Italiaanse droogte?
  37. 15:33 Op 75 kilometer van de finish hebben de 3 leiders nog 1'34". Dit dreigt dus weer een geschiedenisloze etappe te worden. Het gemiddelde na 2 uur koers: 44,350 km/u.
  38. 15:26 Lof van de Britse spurtbom voor zijn Colombiaanse "rivaal".
  39. 15:23 De kopgroep: Albanese, Mohoric en Broett.
  40. 15:20 Ik ben toch vermoeid uit het eerste deel van de Giro gekomen. Caleb Ewan (Orica-Scott)
  41. 15:08 Krijgt Gaviria opnieuw de kussen?
  42. 15:06 Wind? Her en der wordt gemeld dat het in de finale wel eens stevig zou kunnen waaien. Krijgen we straks toch nog vuurwerk?
  43. 15:06 Tussensprint Bij de sprint graait Albanese wat centjes mee. Gaviria kaapt de resterende punten weg, zonder enige bedreiging.
  44. 15:05 De sprint van gisteren bewijst het belang van Richeze voor Gaviria.
  45. 15:02 Toen Max (Richeze) gisteren nog tijdig terugkwam na zijn lekke band, was ik toch opgelucht. Hij is heel belangrijk voor mij. Fernando Gaviria (Quick-Step Floors)
  46. 14:56 Gaviria: "Ik heb respect voor Greipel"
  47. 14:53 Wat was er gisteren aan de hand met Ewan? Orica-Scott houdt zich voorlopig afzijdig in de jacht op de vluchters. De Australische ploeg werkte gisteren een hele dag, maar in de sprint kwam Caleb Ewan er niet aan te pas. Een probleem met een remblok, haalde Orica gisteren als verklaring aan.
  48. 14:47 Het peloton beseft dat het daarstraks iets te gulzig was. Op 110 km van de aankomst krijgt het trio weer 1'43".
  49. 14:39 De Giro wil Geraint Thomas bedanken, die ondanks zijn blessures moedig heeft gestreden. De Giro-organisatie in een persbericht
  50. 14:39 Een charme-offensief van de Giro-organisatie voor Sky, dat het zwaarste slachtoffer was van de val met een motor vorige zondag.
  51. 14:35 Nog slechts een half minuutje De wind komt een beetje opzetten en dus krijgen we nervositeit in het peloton. Het verschil loopt heel snel terug: 30 seconden.
  52. 14:33 Greipel: "Ik hoop met een zege af te sluiten"
  53. 14:32 Fernando Gaviria? Quick-Step heeft veel ervaring en doet het goed. Hopelijk heb ik op het einde de benen om hem te kloppen. André Greipel (Lotto-Soudal)
  54. 14:25 Eerbetoon aan Coppi De ritten van vandaag en morgen staan overigens in het teken van Fausto Coppi. Coppi overleed in 1960 in Tortona, de aankomstplaats van vandaag. Castellania, de startplaats van morgen, is het geboortedorp van Coppi.
  55. 14:23 Nog 127 km te gaan.
  56. 14:12 Jongste renner in deze Giro in kopgroep Bardiani had gisteren Mirco Maestri mee in de vuurlinie, vandaag neemt Vincenzo Albanese die rol voor zijn rekening. De 20-jarige Italiaan is het jongste veulen in het Giro-peloton.
  57. 14:03 De Panini-gekte is nog niet gaan liggen in het Giro-peloton.
  58. 14:00 De puntentrui? Ik wil Milaan bereiken. Niet enkel met die puntentrui als doel, maar ook om Bob Jungels te bedanken voor zijn hulp in deze Giro. Fernando Gaviria (Quick-Step Floors)
  59. 13:58 Was Broett op het startpodium zijn plannetje al aan het smeden?
  60. 13:57 De truitjes in het peloton
    roze trui (klassement) Tom Dumoulin
    witte trui (beste jongere) Bob Jungels
    paarse trui (puntenklassement) Fernando Gaviria
    blauwe trui (bergklassement) Omar Fraile
  61. 13:54 Serry (Quick-Step) en De Clercq (Lotto) houden de voorsprong opvallend beperkt: 1'55". Ook de ploeg van Mareczko helpt een handje.
  62. 13:51
  63. 13:50 Nevenklassementen in de Giro: zwart rugnummer, tussensprints en aanvalskilometers
  64. 13:49 Fuga Pinarello Pavel Broett zal alvast een troostprijsje overhouden aan deze onderneming. De aanvalslustige Rus gaat dankzij deze vlucht Daniel Teklehaimont voorbij in de Fuga Pinarello, het klassement dat de aanvalskilometers bijhoudt.
  65. 13:44 Van 4 naar 3 Vreemde zet van Dimension Data: Johann Van Zyl wordt teruggefloten door de ploegleiding en laat de kopgroep rijden. Heeft de Zuid-Afrikaanse ploeg geen zin in een hopeloos avontuur?
  66. 13:43 Regenboogman Mohoric Matej Mohoric (22) is nog een piepkuiken, maar kon bij de jeugd al stevige adelbrieven voorleggen. De Sloveen werd wereldkampioen bij de junioren (2012) en beloften (2013), maar heeft bij de profs nog geen potten kunnen breken.
  67. 13:43 Mohoric wint het WK bij de beloften
  68. 13:39 Het kwartet kreeg 2 minuten in de schoot geworpen, maar Lotto-Soudal en Quick-Step zetten al een pion aan het werk.
  69. 13:37 "Afscheid? Ik wacht nog altijd op een hoogtepunt om te stoppen"
  70. 13:36 Ik hoopte op één ritzege in mijn debuut in een grote ronde. Maar drie ritten, dat is ver boven mijn verwachtingen. Fernano Gaviria (Quick-Step Floors) won gisteren zijn derde etappe
  71. 13:35 De eerste aanval was meteen de goeie.
  72. 13:31 Kopgroep van 4 De 4 namen die de komende uren het wedstrijdverhaal zullen kleuren: Mohoric (UAE Team Emirates), Broett (RusVelo), Van Zyl (Dimension Data) en Albanese (Bardiani).
  73. 13:30 Start en aanval! Het vlagje wappert en dat is meteen het sein voor Mohoric om aan te vallen. Hij krijgt 3 man mee en het peloton laat begaan.
  74. 13:30 Toch een ietwat aparte voorbereiding op deze rit.
  75. 13:29 Op de eerste rijen van het peloton zien we meteen enkele mannetjes van de sprintersploegen. Zij willen zo meteen geen al te grote kopgroep laten vertrekken.
  76. 13:25 Gesprekken via de microfoontjes De renners overleggen met de volgwagens: wellicht krijgen we straks een stormloop op regenjasjes, al vallen de weersomstandigheden nog goed mee.
  77. 13:24 Het profiel van deze etappe: amper hoogtemeters.
  78. 13:23 Grijs weertje in Italië De zon houdt een dutje, de renners krijgen zelfs enkele regendruppels te verwerken.
  79. 13:22
  80. 13:21 Start! Intussen is in Reggio Emilia, de aankomstplaats van gisteren, het startschot gegeven. We krijgen nog een korte neutrale zone.
  81. 13:20 Koers
  82. 13:07 Het was een speciale Giro met de ritzege en de roze trui. Vandaag probeer ik met een tweede ritzege af te sluiten. André Greipel (Lotto-Soudal)
  83. 13:06 André Greipel plaatst voor de laatste keer zijn handtekening.
  84. 13:01 Bij Dimension Data grappen ze even: Igor Anton is vandaag de topfavoriet.
  85. 12:32
  86. 12:21 Voor André Greipel, winnaar van de tweede rit, zit de Giro er vanavond op. De Duitser mikt natuurlijk ook op de Tour en houdt het na deze etappe voor bekeken in Italië.
  87. 12:20 VIDEO: Motor veroorzaakt val op slotklim, pak favorieten teruggeslagen
  88. 12:19 Thomas verschijnt niet aan de start Zoek vandaag niet meer naar Geraint Thomas. De Welshman kwam vorige zondag ten val na een incident met een motor en ondervindt te veel hinder. De klassementsman van Sky zal zich nu op de Tour richten. "Ik wil er met dezelfde goeie vorm aan de start staan als in de Giro."
  89. 12:17 Sinds mijn val zie ik af. Er scheelt iets met mijn schouder, al kan ik dat wel aan. Maar ook de hinder aan mijn knie verergert elke dag. Uiteraard is het nooit leuk te moeten opgeven, zeker als deze wedstrijd je hoofddoel van het seizoen is. Ik zou graag verder fietsen, maar het zou eerder een dagelijkse overlevingsstrijd zijn in plaats van een koers. Geraint Thomas (Sky)
  90. 12:17
  91. 12:15 13e etappe in de Giro Als de sprinters nog willen oogsten in deze Ronde van Italië, dan moet het vandaag gebeuren. De 13e rit serveert het peloton een biljartvlak parcours over 167 kilometer. Start om 13.20u.
  92. 12:15 Vooraf
profiel
profiel

Uitslag

Uitslag rit

1 COL Fernando Gaviria QST 3u47'45"
2 IER Sam Bennett BOH +0"
3 BEL Jasper Stuyven TFS +0"
4 ITA Roberto Ferrari UAD +0"
5 ZAF Ryan Gibbons DDD +0"
6 DUI Rüdiger Selig BOH +0"
7 ITA Sacha Modolo UAD +0"
8 AUS Caleb Ewan ORS +0"
9 DUI André Greipel LTS +0"
10 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT +0"
11 DUI Phil Bauhaus SUN +0"
12 ARG Maximiliano Richeze QST +0"
13 ITA Jakub Mareczko WIL +0"
14 RUS Ivan Savitsky GAZ +0"
15 SLO Luka Mezgec ORS +0"
16 RUS Alexey Tsatevich GAZ +0"
17 FRA Quentin Jauregui ALM +0"
18 ITA Enrico Barbin BRD +0"
19 ITA Salvatore Puccio SKY +0"
20 OOS Gregor Mühlberger BOH +0"
52 BEL Ben Hermans BMC +0"
58 BEL Laurens De Plus QST +0"
65 BEL Maxime Monfort LTS +0"
71 BEL Jasper De Buyst LTS +0"
107 BEL Iljo Keisse QST +53"
114 BEL Dries Devenyns QST +1'03"
115 BEL Bart De Clercq LTS +1'06"
137 BEL Jurgen Van den Broeck TLJ +1'30"
163 BEL Dylan Teuns BMC +3'09"
170 BEL Victor Campenaerts TLJ +3'09"
173 BEL Pieter Serry QST +3'09"
179 BEL Sean De Bie LTS +7'27"
klassement
1 NED Tom Dumoulin SUN 63u48'08"
2 COL Nairo Quintana MOV +2'41"
3 FRA Thibaut Pinot FDJ +3'21"
4 ITA Vincenzo Nibali TBM +3'40"
5 RUS Ilnur Zakarin KAT +4'24"
6 NED Bauke Mollema TFS +4'32"
7 ITA Domenico Pozzovivo ALM +4'59"
8 LUX Bob Jungels QST +5'18"
9 CRI Andrey Amador MOV +6'01"
10 NED Steven Kruijswijk TLJ +7'03"
11 GBR Adam Yates ORS +7'43"
12 ITA Davide Formolo CDT +8'09"
13 ITA Dario Cataldo AST +8'14"
14 SLO Jan Polanc UAD +9'11"
15 BEL Ben Hermans BMC +10'51"
16 BEL Maxime Monfort LTS +11'47"
17 POR Rui Costa UAD +16'52"
18 TSJ Jan Hirt CCC +19'45"
19 ZWI Sébastien Reichenbach FDJ +21'31"
20 OOS Patrick Konrad BOH +22'27"
21 BEL Laurens De Plus QST +22'31"
22 FRA Hubert Dupont ALM +22'53"
23 ITA Franco Pellizotti TBM +24'47"
24 ITA Simone Petilli UAD +26'06"
25 DEN Jesper Hansen AST +26'36"
26 SPA Cristián Rodríguez WIL +26'49"
27 NED Stef Clement TLJ +27'04"
28 FRA Rudy Molard FDJ +31'56"
29 VS Peter Stetina TFS +32'30"
30 CAN Michael Woods CDT +32'38"
31 NED Laurens ten Dam SUN +33'05"
32 VS Tejay van Garderen BMC +34'13"
33 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD +36'49"
34 WRU Kanstantsin Siutsou TBM +39'24"
35 SPA Gorka Izagirre MOV +40'11"
36 LUX Ben Gastauer ALM +40'21"
37 COL Winner Anacona MOV +40'25"
38 ITA Giovanni Visconti TBM +42'51"
39 SPA Mikel Landa SKY +44'24"
40 FRA Pierre Rolland CDT +46'35"
41 IER Philip Deignan SKY +48'34"
42 POL Tomasz Marczynski LTS +51'21"
43 SPA Luis León Sánchez AST +51'35"
44 COL Sebastián Henao SKY +54'35"
45 POR José Mendes BOH +54'57"
46 KRO Robert Kišerlovski KAT +55'11"
47 ZWI Steve Morabito FDJ +55'25"
48 TSJ Michal Schlegel CCC +56'21"
49 SPA Rubén Plaza ORS +56'58"
50 FRA Julien Bernard TFS +57'39"
51 ITA Matteo Montaguti ALM +58'58"
52 FRA François Bidard ALM +1u01'36"
53 SPA José Joaquín Rojas MOV +1u01'43"
54 SPA Víctor De la Parte MOV +1u02'08"
55 ITA Valerio Conti UAD +1u02'36"
56 SPA José Herrada MOV +1u02'49"
57 ITA Eros Capecchi QST +1u04'09"
58 NED Bram Tankink TLJ +1u04'18"
59 RUS Alexander Foliforov GAZ +1u05'22"
60 DUI Simon Geschke SUN +1u05'37"
61 OOS Georg Preidler SUN +1u06'47"
62 SPA Igor Antón DDD +1u08'09"
63 ITA Diego Rosa SKY +1u09'36"
64 VS Joey Rosskopf BMC +1u10'36"
65 ERI Natnael Berhane DDD
66 ITA Manuele Boaro TBM
67 ITA Enrico Battaglin TLJ +1u12'59"
68 POR José Gonçalves KAT +1u15'01"
69 ZWI Silvan Dillier BMC +1u15'13"
70 OOS Gregor Mühlberger BOH +1u17'45"
71 ZWE Tobias Ludvigsson FDJ +1u17'57"
72 ITA Salvatore Puccio SKY +1u19'26"
73 SPA Jesús Hernández TFS +1u20'09"
74 SPA Carlos Verona ORS +1u21'26"
75 SPA Pello Bilbao AST +1u22'36"
76 KAZ Andrey Zeits AST +1u23'35"
77 FRA Clément Chevrier ALM +1u29'10"
78 GBR Hugh Carthy CDT +1u29'26"
79 ITA Davide Villella CDT +1u29'49"
80 ITA Enrico Gasparotto TBM +1u29'49"
81 VS Chad Haga SUN +1u33'46"
82 ITA Paolo Tiralongo AST +1u36'38"
83 BEL Dylan Teuns BMC +1u37'38"
84 FRA Jérémy Roy FDJ +1u37'46"
85 FRA Quentin Jauregui ALM +1u39'04"
86 ITA Edward Ravasi UAD +1u39'31"
87 RUS Sergey Firsanov GAZ +1u39'43"
88 BEL Dries Devenyns QST +1u40'15"
89 SPA Omar Fraile DDD +1u41'34"
90 AUS Adam Hansen LTS +1u43'17"
91 OOS Felix Großschartner CCC +1u43'40"
92 RUS Matvei Mamykin KAT +1u44'34"
93 NED Tom-Jelte Slagter CDT +1u44'44"
94 BEL Jurgen Van den Broeck TLJ +1u45'36"
95 FRA Kenny Elissonde SKY +1u45'50"
96 ITA Valerio Agnoli TBM +1u46'36"
97 ITA Kristian Sbaragli DDD +1u49'36"
98 POL Lukasz Owsian CCC +1u50'34"
99 SPA Francisco Ventoso BMC +1u51'11"
100 ITA Matteo Busato WIL +1u54'03"
101 BEL Jasper Stuyven TFS +1u54'55"
102 SLO Luka Pibernik TBM +1u54'59"
103 FRA Matthieu Ladagnous FDJ +1u56'37"
104 WRU Branislav Samoilav CCC +1u57'24"
105 OOS Lukas Pöstlberger BOH +1u59'35"
106 WRU Vasil Kirijenka SKY +1u59'35"
107 VS Joe Dombrowski CDT +1u59'53"
108 DEN Lars Bak LTS +1u59'58"
109 ITA Manuel Senni BMC +2u00'07"
110 FRA Benoît Vaugrenard FDJ +2u00'18"
111 NOO Sindre Lunke SUN +2u00'21"
112 POL Maciej Paterski CCC +2u01'24"
113 ZAF Ryan Gibbons DDD +2u01'27"
114 RUS Pavel Broett GAZ +2u02'38"
115 ERI Daniel Teklehaimanot DDD +2u03'09"
116 ITA Marco Marcato UAD +2u03'38"
117 NED Jos van Emden TLJ +2u03'45"
118 SLO Jan Tratnik CCC +2u04'01"
119 ITA Giulio Ciccone BRD +2u05'34"
120 COL Fernando Gaviria QST +2u06'14"
121 SPA Ángel Vicioso KAT +2u06'28"
122 ITA Enrico Barbin BRD +2u07'28"
123 ITA Simone Ponzi CCC +2u07'33"
124 RUS Ivan Rovnyi GAZ +2u07'42"
125 BEL Jasper De Buyst LTS +2u08'21"
126 NED Martijn Keizer TLJ +2u08'33"
127 ITA Daniele Bennati MOV +2u09'06"
128 ITA Filippo Pozzato WIL +2u10'08"
129 AUS Michael Hepburn ORS +2u11'08"
130 SLO Matej Mohoric UAD
131 FRA Julien Bérard ALM
132 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT +2u12'54"
133 ITA Cesare Benedetti BOH +2u13'28"
134 SPA Julen Amezqueta WIL +2u13'54"
135 RUS Alexey Tsatevich GAZ +2u14'05"
136 DEN Christopher Juul-Jensen ORS +2u14'20"
137 ITA Sacha Modolo UAD +2u15'20"
138 VS Alex Howes CDT +2u16'31"
139 BEL Pieter Serry QST +2u17'09"
140 ALB Eugert Zhupa WIL +2u17'38"
141 FRA William Bonnet FDJ +2u17'53"
142 ITA Manuel Quinziato BMC +2u17'56"
143 SLO Kristijan Koren CDT +2u19'33"
144 RUS Maksim Belkov KAT +2u20'01"
145 NED Twan Castelijns TLJ +2u20'25"
146 NED Moreno Hofland LTS +2u20'43"
147 ITA Mirco Maestri BRD +2u21'01"
148 TSJ Jan Bárta BOH +2u21'36"
149 AUS Rory Sutherland MOV +2u22'25"
150 POL Michal Golas SKY +2u23'00"
151 DEN Mads Pedersen TFS +2u24'02"
152 BEL Iljo Keisse QST +2u25'57"
153 SLO Luka Mezgec ORS +2u26'04"
154 ITA Roberto Ferrari UAD +2u26'58"
155 ITA Davide Martinelli QST +2u27'23"
156 ZAF Johann Van Zyl DDD +2u27'47"
157 RUS Evgeniy Shalunov GAZ +2u28'27"
158 CAN Svein Tuft ORS +2u29'06"
159 NED Tom Stamsnijder SUN +2u29'14"
160 BEL Victor Campenaerts TLJ +2u29'52"
161 AUS Alexander Edmondson ORS +2u32'20"
162 ITA Vincenzo Albanese BRD +2u33'12"
163 ARG Maximiliano Richeze QST +2u33'23"
164 ITA Eugenio Alafaci TFS +2u33'46"
165 RUS Sergej Lagoetin GAZ +2u36'32"
166 SPA Alberto Losada KAT +2u38'48"
167 DUI Phil Bauhaus SUN +2u41'53"
168 ITA Nicola Boem BRD +2u42'36"
169 BEL Sean De Bie LTS +2u42'57"
170 COL Daniel Martínez WIL +2u43'32"
171 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ +2u43'46"
172 IER Sam Bennett BOH +2u48'03"
173 ITA Lorenzo Rota BRD +2u50'30"
174 ITA Simone Andreetta BRD +2u51'08"
175 KAZ Zhandos Bizhigitov AST +2u51'58"
176 POL Marcin Bialoblocki CCC +3u01'46"
177 WRU Ilia Koshevoy WIL +3u07'34"
178 ITA Giuseppe Fonzi WIL +3u20'10"
1 LUX Bob Jungels QST 4u16'51"
2 COL Nairo Quintana MOV +0"
3 FRA Thibaut Pinot FDJ +0"
4 GBR Adam Yates ORS +0"
5 ITA Domenico Pozzovivo ALM +0"
6 OOS Patrick Konrad BOH +0"
7 ITA Vincenzo Nibali TBM +0"
8 NED Tom Dumoulin SUN +0"
9 RUS Ilnur Zakarin KAT +0"
10 NED Bauke Mollema TFS +0"
11 SLO Jan Polanc UAD +0"
12 NED Steven Kruijswijk TLJ +0"
13 ZWI Sébastien Reichenbach FDJ +14"
14 SPA Mikel Landa SKY +14"
15 ITA Davide Formolo CDT +14"
16 BEL Laurens De Plus QST +25"
17 ITA Giovanni Visconti TBM +25"
18 BEL Ben Hermans BMC +25"
19 SPA Gorka Izagirre MOV +25"
20 CRI Andrey Amador MOV +25"
21 VS Tejay van Garderen BMC +25"
22 ITA Franco Pellizotti TBM +25"
23 KRO Robert Kišerlovski KAT +25"
24 DUI Simon Geschke SUN +25"
25 FRA Hubert Dupont ALM +40"
26 TSJ Jan Hirt CCC +40"
27 DEN Jesper Hansen AST +40"
28 BEL Maxime Monfort LTS +40"
29 FRA Rudy Molard FDJ +40"
30 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD +40"
31 FRA Pierre Rolland CDT +54"
32 ITA Dario Cataldo AST +1'01"
33 POR José Gonçalves KAT +1'07"
34 SPA Luis León Sánchez AST +1'07"
35 NED Stef Clement TLJ +1'10"
36 SPA Jesús Hernández TFS +1'10"
37 LUX Ben Gastauer ALM +1'25"
38 IER Philip Deignan SKY +1'30"
39 COL Sebastián Henao SKY +1'30"
40 ITA Manuele Boaro TBM +1'44"
41 VS Peter Stetina TFS +1'54"
42 ITA Valerio Conti UAD +1'54"
43 NED Laurens ten Dam SUN +2'17"
44 SPA Víctor De la Parte MOV +2'34"
45 ZWI Steve Morabito FDJ +2'34"
46 TSJ Michal Schlegel CCC +3'41"
47 SPA Cristián Rodríguez WIL +3'41"
48 ITA Kristian Sbaragli DDD +4'19"
49 ITA Davide Villella CDT +4'23"
50 FRA Julien Bernard TFS +4'23"
51 VS Joey Rosskopf BMC +4'23"
52 FRA François Bidard ALM +4'23"
53 SPA Rubén Plaza ORS +4'30"
54 NED Bram Tankink TLJ +4'30"
55 CAN Michael Woods CDT +4'30"
56 SPA Carlos Verona ORS +4'44"
57 ITA Eros Capecchi QST +6'04"
58 POR Rui Costa UAD +8'54"
59 BEL Dylan Teuns BMC +8'54"
60 ZWI Silvan Dillier BMC +8'54"
61 COL Winner Anacona MOV +8'54"
62 ITA Giulio Ciccone BRD +8'54"
63 ITA Enrico Battaglin TLJ +8'54"
64 ITA Simone Petilli UAD +10'05"
65 SPA Julen Amezqueta WIL +11'53"
66 ITA Enrico Gasparotto TBM +11'53"
67 ITA Salvatore Puccio SKY +11'53"
68 SPA Pello Bilbao AST +11'53"
69 ITA Enrico Barbin BRD +11'53"
70 ITA Simone Ponzi CCC +13'04"
71 OOS Georg Preidler SUN +13'04"
72 ZWE Tobias Ludvigsson FDJ +13'04"
73 WRU Kanstantsin Siutsou TBM +13'04"
74 ITA Valerio Agnoli TBM +13'04"
75 OOS Gregor Mühlberger BOH +13'04"
76 BEL Jasper Stuyven TFS +13'04"
77 BEL Sean De Bie LTS +13'04"
78 KAZ Andrey Zeits AST +13'04"
79 SPA José Joaquín Rojas MOV +13'04"
80 POR José Mendes BOH +13'04"
81 BEL Pieter Serry QST +13'04"
82 ITA Paolo Tiralongo AST +13'04"
83 FRA Clément Chevrier ALM +13'04"
84 POL Tomasz Marczynski LTS +13'04"
85 AUS Adam Hansen LTS +13'04"
86 RUS Matvei Mamykin KAT +13'04"
87 NED Tom-Jelte Slagter CDT +13'04"
88 RUS Alexander Foliforov GAZ +13'04"
89 SPA José Herrada MOV +13'04"
90 SPA Alberto Losada KAT +13'04"
91 AUS Rory Sutherland MOV +13'04"
92 SPA Ángel Vicioso KAT +13'04"
93 RUS Evgeniy Shalunov GAZ +13'04"
94 ITA Matteo Busato WIL +13'44"
95 ITA Matteo Montaguti ALM +13'44"
96 ITA Diego Rosa SKY +13'44"
97 NED Martijn Keizer TLJ +13'44"
98 FRA Kenny Elissonde SKY +14'50"
99 SLO Luka Pibernik TBM +16'49"
100 BEL Jasper De Buyst LTS +16'49"
101 POL Lukasz Owsian CCC +16'49"
102 ITA Davide Martinelli QST +16'49"
103 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT +16'49"
104 ITA Edward Ravasi UAD +16'49"
105 RUS Alexey Tsatevich GAZ +16'49"
106 COL Daniel Martínez WIL +16'49"
107 SPA Igor Antón DDD +16'49"
108 FRA Matthieu Ladagnous FDJ +16'49"
109 ARG Maximiliano Richeze QST +16'49"
110 BEL Dries Devenyns QST +16'49"
111 COL Fernando Gaviria QST +16'49"
112 ITA Filippo Pozzato WIL +19'05"
113 ALB Eugert Zhupa WIL +19'05"
114 BEL Jurgen Van den Broeck TLJ +19'05"
115 ZAF Ryan Gibbons DDD +19'05"
116 SPA Francisco Ventoso BMC +19'05"
117 FRA Jérémy Roy FDJ +19'05"
118 NED Moreno Hofland LTS +19'05"
119 VS Chad Haga SUN +19'05"
120 ITA Manuel Quinziato BMC +19'05"
121 DEN Lars Bak LTS +19'05"
122 FRA Benoît Vaugrenard FDJ +19'05"
123 ERI Daniel Teklehaimanot DDD +19'05"
124 POL Michal Golas SKY +19'05"
125 ITA Cesare Benedetti BOH +19'05"
126 ERI Natnael Berhane DDD +19'05"
127 SPA Omar Fraile DDD +19'05"
128 WRU Vasil Kirijenka SKY +19'05"
129 BEL Iljo Keisse QST +19'05"
130 RUS Maksim Belkov KAT +19'05"
131 FRA Julien Bérard ALM +19'05"
132 ITA Manuel Senni BMC +19'05"
133 NED Jos van Emden TLJ +19'05"
134 NOO Sindre Lunke SUN +19'05"
135 ITA Vincenzo Albanese BRD +19'05"
136 NED Tom Stamsnijder SUN +19'05"
137 NED Twan Castelijns TLJ +19'05"
138 RUS Pavel Broett GAZ +19'05"
139 DUI Phil Bauhaus SUN +19'05"
140 FRA William Bonnet FDJ +19'05"
141 RUS Sergej Lagoetin GAZ +19'05"
142 ITA Marco Marcato UAD +19'05"
143 BEL Victor Campenaerts TLJ +19'05"
144 ITA Eugenio Alafaci TFS +19'05"
145 RUS Ivan Rovnyi GAZ +19'05"
146 OOS Felix Großschartner CCC +19'05"
147 POL Maciej Paterski CCC +19'05"
148 RUS Sergey Firsanov GAZ +19'05"
149 ITA Daniele Bennati MOV +19'05"
150 TSJ Jan Bárta BOH +19'05"
151 IER Sam Bennett BOH +19'05"
152 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ +19'05"
153 POL Marcin Bialoblocki CCC +19'05"
154 WRU Branislav Samoilav CCC +19'05"
155 ZAF Johann Van Zyl DDD +19'05"
156 VS Joe Dombrowski CDT +19'05"
157 VS Alex Howes CDT +19'05"
158 GBR Hugh Carthy CDT +19'05"
159 ITA Mirco Maestri BRD +19'05"
160 ITA Lorenzo Rota BRD +19'05"
161 DEN Christopher Juul-Jensen ORS +19'05"
162 SLO Matej Mohoric UAD +19'05"
163 ITA Roberto Ferrari UAD +19'05"
164 ITA Sacha Modolo UAD +19'05"
165 FRA Quentin Jauregui ALM +19'05"
166 WRU Ilia Koshevoy WIL +19'05"
167 ITA Simone Andreetta BRD +19'05"
168 ITA Giuseppe Fonzi WIL +19'05"
169 SLO Jan Tratnik CCC +19'42"
170 KAZ Zhandos Bizhigitov AST +19'46"
171 ITA Nicola Boem BRD +19'53"
172 OOS Lukas Pöstlberger BOH +20'21"
173 DEN Mads Pedersen TFS +20'21"
174 AUS Michael Hepburn ORS +22'02"
175 SLO Kristijan Koren CDT +22'02"
176 AUS Alexander Edmondson ORS +22'02"
177 CAN Svein Tuft ORS +22'02"
178 SLO Luka Mezgec ORS +22'02"
EST Tanel Kangert AST
DUI Rüdiger Selig BOH
RUS Ivan Savitsky GAZ
BEL Bart De Clercq LTS
AUS Caleb Ewan ORS
1 COL Fernando Gaviria QST 325
2 BEL Jasper Stuyven TFS 192
3 IER Sam Bennett BOH 117
4 OOS Lukas Pöstlberger BOH 98
5 ERI Daniel Teklehaimanot DDD 86
6 ITA Kristian Sbaragli DDD 76
7 ALB Eugert Zhupa WIL 70
8 ITA Roberto Ferrari UAD 70
9 ZWI Silvan Dillier BMC 68
10 ZAF Ryan Gibbons DDD 68
11 RUS Pavel Broett GAZ 66
12 NED Tom Dumoulin SUN 65
13 LUX Bob Jungels QST 58
14 ITA Simone Andreetta BRD 52
15 ARG Maximiliano Richeze QST 50
16 DUI Phil Bauhaus SUN 48
17 COL Nairo Quintana MOV 46
18 ITA Sacha Modolo UAD 43
19 POL Maciej Paterski CCC 42
20 FRA Thibaut Pinot FDJ 42
21 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ 40
22 ITA Enrico Battaglin TLJ 40
23 ITA Vincenzo Nibali TBM 37
24 RUS Evgeniy Shalunov GAZ 36
25 RUS Ilnur Zakarin KAT 35
26 GBR Adam Yates ORS 35
27 SPA Luis León Sánchez AST 34
28 ITA Marco Marcato UAD 33
29 ITA Mirco Maestri BRD 32
30 ITA Vincenzo Albanese BRD 30
31 SPA Omar Fraile DDD 27
32 SPA Gorka Izagirre MOV 27
33 ITA Giovanni Visconti TBM 27
34 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT 24
35 ITA Giuseppe Fonzi WIL 24
36 RUS Alexey Tsatevich GAZ 22
37 WRU Ilia Koshevoy WIL 21
38 SLO Jan Polanc UAD 20
39 SPA Mikel Landa SKY 20
40 BEL Iljo Keisse QST 20
41 RUS Sergej Lagoetin GAZ 20
42 CAN Michael Woods CDT 20
43 RUS Ivan Rovnyi GAZ 20
44 SLO Matej Mohoric UAD 20
45 NED Bauke Mollema TFS 18
46 POR Rui Costa UAD 18
47 RUS Sergey Firsanov GAZ 16
48 SLO Jan Tratnik CCC 16
49 WRU Kanstantsin Siutsou TBM 12
50 ERI Natnael Berhane DDD 12
51 POL Marcin Bialoblocki CCC 12
52 ITA Valerio Conti UAD 11
53 ITA Domenico Pozzovivo ALM 11
54 ITA Enrico Barbin BRD 11
55 ITA Cesare Benedetti BOH 11
56 SPA Igor Antón DDD 10
57 ITA Dario Cataldo AST 10
58 POL Lukasz Owsian CCC 10
59 BEL Pieter Serry QST 10
60 DEN Mads Pedersen TFS 10
61 FRA Pierre Rolland CDT 9
62 TSJ Jan Bárta BOH 9
63 COL Daniel Martínez WIL 8
64 NED Steven Kruijswijk TLJ 6
65 BEL Maxime Monfort LTS 6
66 OOS Patrick Konrad BOH 6
67 ITA Simone Petilli UAD 6
68 ITA Matteo Montaguti ALM 6
69 OOS Gregor Mühlberger BOH 6
70 WRU Vasil Kirijenka SKY 6
71 BEL Ben Hermans BMC 5
72 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD 5
73 ITA Eros Capecchi QST 4
74 ITA Davide Villella CDT 4
75 ITA Valerio Agnoli TBM 4
76 DEN Christopher Juul-Jensen ORS 4
77 ZAF Johann Van Zyl DDD 4
78 CRI Andrey Amador MOV 3
79 ITA Franco Pellizotti TBM 3
80 POR José Mendes BOH 3
81 ITA Salvatore Puccio SKY 3
82 NED Jos van Emden TLJ 3
83 NED Moreno Hofland LTS 3
84 ZWI Sébastien Reichenbach FDJ 2
85 FRA Rudy Molard FDJ 2
86 FRA Jérémy Roy FDJ 2
87 BEL Dries Devenyns QST 2
88 FRA Benoît Vaugrenard FDJ 2
89 ITA Simone Ponzi CCC 2
90 BEL Jasper De Buyst LTS 2
91 ITA Davide Martinelli QST 2
92 CAN Svein Tuft ORS 2
93 BEL Sean De Bie LTS 2
94 ITA Davide Formolo CDT 1
95 BEL Laurens De Plus QST 1
96 FRA Hubert Dupont ALM 1
97 POL Tomasz Marczynski LTS 1
98 SPA Francisco Ventoso BMC 1
99 ITA Matteo Busato WIL 1
100 DEN Lars Bak LTS 1
101 SLO Luka Mezgec ORS 1
102 SPA José Joaquín Rojas MOV -1
103 NED Laurens ten Dam SUN -5
104 COL Winner Anacona MOV -5
1 NED Tom Dumoulin SUN 51
2 SPA Omar Fraile DDD 49
3 SLO Jan Polanc UAD 46
4 COL Nairo Quintana MOV 44
5 RUS Ilnur Zakarin KAT 37
6 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD 34
7 FRA Thibaut Pinot FDJ 33
8 FRA Pierre Rolland CDT 26
9 ERI Daniel Teklehaimanot DDD 24
10 BEL Laurens De Plus QST 22
11 SPA Mikel Landa SKY 20
12 SPA Luis León Sánchez AST 18
13 RUS Sergey Firsanov GAZ 17
14 ITA Simone Andreetta BRD 15
15 ITA Mirco Maestri BRD 15
16 ITA Marco Marcato UAD 10
17 ITA Cesare Benedetti BOH 9
18 NED Bauke Mollema TFS 9
19 FRA Rudy Molard FDJ 9
20 OOS Lukas Pöstlberger BOH 8
21 ITA Vincenzo Nibali TBM 8
22 ITA Dario Cataldo AST 8
23 ITA Giovanni Visconti TBM 8
24 IER Philip Deignan SKY 8
25 SPA Igor Antón DDD 8
26 ITA Davide Villella CDT 7
27 RUS Pavel Broett GAZ 7
28 POR Rui Costa UAD 6
29 ZWI Silvan Dillier BMC 6
30 ALB Eugert Zhupa WIL 6
31 RUS Evgeniy Shalunov GAZ 6
32 GBR Adam Yates ORS 5
33 ITA Domenico Pozzovivo ALM 4
34 SPA Rubén Plaza ORS 4
35 RUS Ivan Rovnyi GAZ 4
36 SPA Julen Amezqueta WIL 4
37 ITA Eugenio Alafaci TFS 4
38 POL Maciej Paterski CCC 3
39 SLO Jan Tratnik CCC 3
40 ITA Giuseppe Fonzi WIL 3
41 LUX Bob Jungels QST 2
42 ITA Matteo Montaguti ALM 2
43 SPA José Joaquín Rojas MOV 2
44 ITA Valerio Conti UAD 2
45 BEL Jasper Stuyven TFS 2
46 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ 2
47 ITA Franco Pellizotti TBM 1
48 ITA Manuele Boaro TBM 1
49 WRU Branislav Samoilav CCC 1
50 ITA Enrico Barbin BRD 1
51 POL Marcin Bialoblocki CCC 1
52 WRU Ilia Koshevoy WIL 1
1 LUX Bob Jungels QST 63u53'26"
2 GBR Adam Yates ORS +2'25"
3 ITA Davide Formolo CDT +2'51"
4 SLO Jan Polanc UAD +3'53"
5 BEL Laurens De Plus QST +17'13"
6 ITA Simone Petilli UAD +20'48"
7 SPA Cristián Rodríguez WIL +21'31"
8 COL Sebastián Henao SKY +49'17"
9 TSJ Michal Schlegel CCC +51'03"
10 FRA Julien Bernard TFS +52'21"
11 FRA François Bidard ALM +56'18"
12 ITA Valerio Conti UAD +57'18"
13 RUS Alexander Foliforov GAZ +1u00'04"
14 OOS Gregor Mühlberger BOH +1u12'27"
15 SPA Carlos Verona ORS +1u16'08"
16 FRA Clément Chevrier ALM +1u23'52"
17 GBR Hugh Carthy CDT +1u24'08"
18 BEL Dylan Teuns BMC +1u32'20"
19 FRA Quentin Jauregui ALM +1u33'46"
20 ITA Edward Ravasi UAD +1u34'13"
21 OOS Felix Großschartner CCC +1u38'22"
22 RUS Matvei Mamykin KAT +1u39'16"
23 BEL Jasper Stuyven TFS +1u49'37"
24 SLO Luka Pibernik TBM +1u49'41"
25 OOS Lukas Pöstlberger BOH +1u54'17"
26 ITA Manuel Senni BMC +1u54'49"
27 NOO Sindre Lunke SUN +1u55'03"
28 ZAF Ryan Gibbons DDD +1u56'09"
29 ITA Giulio Ciccone BRD +2u00'16"
30 COL Fernando Gaviria QST +2u00'56"
31 BEL Jasper De Buyst LTS +2u03'03"
32 SLO Matej Mohoric UAD +2u07'14"
33 SPA Julen Amezqueta WIL +2u08'36"
34 DEN Mads Pedersen TFS +2u18'44"
35 ITA Davide Martinelli QST +2u22'05"
36 RUS Evgeniy Shalunov GAZ +2u23'09"
37 AUS Alexander Edmondson ORS +2u27'02"
38 ITA Vincenzo Albanese BRD +2u27'54"
39 DUI Phil Bauhaus SUN +2u36'35"
40 COL Daniel Martínez WIL +2u38'14"
41 ITA Lorenzo Rota BRD +2u45'12"
42 ITA Simone Andreetta BRD +2u45'50"
1 SPA Movistar MOV 191u44'22"
2 KAZ Astana AST +5'52"
3 VAE UAE Team Emirates UAD +20'19"
4 BRN Bahrain TBM +20'36"
5 FRA FDJ FDJ +23'08"
6 FRA AG2R ALM +25'16"
7 VS Cannondale CDT +27'59"
8 DUI Sunweb SUN +32'08"
9 VS BMC Racing BMC +41'17"
10 GBR Team Sky SKY +46'08"
11 VS Trek TFS +49'43"
12 NED LottoNL TLJ +57'13"
13 BEL Quick-Step QST +1u05'09"
14 ZAF Dimension Data DDD +1u17'45"
15 AUS Orica ORS +1u22'52"
16 ZWI Katusha KAT +1u26'58"
17 BEL Lotto LTS +1u34'17"
18 POL CCC CCC +1u50'48"
19 DUI BORA BOH +1u59'24"
20 RUS Gazprom GAZ +3u26'44"
21 ITA Wilier Triestina WIL +3u27'50"
22 ITA Bardiani Valvole BRD +5u28'21"