Refresh


home : Wielrennen : Giro d'Italia


VIDEO: Gaviria heeft smaak te pakken in Giro, Pibernik schlemiel van de dag

Zege nummer 2 voor Gaviria.

wo 10/05/2017 - 17:05 Quick-Step blijft de ploeg van de eerste Giro-week. Fernando Gaviria graaide al een tweede ritzege mee. De roze trui voor zijn ploegmaat Bob Jungels kwam niet in gevaar. Jasper Stuyven werd 9e in de sprint in Messina, Luka Pibernik was de schlemiel van de dag. Hij juichte een ronde te vroeg.

VIDEO: hoogtepunten van de 5e rit

Pibernik met schaamrood op de wangen

Lieflijke landschappen, een keuvelend peloton en twee dappere vluchters. De vijfde rit in de Giro leek lange tijd eentje te zijn waarvan enkel de winnaar onthouden moest worden.

Maar daar stak Luka Pibernik een stokje voor. Bij het binnenrijden van het lokale circuit sloeg de ploegmaat van Nibali plots een gat. Als een bezetene reed hij naar de streep, waar Pibernik dolgelukkig zijn armen in de lucht gooide.

Maar dat was een ronde te vroeg. Bijzonderlijk pijnlijk voor Pibernik. Vooral omdat het uitgerekend in Messina gebeurde, de thuishaven van zijn kopman Nibali. Pibernik eindigde 148e.

Gaviria maakt het meesterlijk af

Lotto-Soudal loste de onfortuinlijke Pibernik af op kop van het peloton. Maar het was Quick-Step dat het best getimed had van alle sprintersblokken.

Richeze lanceerde Gaviria naar de laatste hectometers. En de Colombiaan maakte het netjes af. Mareczko en Bennett stranden op de dichtste ereplaatsen. Greipel eindigde 4e.

Zo blijft Quick-Step de successen opstapelen in deze Giro. Met Bob Jungels houden ze de roze trui in de ploeg. En Gaviria is de nieuwe eigenaar van de puntentrui, die hij overneemt van Greipel.

Wedstrijdverloop

  1. 17:13 Einde
  2. 17:03 Nummer 2 voor Gaviria Quick-Step blijft oogsten in deze Giro. Richeze levert berenwerk voor Gaviria, die de klus klaart. Mareczko en Bennett stranden op de dichtste ereplaatsen. Greipel eindigt 4e.
  3. 17:02 Laatste km Orica probeert Ewan in poleposition af te zetten. Richeze loodst Gaviria naar het front.
  4. 17:00 Nog 2 km Quick-Step en Lotto-Soudal krijgen het gezelschap van de Bora-trein. Ewan zit nog wat ver. Nog twee kilometer tot de streep.
  5. 17:00 Een dolgelukkige Pibernik
  6. 16:58 Nog 4 km Lotto-Soudal komt de onfortuinlijke Pibernik aflossen op kop van het peloton. Ook Quick-Step en Trek komen met een golfbeweging naar voren.
  7. 16:55 Pibernik juicht een ronde te vroeg Op het lokale circuit slaat een ploegmaat van Nibali plotsklaps een mooi gat. Pibernik perst alles uit zijn lijf en juicht aan de streep. Maar hij moet nog een ronde rijden. Pijnlijke vergissing.
  8. 16:54 Pech voor Sutherland
  9. 16:52 Movistar-renner Sutherland staat te voet na een tuimelperte. In het peloton neemt de 40-jarige Tuft de teugels in handen voor Ewan.
  10. 16:50 Nog 10 km Lotto-Soudal houdt Greipel netjes in de voorwacht van het peloton. Bora leidt de debatten voor Bennett, maar beseft dan plots dat het veel te vroeg op kop aan het sleuren is. Het treintje laat zich uitzakken.
  11. 16:48
  12. 16:45 Knokken De verschillende sprinttreintjes beginnen te knokken voor het beste spoor. De poorten naar de finale staan open. Sjaloenov en Paterski zijn aan het einde van hun Latijn.
  13. 16:43 In het peloton rijden ze momenteel 10 km/u sneller dan het leidersduo. Het is een kwestie van tijd voordat Paterski en Sjaloenov opgeslokt worden.
  14. 16:40 Bob Jungels is duidelijk op zijn gemak.
  15. 16:39 Nog 20 km De stijl van Paterski en Sjaloenov oogt alsmaar krampachtiger. Ze persen de laatste restjes kracht uit hun vermoeide lijven. Het verschil zakt tot onder de minuut.
  16. 16:36 Ook Pozzato schuift op in het peloton. Pakt "Pippo" straks uit met een late uitval? Of cijfert hij zich vandaag weg voor "coming man" Jakub Mareczko?
  17. 16:35 Démare was de snelste in de Vierdaagse van Duinkerke
  18. 16:30 Nog 30 km Het rekensommetje van het peloton klopt voorlopig nog. Sjaloenov en Paterski rijden nog 2 minuten voor de grote meute uit. Meer dan wat extra publiciteit rapen zit er normaal niet meer in voor het leidersduo.
  19. 16:26 De koplopers Evgeny Sjalunov en Maciej Paterski.
  20. 16:25 Toppistier Fabian Puerta komt Gaviria aanvuren
  21. 16:20 Gaviria virtueel in puntentrui De tussensprints zorgen onderweg voor wat animo. Gaviria wint net als daarnet de sprint van het peloton, voor ploegmaat Richeze en Stuyven. De Colombiaan duwt Greipel zo uit de puntentrui.
  22. 16:16 Nog 40 km Naar welke snelle benen moeten we straks uitkijken? Gaviria en Greipel pikten al elk hun ritzege mee. Op papier zijn Ewan, Modolo, Stuyven (of Nizzolo) en Sbaragli hun grootste uitdagers.
  23. 16:13 Zwoegende Belgen De Belgen vervullen hun rol van werkmier weer met verve. Bart De Clercq werkt zich uit de naad op kop van het peloton, ook Serry deed al het nodige kopwerk. Gisteren was Hermans gul met zijn inspanningen in dienst van Tejay van Garderen.
  24. 16:11 Juul-Jensen offert zich op voor Ewan
  25. 16:07 Over enkele kilometers wacht de tweede tussensprint. Nizzolo bengelt opnieuw aan de staart van het peloton. Hij moet hopen op een verrijzenis om straks mee te kunnen sprinten voor de dagzege.
  26. 16:03 Het Siciliaanse landschap is om van te smullen
  27. 16:02 In de finale moeten de renners op een plaatselijk circuit rijden door Messina en dat zint André Greipel niet. "In een grote ronde is zo'n circuit gevaarlijk", zegt de Duitser. "Het zal een strijd zijn om voorin te blijven."
  28. 15:59 Gaviria moet even voet aan grond zetten
  29. 15:54 Gaviria sprokkelt voort Paterski brengt wat geld in het laatje van CCC door de tussensprint voor zijn rekening te nemen. Gaviria wint in het peloton het sprintje tegen Stuyven en zit Greipel nu op de hielen in het puntenklassement.
  30. 15:50 Nog 60 km Paterski en Sjaloenov rijden dapper voort. CCC (het team van Paterski) debuteert dit jaar in de Giro. Dat is vooral opvallend, omdat Rebellin sinds dit jaar geen deel meer uitmaakt van die Poolse ploeg.
  31. 15:49 Serry: "Zelf een rit winnen? Ik zou die kans zeker niet laten liggen"
  32. 15:46 Dit is een ongelooflijke start van de Giro voor ons Pieter Serry (Quick-Step)
  33. 15:43 Reichenbach worstelt met zijn schoen
  34. 15:38 Na vandaag krijgen de sprinters op papier nog 3 kansen om hun snelle benen te etaleren. Morgen zijn de punchers aan het woord, want dan ligt de finish op een puistje.
  35. 15:34 Rojas speelde taxibestuurder voor Quintana
  36. 15:30 Quintana achterop Na een plaspauze moet Quintana een gat dichtfietsen van 40 seconden. In de slipstream van een ploegmaat keert de kleine Colombiaan terug in het grote pak.
  37. 15:29 Mijn 3 favorieten voor de eindzege? Quintana, Kruijswijk en Nibali natuurlijk André Greipel (Lotto-Soudal)
  38. 15:24
  39. 15:21 Nibali keuvelt wat met Capecchi op de eerste rijen van het peloton, de rust is teruggekeerd. Dat is allemaal koren op de molen van Paterski en Sjaloenov, die weer wat verder uitlopen.
  40. 15:18
  41. 15:15 Sliert breekt Op een dalende strook splitst het peloton in verschillende delen. Afwachten of er klassementsmannen zijn die zich in de luren hebben laten leggen.
  42. 15:10 Gisteren voelde ik dat ik nog niet op niveau ben. Maar ik heb nog tijd om te groeien in deze Giro. Nairo Quintana
  43. 15:10 Quintana pleziert zijn Colombiaanse fans
  44. 15:06 Nog 90 km Wat staat er nog allemaal op het menu? Een bevoorrading, 2 tussensprints en een (hopelijk) spannende ontknoping. Paterski en Sjaloenov duiken de laatste 90 km in.
  45. 15:02 Een knap kunstwerkje ter ere van roze trui Jungels
  46. 14:59 Paterski en Sjaloenov laten wat van hun pluimen en houden nog 2'57" over. Hoelang houdt het Pools-Russische verbond nog stand?
  47. 14:57 Bezorgt Greipel deze fan een verjaardagscadeau?
  48. 14:52 Problemen voor Nizzolo Schenkt Nizzolo de Italianen straks een eerste ritwinst in deze Giro? De kans lijkt klein. De Italiaanse kampioen worstelt met allergieën en heeft ook last van astma. Dat kan betekenen dat Stuyven straks weer voor eigen rekening mag rijden.
  49. 14:47 Orica, Lotto-Soudal en Quick-Step bezetten de eerste rijen van het peloton. Ze hebben met Ewan, Greipel en Gaviria de drie grootste spurtkanonnen in hun gelederen.
  50. 14:43 Een spandoek voor thuisrijder Nibali
  51. 14:40 Dat juist de ploeg van Nibali op het gaspedaal staat, is geen toeval. "De Haai" vaart vandaag naar zijn thuishaven Messina.
  52. 14:36 Versnelling van Nibali's leger Plots neemt Bahrein-Merida de touwtjes in handen. Tijdens een afdaling, of wat had je gedacht? De manschappen van Nibali persen een stevig tempo uit hun dijen.
  53. 14:35 De kop van de koers
  54. 14:31 Teklehaimanot even voorop Op de klim van 4e categorie klautert Teklehaimanot weg uit het peloton. Hij legt op de top het resterende bergpunt in zijn mandje. De Eritreeër staat 2e in het bergklassement, op 20 punten van leider Polanc.
  55. 14:29 37,8 km/u Na het eerste uur staat er 37,8 km op de teller van koplopers Sjaloenov en Paterski. Het peloton ligt 4 minuten achterop.
  56. 14:24 De top 10 van het klassement
  57. 14:20 Deze etappe zal geen snelheidsrecords verbeteren. Paterski en Sjaloenov hebben na een uur nog geen 40 kilometer verteerd. Maar dat heeft ook te maken met de aard van het parcours.
  58. 14:16
  59. 14:13 Bezoek voor Teklehaimanot in de Giro
  60. 14:09 Het is best pittig in de eerste 100 kilometer. Het asfalt krult geregeld, over enkele kilometers doemt de enige gecategoriseerde beklimming van de dag op: de Andronico Sant’Alfo (4e cat.).
  61. 14:06 Alessandro Petacchi achter de schermen van de Giro
  62. 14:03 Over het weer hoeven de renners niet te klagen in deze Giro. De zon is vandaag opnieuw op de afspraak, maar het is wel iets minder warm dan gisteren: 19°C.
  63. 14:00 Onderweg ligt er 1 klim van 4e cat.
  64. 13:56 De bende van Ewan In de 1e rit lieten de sprinters zich in hun hemd zetten door Pöstlberger. En dat willen Orica en Ewan vandaag absoluut vermijden. De Australiërs nemen de regie over van Quick-Step op kop van het peloton.
  65. 13:52 Sjaloenov en Paterski
  66. 13:49 Werkdag Quick-Step Bijna 4 minuten bedraagt het verschil. Het sein voor Quick-Step Floors om 2 renners naar de kop van het peloton te sturen. Nog ruim 140 kilometer tot Messina.
  67. 13:46 De machine van roze trui Jungels
  68. 13:43 De roze trui zolang mogelijk dragen? Ik mik nog altijd in de eerste plaats op een goed klassement Roze trui Bob Jungels
  69. 13:39 Roze trui Bob Jungels en Quick-Step Floors hoeven zich (voorlopig) geen zorgen te maken. Paterski is voorin de best geplaatste, op 18'32" van de Luxembuger.
  70. 13:36
  71. 13:33 Het lijkt erop dat we een tijdje zoet zullen zijn met Sjaloenov en Paterski. Hun voorsprong groeit snel tot boven de 2 minuten.
  72. 13:31
  73. 13:27 Kopduo De Rus Sjaloenov (Gazprom) en de Pool Paterski (CCC) zijn samen op pad getrokken. Het peloton geeft het duo meteen zijn zegen en volgt al op 1 minuut.
  74. 13:24 Truidragers Polanc, Jungels, Greipel en Yates op de 1e rij
  75. 13:23
  76. 13:20 PARTENZA Na een opwarmertje door de straten van Pedara kan de etappe nu echt beginnen. Wie zet de laatste trip door Sicilië naar zijn hand?
  77. 13:20 Wedstrijd
  78. 12:57 Is het vandaag weer bingo voor Lotto?
  79. 12:55 Giro-peloton dunt uit Gisteren moest de Giro-karavaan afscheid nemen van 4 renners: Rohan Dennis (naweeën val), Pavel Kosjetkov (sleutelbeenbreuk), Alexandre Geniez (slecht gevoel) en Javi Moreno (uitgesloten). Zo is het Giro-peloton nog 191 koppen sterk.
  80. 12:54 Zo gaat het eraan toe bij de start en finish van een Giro-rit
  81. 12:54 "Pippo" Pozzato
  82. 12:53 Nibali voor de start naar zijn Messina
  83. 12:46 Kolfje naar de hand van de sprinters? Buongiorno Girini! Daags na de Etna krijgen de snelle mannen de kans om zich nog eens in de kijker te rijden. Volg de 5e Giro-rit live vanaf 13.20u.
  84. 12:43 Vooraf
profiel
profiel

Uitslag

Uitslag rit

1 COL Fernando Gaviria QST 3u40'11"
2 ITA Jakub Mareczko WIL +0"
3 IER Sam Bennett BOH +0"
4 DUI André Greipel LTS +0"
5 DUI Phil Bauhaus SUN +0"
6 ITA Kristian Sbaragli DDD +0"
7 ZAF Ryan Gibbons DDD +0"
8 ITA Roberto Ferrari UAD +0"
9 BEL Jasper Stuyven TFS +0"
10 ITA Enrico Battaglin TLJ +0"
11 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT +0"
12 RUS Alexey Tsatevich GAZ +0"
13 GBR Adam Yates ORS +0"
14 SLO Jan Tratnik CCC +0"
15 ITA Matteo Montaguti ALM +0"
16 ITA Domenico Pozzovivo ALM +0"
17 ITA Salvatore Puccio SKY +0"
18 OOS Georg Preidler SUN +0"
19 ITA Mirco Maestri BRD +0"
20 GBR Geraint Thomas SKY +0"
26 BEL Jasper De Buyst LTS +0"
69 BEL Maxime Monfort LTS +0"
93 BEL Laurens De Plus QST +0"
104 BEL Ben Hermans BMC +0"
130 BEL Jurgen Van den Broeck TLJ +20"
156 BEL Iljo Keisse QST +1'11"
159 BEL Dries Devenyns QST +1'28"
165 BEL Bart De Clercq LTS +1'28"
169 BEL Sean De Bie LTS +2'44"
187 BEL Dylan Teuns BMC +7'01"
188 BEL Victor Campenaerts TLJ +7'01"
189 BEL Pieter Serry QST +7'01"
klassement
1 NED Tom Dumoulin SUN 63u48'08"
2 COL Nairo Quintana MOV +2'41"
3 FRA Thibaut Pinot FDJ +3'21"
4 ITA Vincenzo Nibali TBM +3'40"
5 RUS Ilnur Zakarin KAT +4'24"
6 NED Bauke Mollema TFS +4'32"
7 ITA Domenico Pozzovivo ALM +4'59"
8 LUX Bob Jungels QST +5'18"
9 CRI Andrey Amador MOV +6'01"
10 NED Steven Kruijswijk TLJ +7'03"
11 GBR Adam Yates ORS +7'43"
12 ITA Davide Formolo CDT +8'09"
13 ITA Dario Cataldo AST +8'14"
14 SLO Jan Polanc UAD +9'11"
15 BEL Ben Hermans BMC +10'51"
16 BEL Maxime Monfort LTS +11'47"
17 POR Rui Costa UAD +16'52"
18 TSJ Jan Hirt CCC +19'45"
19 ZWI Sébastien Reichenbach FDJ +21'31"
20 OOS Patrick Konrad BOH +22'27"
21 BEL Laurens De Plus QST +22'31"
22 FRA Hubert Dupont ALM +22'53"
23 ITA Franco Pellizotti TBM +24'47"
24 ITA Simone Petilli UAD +26'06"
25 DEN Jesper Hansen AST +26'36"
26 SPA Cristián Rodríguez WIL +26'49"
27 NED Stef Clement TLJ +27'04"
28 FRA Rudy Molard FDJ +31'56"
29 VS Peter Stetina TFS +32'30"
30 CAN Michael Woods CDT +32'38"
31 NED Laurens ten Dam SUN +33'05"
32 VS Tejay van Garderen BMC +34'13"
33 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD +36'49"
34 WRU Kanstantsin Siutsou TBM +39'24"
35 SPA Gorka Izagirre MOV +40'11"
36 LUX Ben Gastauer ALM +40'21"
37 COL Winner Anacona MOV +40'25"
38 ITA Giovanni Visconti TBM +42'51"
39 SPA Mikel Landa SKY +44'24"
40 FRA Pierre Rolland CDT +46'35"
41 IER Philip Deignan SKY +48'34"
42 POL Tomasz Marczynski LTS +51'21"
43 SPA Luis León Sánchez AST +51'35"
44 COL Sebastián Henao SKY +54'35"
45 POR José Mendes BOH +54'57"
46 KRO Robert Kišerlovski KAT +55'11"
47 ZWI Steve Morabito FDJ +55'25"
48 TSJ Michal Schlegel CCC +56'21"
49 SPA Rubén Plaza ORS +56'58"
50 FRA Julien Bernard TFS +57'39"
51 ITA Matteo Montaguti ALM +58'58"
52 FRA François Bidard ALM +1u01'36"
53 SPA José Joaquín Rojas MOV +1u01'43"
54 SPA Víctor De la Parte MOV +1u02'08"
55 ITA Valerio Conti UAD +1u02'36"
56 SPA José Herrada MOV +1u02'49"
57 ITA Eros Capecchi QST +1u04'09"
58 NED Bram Tankink TLJ +1u04'18"
59 RUS Alexander Foliforov GAZ +1u05'22"
60 DUI Simon Geschke SUN +1u05'37"
61 OOS Georg Preidler SUN +1u06'47"
62 SPA Igor Antón DDD +1u08'09"
63 ITA Diego Rosa SKY +1u09'36"
64 VS Joey Rosskopf BMC +1u10'36"
65 ERI Natnael Berhane DDD
66 ITA Manuele Boaro TBM
67 ITA Enrico Battaglin TLJ +1u12'59"
68 POR José Gonçalves KAT +1u15'01"
69 ZWI Silvan Dillier BMC +1u15'13"
70 OOS Gregor Mühlberger BOH +1u17'45"
71 ZWE Tobias Ludvigsson FDJ +1u17'57"
72 ITA Salvatore Puccio SKY +1u19'26"
73 SPA Jesús Hernández TFS +1u20'09"
74 SPA Carlos Verona ORS +1u21'26"
75 SPA Pello Bilbao AST +1u22'36"
76 KAZ Andrey Zeits AST +1u23'35"
77 FRA Clément Chevrier ALM +1u29'10"
78 GBR Hugh Carthy CDT +1u29'26"
79 ITA Davide Villella CDT +1u29'49"
80 ITA Enrico Gasparotto TBM +1u29'49"
81 VS Chad Haga SUN +1u33'46"
82 ITA Paolo Tiralongo AST +1u36'38"
83 BEL Dylan Teuns BMC +1u37'38"
84 FRA Jérémy Roy FDJ +1u37'46"
85 FRA Quentin Jauregui ALM +1u39'04"
86 ITA Edward Ravasi UAD +1u39'31"
87 RUS Sergey Firsanov GAZ +1u39'43"
88 BEL Dries Devenyns QST +1u40'15"
89 SPA Omar Fraile DDD +1u41'34"
90 AUS Adam Hansen LTS +1u43'17"
91 OOS Felix Großschartner CCC +1u43'40"
92 RUS Matvei Mamykin KAT +1u44'34"
93 NED Tom-Jelte Slagter CDT +1u44'44"
94 BEL Jurgen Van den Broeck TLJ +1u45'36"
95 FRA Kenny Elissonde SKY +1u45'50"
96 ITA Valerio Agnoli TBM +1u46'36"
97 ITA Kristian Sbaragli DDD +1u49'36"
98 POL Lukasz Owsian CCC +1u50'34"
99 SPA Francisco Ventoso BMC +1u51'11"
100 ITA Matteo Busato WIL +1u54'03"
101 BEL Jasper Stuyven TFS +1u54'55"
102 SLO Luka Pibernik TBM +1u54'59"
103 FRA Matthieu Ladagnous FDJ +1u56'37"
104 WRU Branislav Samoilav CCC +1u57'24"
105 OOS Lukas Pöstlberger BOH +1u59'35"
106 WRU Vasil Kirijenka SKY +1u59'35"
107 VS Joe Dombrowski CDT +1u59'53"
108 DEN Lars Bak LTS +1u59'58"
109 ITA Manuel Senni BMC +2u00'07"
110 FRA Benoît Vaugrenard FDJ +2u00'18"
111 NOO Sindre Lunke SUN +2u00'21"
112 POL Maciej Paterski CCC +2u01'24"
113 ZAF Ryan Gibbons DDD +2u01'27"
114 RUS Pavel Broett GAZ +2u02'38"
115 ERI Daniel Teklehaimanot DDD +2u03'09"
116 ITA Marco Marcato UAD +2u03'38"
117 NED Jos van Emden TLJ +2u03'45"
118 SLO Jan Tratnik CCC +2u04'01"
119 ITA Giulio Ciccone BRD +2u05'34"
120 COL Fernando Gaviria QST +2u06'14"
121 SPA Ángel Vicioso KAT +2u06'28"
122 ITA Enrico Barbin BRD +2u07'28"
123 ITA Simone Ponzi CCC +2u07'33"
124 RUS Ivan Rovnyi GAZ +2u07'42"
125 BEL Jasper De Buyst LTS +2u08'21"
126 NED Martijn Keizer TLJ +2u08'33"
127 ITA Daniele Bennati MOV +2u09'06"
128 ITA Filippo Pozzato WIL +2u10'08"
129 AUS Michael Hepburn ORS +2u11'08"
130 SLO Matej Mohoric UAD
131 FRA Julien Bérard ALM
132 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT +2u12'54"
133 ITA Cesare Benedetti BOH +2u13'28"
134 SPA Julen Amezqueta WIL +2u13'54"
135 RUS Alexey Tsatevich GAZ +2u14'05"
136 DEN Christopher Juul-Jensen ORS +2u14'20"
137 ITA Sacha Modolo UAD +2u15'20"
138 VS Alex Howes CDT +2u16'31"
139 BEL Pieter Serry QST +2u17'09"
140 ALB Eugert Zhupa WIL +2u17'38"
141 FRA William Bonnet FDJ +2u17'53"
142 ITA Manuel Quinziato BMC +2u17'56"
143 SLO Kristijan Koren CDT +2u19'33"
144 RUS Maksim Belkov KAT +2u20'01"
145 NED Twan Castelijns TLJ +2u20'25"
146 NED Moreno Hofland LTS +2u20'43"
147 ITA Mirco Maestri BRD +2u21'01"
148 TSJ Jan Bárta BOH +2u21'36"
149 AUS Rory Sutherland MOV +2u22'25"
150 POL Michal Golas SKY +2u23'00"
151 DEN Mads Pedersen TFS +2u24'02"
152 BEL Iljo Keisse QST +2u25'57"
153 SLO Luka Mezgec ORS +2u26'04"
154 ITA Roberto Ferrari UAD +2u26'58"
155 ITA Davide Martinelli QST +2u27'23"
156 ZAF Johann Van Zyl DDD +2u27'47"
157 RUS Evgeniy Shalunov GAZ +2u28'27"
158 CAN Svein Tuft ORS +2u29'06"
159 NED Tom Stamsnijder SUN +2u29'14"
160 BEL Victor Campenaerts TLJ +2u29'52"
161 AUS Alexander Edmondson ORS +2u32'20"
162 ITA Vincenzo Albanese BRD +2u33'12"
163 ARG Maximiliano Richeze QST +2u33'23"
164 ITA Eugenio Alafaci TFS +2u33'46"
165 RUS Sergej Lagoetin GAZ +2u36'32"
166 SPA Alberto Losada KAT +2u38'48"
167 DUI Phil Bauhaus SUN +2u41'53"
168 ITA Nicola Boem BRD +2u42'36"
169 BEL Sean De Bie LTS +2u42'57"
170 COL Daniel Martínez WIL +2u43'32"
171 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ +2u43'46"
172 IER Sam Bennett BOH +2u48'03"
173 ITA Lorenzo Rota BRD +2u50'30"
174 ITA Simone Andreetta BRD +2u51'08"
175 KAZ Zhandos Bizhigitov AST +2u51'58"
176 POL Marcin Bialoblocki CCC +3u01'46"
177 WRU Ilia Koshevoy WIL +3u07'34"
178 ITA Giuseppe Fonzi WIL +3u20'10"
1 LUX Bob Jungels QST 4u16'51"
2 COL Nairo Quintana MOV +0"
3 FRA Thibaut Pinot FDJ +0"
4 GBR Adam Yates ORS +0"
5 ITA Domenico Pozzovivo ALM +0"
6 OOS Patrick Konrad BOH +0"
7 ITA Vincenzo Nibali TBM +0"
8 NED Tom Dumoulin SUN +0"
9 RUS Ilnur Zakarin KAT +0"
10 NED Bauke Mollema TFS +0"
11 SLO Jan Polanc UAD +0"
12 NED Steven Kruijswijk TLJ +0"
13 ZWI Sébastien Reichenbach FDJ +14"
14 SPA Mikel Landa SKY +14"
15 ITA Davide Formolo CDT +14"
16 BEL Laurens De Plus QST +25"
17 ITA Giovanni Visconti TBM +25"
18 BEL Ben Hermans BMC +25"
19 SPA Gorka Izagirre MOV +25"
20 CRI Andrey Amador MOV +25"
21 VS Tejay van Garderen BMC +25"
22 ITA Franco Pellizotti TBM +25"
23 KRO Robert Kišerlovski KAT +25"
24 DUI Simon Geschke SUN +25"
25 FRA Hubert Dupont ALM +40"
26 TSJ Jan Hirt CCC +40"
27 DEN Jesper Hansen AST +40"
28 BEL Maxime Monfort LTS +40"
29 FRA Rudy Molard FDJ +40"
30 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD +40"
31 FRA Pierre Rolland CDT +54"
32 ITA Dario Cataldo AST +1'01"
33 POR José Gonçalves KAT +1'07"
34 SPA Luis León Sánchez AST +1'07"
35 NED Stef Clement TLJ +1'10"
36 SPA Jesús Hernández TFS +1'10"
37 LUX Ben Gastauer ALM +1'25"
38 IER Philip Deignan SKY +1'30"
39 COL Sebastián Henao SKY +1'30"
40 ITA Manuele Boaro TBM +1'44"
41 VS Peter Stetina TFS +1'54"
42 ITA Valerio Conti UAD +1'54"
43 NED Laurens ten Dam SUN +2'17"
44 SPA Víctor De la Parte MOV +2'34"
45 ZWI Steve Morabito FDJ +2'34"
46 TSJ Michal Schlegel CCC +3'41"
47 SPA Cristián Rodríguez WIL +3'41"
48 ITA Kristian Sbaragli DDD +4'19"
49 ITA Davide Villella CDT +4'23"
50 FRA Julien Bernard TFS +4'23"
51 VS Joey Rosskopf BMC +4'23"
52 FRA François Bidard ALM +4'23"
53 SPA Rubén Plaza ORS +4'30"
54 NED Bram Tankink TLJ +4'30"
55 CAN Michael Woods CDT +4'30"
56 SPA Carlos Verona ORS +4'44"
57 ITA Eros Capecchi QST +6'04"
58 POR Rui Costa UAD +8'54"
59 BEL Dylan Teuns BMC +8'54"
60 ZWI Silvan Dillier BMC +8'54"
61 COL Winner Anacona MOV +8'54"
62 ITA Giulio Ciccone BRD +8'54"
63 ITA Enrico Battaglin TLJ +8'54"
64 ITA Simone Petilli UAD +10'05"
65 SPA Julen Amezqueta WIL +11'53"
66 ITA Enrico Gasparotto TBM +11'53"
67 ITA Salvatore Puccio SKY +11'53"
68 SPA Pello Bilbao AST +11'53"
69 ITA Enrico Barbin BRD +11'53"
70 ITA Simone Ponzi CCC +13'04"
71 OOS Georg Preidler SUN +13'04"
72 ZWE Tobias Ludvigsson FDJ +13'04"
73 WRU Kanstantsin Siutsou TBM +13'04"
74 ITA Valerio Agnoli TBM +13'04"
75 OOS Gregor Mühlberger BOH +13'04"
76 BEL Jasper Stuyven TFS +13'04"
77 BEL Sean De Bie LTS +13'04"
78 KAZ Andrey Zeits AST +13'04"
79 SPA José Joaquín Rojas MOV +13'04"
80 POR José Mendes BOH +13'04"
81 BEL Pieter Serry QST +13'04"
82 ITA Paolo Tiralongo AST +13'04"
83 FRA Clément Chevrier ALM +13'04"
84 POL Tomasz Marczynski LTS +13'04"
85 AUS Adam Hansen LTS +13'04"
86 RUS Matvei Mamykin KAT +13'04"
87 NED Tom-Jelte Slagter CDT +13'04"
88 RUS Alexander Foliforov GAZ +13'04"
89 SPA José Herrada MOV +13'04"
90 SPA Alberto Losada KAT +13'04"
91 AUS Rory Sutherland MOV +13'04"
92 SPA Ángel Vicioso KAT +13'04"
93 RUS Evgeniy Shalunov GAZ +13'04"
94 ITA Matteo Busato WIL +13'44"
95 ITA Matteo Montaguti ALM +13'44"
96 ITA Diego Rosa SKY +13'44"
97 NED Martijn Keizer TLJ +13'44"
98 FRA Kenny Elissonde SKY +14'50"
99 SLO Luka Pibernik TBM +16'49"
100 BEL Jasper De Buyst LTS +16'49"
101 POL Lukasz Owsian CCC +16'49"
102 ITA Davide Martinelli QST +16'49"
103 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT +16'49"
104 ITA Edward Ravasi UAD +16'49"
105 RUS Alexey Tsatevich GAZ +16'49"
106 COL Daniel Martínez WIL +16'49"
107 SPA Igor Antón DDD +16'49"
108 FRA Matthieu Ladagnous FDJ +16'49"
109 ARG Maximiliano Richeze QST +16'49"
110 BEL Dries Devenyns QST +16'49"
111 COL Fernando Gaviria QST +16'49"
112 ITA Filippo Pozzato WIL +19'05"
113 ALB Eugert Zhupa WIL +19'05"
114 BEL Jurgen Van den Broeck TLJ +19'05"
115 ZAF Ryan Gibbons DDD +19'05"
116 SPA Francisco Ventoso BMC +19'05"
117 FRA Jérémy Roy FDJ +19'05"
118 NED Moreno Hofland LTS +19'05"
119 VS Chad Haga SUN +19'05"
120 ITA Manuel Quinziato BMC +19'05"
121 DEN Lars Bak LTS +19'05"
122 FRA Benoît Vaugrenard FDJ +19'05"
123 ERI Daniel Teklehaimanot DDD +19'05"
124 POL Michal Golas SKY +19'05"
125 ITA Cesare Benedetti BOH +19'05"
126 ERI Natnael Berhane DDD +19'05"
127 SPA Omar Fraile DDD +19'05"
128 WRU Vasil Kirijenka SKY +19'05"
129 BEL Iljo Keisse QST +19'05"
130 RUS Maksim Belkov KAT +19'05"
131 FRA Julien Bérard ALM +19'05"
132 ITA Manuel Senni BMC +19'05"
133 NED Jos van Emden TLJ +19'05"
134 NOO Sindre Lunke SUN +19'05"
135 ITA Vincenzo Albanese BRD +19'05"
136 NED Tom Stamsnijder SUN +19'05"
137 NED Twan Castelijns TLJ +19'05"
138 RUS Pavel Broett GAZ +19'05"
139 DUI Phil Bauhaus SUN +19'05"
140 FRA William Bonnet FDJ +19'05"
141 RUS Sergej Lagoetin GAZ +19'05"
142 ITA Marco Marcato UAD +19'05"
143 BEL Victor Campenaerts TLJ +19'05"
144 ITA Eugenio Alafaci TFS +19'05"
145 RUS Ivan Rovnyi GAZ +19'05"
146 OOS Felix Großschartner CCC +19'05"
147 POL Maciej Paterski CCC +19'05"
148 RUS Sergey Firsanov GAZ +19'05"
149 ITA Daniele Bennati MOV +19'05"
150 TSJ Jan Bárta BOH +19'05"
151 IER Sam Bennett BOH +19'05"
152 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ +19'05"
153 POL Marcin Bialoblocki CCC +19'05"
154 WRU Branislav Samoilav CCC +19'05"
155 ZAF Johann Van Zyl DDD +19'05"
156 VS Joe Dombrowski CDT +19'05"
157 VS Alex Howes CDT +19'05"
158 GBR Hugh Carthy CDT +19'05"
159 ITA Mirco Maestri BRD +19'05"
160 ITA Lorenzo Rota BRD +19'05"
161 DEN Christopher Juul-Jensen ORS +19'05"
162 SLO Matej Mohoric UAD +19'05"
163 ITA Roberto Ferrari UAD +19'05"
164 ITA Sacha Modolo UAD +19'05"
165 FRA Quentin Jauregui ALM +19'05"
166 WRU Ilia Koshevoy WIL +19'05"
167 ITA Simone Andreetta BRD +19'05"
168 ITA Giuseppe Fonzi WIL +19'05"
169 SLO Jan Tratnik CCC +19'42"
170 KAZ Zhandos Bizhigitov AST +19'46"
171 ITA Nicola Boem BRD +19'53"
172 OOS Lukas Pöstlberger BOH +20'21"
173 DEN Mads Pedersen TFS +20'21"
174 AUS Michael Hepburn ORS +22'02"
175 SLO Kristijan Koren CDT +22'02"
176 AUS Alexander Edmondson ORS +22'02"
177 CAN Svein Tuft ORS +22'02"
178 SLO Luka Mezgec ORS +22'02"
EST Tanel Kangert AST
DUI Rüdiger Selig BOH
RUS Ivan Savitsky GAZ
BEL Bart De Clercq LTS
AUS Caleb Ewan ORS
1 COL Fernando Gaviria QST 325
2 BEL Jasper Stuyven TFS 192
3 IER Sam Bennett BOH 117
4 OOS Lukas Pöstlberger BOH 98
5 ERI Daniel Teklehaimanot DDD 86
6 ITA Kristian Sbaragli DDD 76
7 ALB Eugert Zhupa WIL 70
8 ITA Roberto Ferrari UAD 70
9 ZWI Silvan Dillier BMC 68
10 ZAF Ryan Gibbons DDD 68
11 RUS Pavel Broett GAZ 66
12 NED Tom Dumoulin SUN 65
13 LUX Bob Jungels QST 58
14 ITA Simone Andreetta BRD 52
15 ARG Maximiliano Richeze QST 50
16 DUI Phil Bauhaus SUN 48
17 COL Nairo Quintana MOV 46
18 ITA Sacha Modolo UAD 43
19 POL Maciej Paterski CCC 42
20 FRA Thibaut Pinot FDJ 42
21 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ 40
22 ITA Enrico Battaglin TLJ 40
23 ITA Vincenzo Nibali TBM 37
24 RUS Evgeniy Shalunov GAZ 36
25 RUS Ilnur Zakarin KAT 35
26 GBR Adam Yates ORS 35
27 SPA Luis León Sánchez AST 34
28 ITA Marco Marcato UAD 33
29 ITA Mirco Maestri BRD 32
30 ITA Vincenzo Albanese BRD 30
31 SPA Omar Fraile DDD 27
32 SPA Gorka Izagirre MOV 27
33 ITA Giovanni Visconti TBM 27
34 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT 24
35 ITA Giuseppe Fonzi WIL 24
36 RUS Alexey Tsatevich GAZ 22
37 WRU Ilia Koshevoy WIL 21
38 SLO Jan Polanc UAD 20
39 SPA Mikel Landa SKY 20
40 BEL Iljo Keisse QST 20
41 RUS Sergej Lagoetin GAZ 20
42 CAN Michael Woods CDT 20
43 RUS Ivan Rovnyi GAZ 20
44 SLO Matej Mohoric UAD 20
45 NED Bauke Mollema TFS 18
46 POR Rui Costa UAD 18
47 RUS Sergey Firsanov GAZ 16
48 SLO Jan Tratnik CCC 16
49 WRU Kanstantsin Siutsou TBM 12
50 ERI Natnael Berhane DDD 12
51 POL Marcin Bialoblocki CCC 12
52 ITA Valerio Conti UAD 11
53 ITA Domenico Pozzovivo ALM 11
54 ITA Enrico Barbin BRD 11
55 ITA Cesare Benedetti BOH 11
56 SPA Igor Antón DDD 10
57 ITA Dario Cataldo AST 10
58 POL Lukasz Owsian CCC 10
59 BEL Pieter Serry QST 10
60 DEN Mads Pedersen TFS 10
61 FRA Pierre Rolland CDT 9
62 TSJ Jan Bárta BOH 9
63 COL Daniel Martínez WIL 8
64 NED Steven Kruijswijk TLJ 6
65 BEL Maxime Monfort LTS 6
66 OOS Patrick Konrad BOH 6
67 ITA Simone Petilli UAD 6
68 ITA Matteo Montaguti ALM 6
69 OOS Gregor Mühlberger BOH 6
70 WRU Vasil Kirijenka SKY 6
71 BEL Ben Hermans BMC 5
72 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD 5
73 ITA Eros Capecchi QST 4
74 ITA Davide Villella CDT 4
75 ITA Valerio Agnoli TBM 4
76 DEN Christopher Juul-Jensen ORS 4
77 ZAF Johann Van Zyl DDD 4
78 CRI Andrey Amador MOV 3
79 ITA Franco Pellizotti TBM 3
80 POR José Mendes BOH 3
81 ITA Salvatore Puccio SKY 3
82 NED Jos van Emden TLJ 3
83 NED Moreno Hofland LTS 3
84 ZWI Sébastien Reichenbach FDJ 2
85 FRA Rudy Molard FDJ 2
86 FRA Jérémy Roy FDJ 2
87 BEL Dries Devenyns QST 2
88 FRA Benoît Vaugrenard FDJ 2
89 ITA Simone Ponzi CCC 2
90 BEL Jasper De Buyst LTS 2
91 ITA Davide Martinelli QST 2
92 CAN Svein Tuft ORS 2
93 BEL Sean De Bie LTS 2
94 ITA Davide Formolo CDT 1
95 BEL Laurens De Plus QST 1
96 FRA Hubert Dupont ALM 1
97 POL Tomasz Marczynski LTS 1
98 SPA Francisco Ventoso BMC 1
99 ITA Matteo Busato WIL 1
100 DEN Lars Bak LTS 1
101 SLO Luka Mezgec ORS 1
102 SPA José Joaquín Rojas MOV -1
103 NED Laurens ten Dam SUN -5
104 COL Winner Anacona MOV -5
1 NED Tom Dumoulin SUN 51
2 SPA Omar Fraile DDD 49
3 SLO Jan Polanc UAD 46
4 COL Nairo Quintana MOV 44
5 RUS Ilnur Zakarin KAT 37
6 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD 34
7 FRA Thibaut Pinot FDJ 33
8 FRA Pierre Rolland CDT 26
9 ERI Daniel Teklehaimanot DDD 24
10 BEL Laurens De Plus QST 22
11 SPA Mikel Landa SKY 20
12 SPA Luis León Sánchez AST 18
13 RUS Sergey Firsanov GAZ 17
14 ITA Simone Andreetta BRD 15
15 ITA Mirco Maestri BRD 15
16 ITA Marco Marcato UAD 10
17 ITA Cesare Benedetti BOH 9
18 NED Bauke Mollema TFS 9
19 FRA Rudy Molard FDJ 9
20 OOS Lukas Pöstlberger BOH 8
21 ITA Vincenzo Nibali TBM 8
22 ITA Dario Cataldo AST 8
23 ITA Giovanni Visconti TBM 8
24 IER Philip Deignan SKY 8
25 SPA Igor Antón DDD 8
26 ITA Davide Villella CDT 7
27 RUS Pavel Broett GAZ 7
28 POR Rui Costa UAD 6
29 ZWI Silvan Dillier BMC 6
30 ALB Eugert Zhupa WIL 6
31 RUS Evgeniy Shalunov GAZ 6
32 GBR Adam Yates ORS 5
33 ITA Domenico Pozzovivo ALM 4
34 SPA Rubén Plaza ORS 4
35 RUS Ivan Rovnyi GAZ 4
36 SPA Julen Amezqueta WIL 4
37 ITA Eugenio Alafaci TFS 4
38 POL Maciej Paterski CCC 3
39 SLO Jan Tratnik CCC 3
40 ITA Giuseppe Fonzi WIL 3
41 LUX Bob Jungels QST 2
42 ITA Matteo Montaguti ALM 2
43 SPA José Joaquín Rojas MOV 2
44 ITA Valerio Conti UAD 2
45 BEL Jasper Stuyven TFS 2
46 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ 2
47 ITA Franco Pellizotti TBM 1
48 ITA Manuele Boaro TBM 1
49 WRU Branislav Samoilav CCC 1
50 ITA Enrico Barbin BRD 1
51 POL Marcin Bialoblocki CCC 1
52 WRU Ilia Koshevoy WIL 1
1 LUX Bob Jungels QST 63u53'26"
2 GBR Adam Yates ORS +2'25"
3 ITA Davide Formolo CDT +2'51"
4 SLO Jan Polanc UAD +3'53"
5 BEL Laurens De Plus QST +17'13"
6 ITA Simone Petilli UAD +20'48"
7 SPA Cristián Rodríguez WIL +21'31"
8 COL Sebastián Henao SKY +49'17"
9 TSJ Michal Schlegel CCC +51'03"
10 FRA Julien Bernard TFS +52'21"
11 FRA François Bidard ALM +56'18"
12 ITA Valerio Conti UAD +57'18"
13 RUS Alexander Foliforov GAZ +1u00'04"
14 OOS Gregor Mühlberger BOH +1u12'27"
15 SPA Carlos Verona ORS +1u16'08"
16 FRA Clément Chevrier ALM +1u23'52"
17 GBR Hugh Carthy CDT +1u24'08"
18 BEL Dylan Teuns BMC +1u32'20"
19 FRA Quentin Jauregui ALM +1u33'46"
20 ITA Edward Ravasi UAD +1u34'13"
21 OOS Felix Großschartner CCC +1u38'22"
22 RUS Matvei Mamykin KAT +1u39'16"
23 BEL Jasper Stuyven TFS +1u49'37"
24 SLO Luka Pibernik TBM +1u49'41"
25 OOS Lukas Pöstlberger BOH +1u54'17"
26 ITA Manuel Senni BMC +1u54'49"
27 NOO Sindre Lunke SUN +1u55'03"
28 ZAF Ryan Gibbons DDD +1u56'09"
29 ITA Giulio Ciccone BRD +2u00'16"
30 COL Fernando Gaviria QST +2u00'56"
31 BEL Jasper De Buyst LTS +2u03'03"
32 SLO Matej Mohoric UAD +2u07'14"
33 SPA Julen Amezqueta WIL +2u08'36"
34 DEN Mads Pedersen TFS +2u18'44"
35 ITA Davide Martinelli QST +2u22'05"
36 RUS Evgeniy Shalunov GAZ +2u23'09"
37 AUS Alexander Edmondson ORS +2u27'02"
38 ITA Vincenzo Albanese BRD +2u27'54"
39 DUI Phil Bauhaus SUN +2u36'35"
40 COL Daniel Martínez WIL +2u38'14"
41 ITA Lorenzo Rota BRD +2u45'12"
42 ITA Simone Andreetta BRD +2u45'50"
1 SPA Movistar MOV 191u44'22"
2 KAZ Astana AST +5'52"
3 VAE UAE Team Emirates UAD +20'19"
4 BRN Bahrain TBM +20'36"
5 FRA FDJ FDJ +23'08"
6 FRA AG2R ALM +25'16"
7 VS Cannondale CDT +27'59"
8 DUI Sunweb SUN +32'08"
9 VS BMC Racing BMC +41'17"
10 GBR Team Sky SKY +46'08"
11 VS Trek TFS +49'43"
12 NED LottoNL TLJ +57'13"
13 BEL Quick-Step QST +1u05'09"
14 ZAF Dimension Data DDD +1u17'45"
15 AUS Orica ORS +1u22'52"
16 ZWI Katusha KAT +1u26'58"
17 BEL Lotto LTS +1u34'17"
18 POL CCC CCC +1u50'48"
19 DUI BORA BOH +1u59'24"
20 RUS Gazprom GAZ +3u26'44"
21 ITA Wilier Triestina WIL +3u27'50"
22 ITA Bardiani Valvole BRD +5u28'21"