Refresh


home : Wielrennen : Giro d'Italia


Gaviria maakt meesterlijk waaierwerk van Quick-Step af en verovert roze

Gaviria pakt de rit en de roze trui

zo 07/05/2017 - 16:58 De verwachte massasprint is er niet gekomen in de 3e rit van de Ronde van Italië. Quick-Step rukte de boel uiteen langs de kust. Gaviria profiteerde ervan. Hij neemt meteen ook de roze trui over van André Greipel, die door mechanische pech moest lossen.

Rit 3 in een notendop

  • Winnaar van de dag: Quick-Step zette zijn statuut als waaierploeg in de verf met een ritzege en roze trui voor wonderboy Fernando Gaviria.
  • Verliezer van de dag: André Greipel was aanvankelijk mee, maar ging overboord met kettingproblemen. Bij de klassementsmannen was Dennis (+5'22") de grootste verliezer.
  • Opvallend: Voorlopig ging een ritzege in deze Giro telkens gepaard met een roze trui. Veel kans dat dat dinsdag (na de rust-/reisdag) ook het geval is op de Etna.

VIDEO: Onze alternatieve samenvatting van de etappe

Quick-Step pleegt coup in de wind

Het windspektakel brandde los op 7 kilometer van de streep. Quick-Step Floors had zich op kop genesteld en sloeg het peloton in stukken en brokken uit elkaar.

Een vijftiental renners bleef over in de spits van de koers. Quick-Step had liefst 6 pionnen aan boord van de kopgroep. Toen Greipel voorin wegviel met kettingproblemen, was zijn roze trui gaan vliegen.

Gaviria rook een gouden kans op glorie. Onder impuls van ploegmaat Bob Jungels knokte de kopgroep tegen de felle wind en het peloton. In de sprint was niemand opgewassen tegen de sprintersdijen van Gaviria, die ook de roze trui verovert. Twee vliegen in één klap.

Pechvogel Dennis krijgt pandoering, Jungels doet zaakje

Met slechts 148 kilometer en een vlak profiel leek de 3e rit vooraf alle ingrediënten te hebben voor een sprintersfestival. Tratnik ging als laatste vroege vluchter voor de bijl. Daarna eiste de wind een hoofdrol op.

Van de klassementsmannen deed Bob Jungels de beste zaak, de Luxemburger kwam op 3 seconden binnen van ploegmaat Gaviria. Rohan Dennis was uiteindelijk het grootste slachtoffer na een val, hij verloor meer dan 5 minuten.

De andere grote kanonnen (Quintana, Nibali, Pinot, Dumoulin, Kruijswijk, Mollema, Yates, Thomas, Landa, Zakarin...) liepen allemaal binnen in het peloton. Op 13 seconden van dagwinnaar Gaviria.

Wedstrijdverloop

  1. 18:12 Dolblije Gaviria bouwt Colombiaans feestje na de finish
  2. 18:02 Leysen: "Greipel kon het niet halen tegen die trein"
  3. 17:40 Willems: "De ketting van Greipel blokkeerde"
  4. 17:31 Van Slycke: "Die waaiers: dat is typisch onze ploeg"
  5. 17:30 De Plus: "Het was perfect ploegspel"
  6. 17:12 Einde
  7. 17:02
  8. 16:57 Gaviria haalt het! De Colombiaanse spurtbom rondt het teamwerk netjes af. Fernando Gaviria kraait victorie en verovert ook de roze trui.
  9. 16:56 Het peloton komt te laat. Jungels geeft door, komt Gaviria er nog uit? Of trekt Nizzolo aan het langste eind?
  10. 16:56
  11. 16:55 17 seconden bedraagt het verschil nog. Keisse waait er voorin af. Enkel Richeze en Jungels schieten nog over in steun van Gaviria.
  12. 16:53 Peloton nadert Het lijkt erop dat de groep van de roze trui terrein goedmaakt. Maar misschien is het gezichtsbedrog. Keisse zit klaar om straks de sprint te lanceren voor Gaviria. Nog 2,5 km.
  13. 16:51 6+4 Haas, Sivtsov, Selig en Nizzolo zijn de enige renners die geen Quick Step-tenue dragen in de kopgroep. We tellen 10 lieden in de kop van de koers.
  14. 16:49 Nog 5 km Gaviria krijgt hier een gouden kans om zijn eerste rit in een grote ronde te winnen. De Colombiaan zit in de kopgroep, net als Nizzolo. Jungels blijft het tempo hoog houden. Het peloton volgt op 20 seconden.
  15. 16:48 Het peloton ligt in stukken en brokken uit elkaar. Roze trui Greipel telt een achterstand van 11 seconden op het Quick-Step-groepje.
  16. 16:47 Kan Greipel zijn tweede rit pakken of speelt de wind hem parten?
  17. 16:45 Coup van Quick-Step Wat een inspanning van Jungels, die samen met 5 ploegmaten een kloof slaat op het peloton. Een zestal andere renners kunnen het moordende tempo volgen van de Quick Step-armada.
  18. 16:44 Gaatjes Trek en Stuyven trekken er zo hard aan, dat ze plots een gaatje slaan op het peloton. In het peloton lossen de renners één voor één.
  19. 16:41 Movistar (Quintana) en FDJ (Pinot) nemen nu over. Ook Thomas zit alert op de voorposten. Dit is meer dan een armworstelgevecht tussen de klassementsploegen.
  20. 16:39 Dumoulin De zebra's van Sunweb (met Dumoulin) nemen het heft in handen. Maar BMC en Sky vechten terug om de koppositie te veroveren in het peloton. De sprintersploegen laten zich wat wegdrummen.
  21. 16:37 Het gewriemel is begonnen. Met golfbewegingen spoelen de verschillende treinen naar voren. Een mix van sprint- en klassementstreintjes.
  22. 16:35 De waaiervorming blijft vandaag uit
  23. 16:32 Nog 20 km De iets smallere wegen eisen hun tol. De Nederlander Twan Castelijns (Lotto-Jumbo) is de volgende die van het rechte pad afwijkt.
  24. 16:31 Het speerpunt van Bora staat even langs de kant met mechanische problemen. Patrick Konrad springt snel weer op zijn fiets en wordt opgewacht door een ploegmaat.
  25. 16:31
  26. 16:28 De Lotto-renners proberen de koers te controleren.
  27. 16:28 De Sky-express schiet naar voren. Ook Nibali en zijn Bahrein-leger knokken en beuken om een plekje te bemachtigen in de voorwacht van het peloton. De wind zorgt voor paniek in grote pak.
  28. 16:25
  29. 16:22 Bingo voor Gaviria? Quick-Step stuurt enkele pionnen uit naar de kop van het peloton. Na een 12e en een 4e plaats richt Fernando Gaviria vandaag zijn pijlen op de ritzege.
  30. 16:21 Moederziel alleen bokst Tratnik op tegen de aanstormende meute. En dat doet hij met succes: de CCC-renner ziet zijn bonus aandikken tot 16 seconden.
  31. 16:20 Wind-alarm in de laatste 12 km
  32. 16:17 Tratnik trekt door Wanneer de koplopers dreigen ingelopen te worden, staat Tratnik op het gaspedaal. De Sloveen kwispelt nog even met zijn staart, maar het peloton zit hem op de huid.
  33. 16:16 Zhupa jast voorin nog altijd stevig door, met Rovny en Tratnik in zijn wiel. Het leiderstrio duikt de laatste 30 kilometer in met een voorsprong van 30 seconden.
  34. 16:13 Pechvogel Zakarin Net als gisteren moet Ilnoer Zakarin voet aan grond zetten door een mechanisch euvel. Gisteren verloor de Rus daardoor nog 20 seconden, nu fietst zijn team het gat in één ruk dicht.
  35. 16:12 De rode Lotto-bridage ment het peloton
  36. 16:10 Lotto-Soudal blijft de vuile was doen op kop van het peloton. De rust lijkt wat teruggekeerd. Stilte voor de storm? Nog iets meer dan 30 km.
  37. 16:07 De Giro staat altijd garant voor mooie plaatjes
  38. 16:04 Anderhalve minuut Op 36 kilometer van de streep kan het leiderstrio nog zwaaien met een bonus van anderhalve minuut. Pippo Pozzato probeert achterin zijn stekje te heroveren in de hoofdmacht.
  39. 16:01 Door de hevige wind sluipt er nervosititeit in het peloton. Alsmaar meer klassementstoppers sporen hun team aan om op te schuiven naar het front.
  40. 16:00 Greipel verdedigt zijn roze trui.
  41. 15:57 Nizzolo in moeilijkheden De koplopers verdelen de koek. Tratnik brengt wat geld in het laatje van CCC door als eerste de top van de Capo Boi (4e cat.) te ronden. In het peloton verkeert Nizzolo in nauwe schoentjes.
  42. 15:55 De Capo Boi is amper 2,75 km lang
  43. 15:52 Vooraan snijden Rovny, Tratnik en Zhupa de enige klim van de dag aan. Maar meer dan een puistje is de Capo Boi (4e cat.) niet. Het verschil schommelt al een tijdje rond de 2 minuten.
  44. 15:49
  45. 15:46 Stuyven sprint mee voor de punten In het peloton houdt Sbaragli Stuyven nog net af bij de tussensprint. Onze landgenoot rukt zo alsmaar meer op in het puntenklassement. Krijgt Stuyven de komende weken nog loon naar werken?
  46. 15:44 Zhupa laat de kassa van Willier rinkelen, hij maakt de punten buit bij de tweede tussensprint. Na Jungels krijgt ook ploegmaat Serry af te rekenen met een lekke band.
  47. 15:42
  48. 15:38 Na twee uur koers staat er ruim 90 km op de teller. Het asfalt begint nu wat meer te golven. Nog 54 kilometer tot aankomstplaats Cagliari.
  49. 15:35 Lekke band Jungels De man die vorig jaar enkele dagen met de roze trui pronkte, is nu op achtervolgen aangewezen. Bob Jungels (Quick-Step) rijdt lek, maar krijgt snel een nieuw laagje rubber.
  50. 15:31 Naast Zhupa rijdt er nog een kampioenentrui mee in de spits van de koers. Jan Tratnik (CCC) is Sloveens kampioen en reed 6 jaar geleden nog bij Quick-Step.
  51. 15:28 Zo fel blaast de wind aan de finish
  52. 15:26 Het Lotto-treintje heeft gezelschap gekregen van treintjes van Quick-Step, FDJ, Dimension Data en Trek. Niemand wil zich in de luren laten leggen door de wind.
  53. 15:21 Nog 65 km: de kilometers vliegen ervanaf. Dat heeft natuurlijk allemaal te maken met de gunstige wind, die straks misschien nog een hoofdrol opeist.
  54. 15:19 De laatste 2 km in beeld
  55. 15:16 Albaniër met kasseiendroom Voorin doet Zhupa (Willier) zijn duit in het zakje. De kampioen van Albanië was ook al tijdens de 1e etappe mee in de lange vlucht. In de toekomst droomt Zhupa ervan om te schitteren in Parijs-Roubaix. Als kind hing er trouwens een poster van Tom Boonen in zijn kamer.
  56. 15:13 Na de bolletjestrui in de Tour draag ik nu ook de bergtrui in de 100e Giro. Dat is ongelofelijk! Bergkoning Daniel Teklehaimanot
  57. 15:10 De wind speelt niet in de kaart van de drie koplopers. Het peloton zoeft en nadert tot op een anderhalve minuut van Zhupa, Rovny en Tratnik.
  58. 15:07
  59. 15:04 Ik heb een doel gemaakt van de puntentrui in deze Giro Kristian Sbaragli (voor de start van de rit)
  60. 15:00
  61. 14:55 3e keer goeie keer voor Ewan? Caleb Ewan heeft nog een rekening openstaan na de eerste twee ritten. Het brokje springstof uit Australië was in de 1e rit de snelste van het peloton, maar verkeek zich op de late uitval van Pöstlberger. Gisteren schoot hij in volle sprint uit zijn pedaal.
  62. 14:51 Toen ik me gisteren in het wiel van Gaviria probeerde te nestelen, schoot ik uit mijn klikpedaal. Ik was er kapot van dat ik niet kon meesprinten. Caleb Ewan (Orica)
  63. 14:47 De wind wint aan kracht langs het parcours. Vooral in de finale zou er alsmaar meer wind staan. Dat zou voor animo kunnen zorgen in de sprintvoorbereiding.
  64. 14:43 Lotto-Soudal leidt de dans in het peloton
  65. 14:39 Tekle Dankzij het manoeuvre van Sbaragli en Dimension Data heeft de Zuid-Afrikaanse ploeg de puntentrui voorlopig in handen. Teklehaimanot sprokkelde 5 punten en wipt zo over Greipel. De Eritreeër heeft trouwens ook al de bergtrui om zijn schouders.
  66. 14:36 45,6 kilometer hebben de koplopers verteerd in het eerste wedstrijduur. Niet te vergelijken met het slakkengangetje van gisteren, toen het parcours wel een stuk zwaarder was.
  67. 14:33 Rik Van Slycke: "Het eerste deel is gevaarlijk omdat er waaiers kunnen vormen"
  68. 14:28 Het is duidelijk dat Dimension Data een doel heeft gemaakt van de puntentrui vandaag. Stuyven kwam in het peloton als eerste voorbij aan de tussensprint voor Van Zyl, Teklehaimanot en Haas (3 renners van Dimension Data).
  69. 14:24 Jasper De Buyst: "We mogen zeker positief terugkijken op de afgelopen 2 dagen"
  70. 14:20 Sbaragli knijpt voorin remmen dicht De tussensprint is een prooi voor Kristian Sbaragli. Missie volbracht, vindt de Italiaan, die zijn benen stilhoudt en zich laat lossen uit de kopgroep. Sbaragli zat enkel met de tussensprint in zijn hoofd.
  71. 14:16 Spel van de wind De wind blaast momenteel schuin in de rug van de renners, waardoor het vrij snel gaat in het openingsuur. Maar in de laatste 50 km waait de wind in het nadeel.
  72. 14:13 Bart Leysen: "Het windspel is de grootste factor vandaag"
  73. 14:10 Terwijl de voorsprong status quo blijft, zit Zakarin nog wat na te vloeken in het peloton. De Russische tsaar van Katjoesja verloor gisteren 20 seconden na materiaalpech in volle finale.
  74. 14:06 Samenstelling kopgroep
    Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
    Eugert Zhupa (Alb) Willier
    Jan Tratnik (Slo) CCC
    Ivan Rovny (Rus) Gazprom

     

  75. 14:04 "Gorilla" Greipel zorgt voor een roze gekte bij zijn soortgenoten
  76. 14:01 Koploper Sbaragli sprak al aardig zijn woordje mee in de Giro-sprints. De Italiaan parkeerde zijn fiets de voorbije dagen op de 6e en de 5e plaats. Een beetje vreemd dat hij vandaag in de vlucht van de dag zit.
  77. 13:59 De kopgroep in beeld
  78. 13:56 Greipel is zijn trui virtueel kwijt Best geplaatste voorin is Kristian Sbaragli. De Italiaan staat 7e in de stand, op 14 tellen van Greipel. Het peloton hinkt voorlopig 2'18" achterop, waardoor Sbaragli de roze trui virtueel overneemt van de Duitser.
  79. 13:53
  80. 13:52 Lotto controleert De muil van het peloton kleurt rood. Lotto-Soudal neemt meteen de regie in handen voor roze trui André Greipel. Veel speelruimte zullen de 4 vluchters niet krijgen.
  81. 13:50 Opvallend: CCC, Willier, Gazprom en Dimension Data hebben voor de 3e dag op een rij een gezant mee in de kopgroep. Qua publiciteit kan dat tellen op Sardinië.
  82. 13:49
  83. 13:43 Leiderskwartet Vier renners hebben de benen genomen en er zit een ietwat verrassende naam voorin: Sbaragli. De Italiaanse sprinter van Dimension Data dichtte in zijn eentje het gat op Zhupa, Rovny en Tratnik.
  84. 13:39 De roze man
  85. 13:39
  86. 13:34 Onder een stralende lentezon zet het Giro-peloton zoetjesaan koers naar de officiële start. Het is aangenaam vertoeven op Sardinië vandaag.
  87. 13:29
  88. 13:27 PARTENZA! De renners klikken in hun pedalen, de fietsen beginnen te rollen over het asfalt. De 3e en laatste rit op Sardinisch grondgebied is van start gegaan. Over een kwartier volgt het officiële startschot.
  89. 13:27 Wedstrijd
  90. 13:16 Een mooi eerbetoon aan Scarponi
  91. 13:15
  92. 12:07 Ochtendgymnastiek met André Greipel
  93. 11:59 Vlakste rit op Sardinië De meeste renners zullen zich in de handen wrijven, als ze een blik op het profiel werpen. In tegenstelling tot gisteren is de etappe grotendeels vlak. De enige hindernis is de Capo Boi (4e cat.) op ruim 40 kilometer van de finish.
  94. 11:58 De rit tussen Tortoli en Cagliari is meteen ook de laatste tocht door Sardinië. Morgen staat er een reisdag op het menu naar dat andere eiland, Sicilië, waar de Etna ongeduldig wacht om de renners te ontvangen.
  95. 11:57
  96. 11:57 Colbrelli (niet aanwezig in de Giro) heeft alle Giro-stickers van zijn team al bemachtigd
  97. 11:52 Sprintersfeestje Buongioro Girini! In de Ronde van Italië mogen de sprinters vandaag hun spierballen nog eens laten rollen. De korte etappe (148 km) start om 13.45u. Mis hier niks van de actie.
  98. 11:46 Vooraf
profiel
profiel

Uitslag

Uitslag rit

1 COL Fernando Gaviria QST 3u26'33"
2 DUI Rüdiger Selig BOH +0"
3 ITA Giacomo Nizzolo TFS +0"
4 AUS Nathan Haas DDD +0"
5 ARG Maximiliano Richeze QST +0"
6 WRU Kanstantsin Siutsou TBM +3"
7 LUX Bob Jungels QST +3"
8 AUS Caleb Ewan ORS +13"
9 ITA Sacha Modolo UAD +13"
10 DUI André Greipel LTS +13"
11 DUI Phil Bauhaus SUN +13"
12 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT +13"
13 ITA Roberto Ferrari UAD +13"
14 ZAF Ryan Gibbons DDD +13"
15 OOS Patrick Konrad BOH +13"
16 OOS Lukas Pöstlberger BOH +13"
17 ITA Enrico Battaglin TLJ +13"
18 RUS Ivan Savitsky GAZ +13"
19 GBR Adam Yates ORS +13"
20 ALB Eugert Zhupa WIL +13"
38 BEL Victor Campenaerts TLJ +13"
43 BEL Ben Hermans BMC +13"
44 BEL Laurens De Plus QST +13"
50 BEL Maxime Monfort LTS +13"
77 BEL Iljo Keisse QST +1'17"
84 BEL Jasper De Buyst LTS +1'17"
88 BEL Jasper Stuyven TFS +1'17"
95 BEL Dries Devenyns QST +1'17"
129 BEL Jurgen Van den Broeck TLJ +2'26"
145 BEL Dylan Teuns BMC +2'44"
155 BEL Pieter Serry QST +5'22"
156 BEL Bart De Clercq LTS +5'22"
171 BEL Sean De Bie LTS +5'22"
klassement
1 NED Tom Dumoulin SUN 63u48'08"
2 COL Nairo Quintana MOV +2'41"
3 FRA Thibaut Pinot FDJ +3'21"
4 ITA Vincenzo Nibali TBM +3'40"
5 RUS Ilnur Zakarin KAT +4'24"
6 NED Bauke Mollema TFS +4'32"
7 ITA Domenico Pozzovivo ALM +4'59"
8 LUX Bob Jungels QST +5'18"
9 CRI Andrey Amador MOV +6'01"
10 NED Steven Kruijswijk TLJ +7'03"
11 GBR Adam Yates ORS +7'43"
12 ITA Davide Formolo CDT +8'09"
13 ITA Dario Cataldo AST +8'14"
14 SLO Jan Polanc UAD +9'11"
15 BEL Ben Hermans BMC +10'51"
16 BEL Maxime Monfort LTS +11'47"
17 POR Rui Costa UAD +16'52"
18 TSJ Jan Hirt CCC +19'45"
19 ZWI Sébastien Reichenbach FDJ +21'31"
20 OOS Patrick Konrad BOH +22'27"
21 BEL Laurens De Plus QST +22'31"
22 FRA Hubert Dupont ALM +22'53"
23 ITA Franco Pellizotti TBM +24'47"
24 ITA Simone Petilli UAD +26'06"
25 DEN Jesper Hansen AST +26'36"
26 SPA Cristián Rodríguez WIL +26'49"
27 NED Stef Clement TLJ +27'04"
28 FRA Rudy Molard FDJ +31'56"
29 VS Peter Stetina TFS +32'30"
30 CAN Michael Woods CDT +32'38"
31 NED Laurens ten Dam SUN +33'05"
32 VS Tejay van Garderen BMC +34'13"
33 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD +36'49"
34 WRU Kanstantsin Siutsou TBM +39'24"
35 SPA Gorka Izagirre MOV +40'11"
36 LUX Ben Gastauer ALM +40'21"
37 COL Winner Anacona MOV +40'25"
38 ITA Giovanni Visconti TBM +42'51"
39 SPA Mikel Landa SKY +44'24"
40 FRA Pierre Rolland CDT +46'35"
41 IER Philip Deignan SKY +48'34"
42 POL Tomasz Marczynski LTS +51'21"
43 SPA Luis León Sánchez AST +51'35"
44 COL Sebastián Henao SKY +54'35"
45 POR José Mendes BOH +54'57"
46 KRO Robert Kišerlovski KAT +55'11"
47 ZWI Steve Morabito FDJ +55'25"
48 TSJ Michal Schlegel CCC +56'21"
49 SPA Rubén Plaza ORS +56'58"
50 FRA Julien Bernard TFS +57'39"
51 ITA Matteo Montaguti ALM +58'58"
52 FRA François Bidard ALM +1u01'36"
53 SPA José Joaquín Rojas MOV +1u01'43"
54 SPA Víctor De la Parte MOV +1u02'08"
55 ITA Valerio Conti UAD +1u02'36"
56 SPA José Herrada MOV +1u02'49"
57 ITA Eros Capecchi QST +1u04'09"
58 NED Bram Tankink TLJ +1u04'18"
59 RUS Alexander Foliforov GAZ +1u05'22"
60 DUI Simon Geschke SUN +1u05'37"
61 OOS Georg Preidler SUN +1u06'47"
62 SPA Igor Antón DDD +1u08'09"
63 ITA Diego Rosa SKY +1u09'36"
64 VS Joey Rosskopf BMC +1u10'36"
65 ERI Natnael Berhane DDD
66 ITA Manuele Boaro TBM
67 ITA Enrico Battaglin TLJ +1u12'59"
68 POR José Gonçalves KAT +1u15'01"
69 ZWI Silvan Dillier BMC +1u15'13"
70 OOS Gregor Mühlberger BOH +1u17'45"
71 ZWE Tobias Ludvigsson FDJ +1u17'57"
72 ITA Salvatore Puccio SKY +1u19'26"
73 SPA Jesús Hernández TFS +1u20'09"
74 SPA Carlos Verona ORS +1u21'26"
75 SPA Pello Bilbao AST +1u22'36"
76 KAZ Andrey Zeits AST +1u23'35"
77 FRA Clément Chevrier ALM +1u29'10"
78 GBR Hugh Carthy CDT +1u29'26"
79 ITA Davide Villella CDT +1u29'49"
80 ITA Enrico Gasparotto TBM +1u29'49"
81 VS Chad Haga SUN +1u33'46"
82 ITA Paolo Tiralongo AST +1u36'38"
83 BEL Dylan Teuns BMC +1u37'38"
84 FRA Jérémy Roy FDJ +1u37'46"
85 FRA Quentin Jauregui ALM +1u39'04"
86 ITA Edward Ravasi UAD +1u39'31"
87 RUS Sergey Firsanov GAZ +1u39'43"
88 BEL Dries Devenyns QST +1u40'15"
89 SPA Omar Fraile DDD +1u41'34"
90 AUS Adam Hansen LTS +1u43'17"
91 OOS Felix Großschartner CCC +1u43'40"
92 RUS Matvei Mamykin KAT +1u44'34"
93 NED Tom-Jelte Slagter CDT +1u44'44"
94 BEL Jurgen Van den Broeck TLJ +1u45'36"
95 FRA Kenny Elissonde SKY +1u45'50"
96 ITA Valerio Agnoli TBM +1u46'36"
97 ITA Kristian Sbaragli DDD +1u49'36"
98 POL Lukasz Owsian CCC +1u50'34"
99 SPA Francisco Ventoso BMC +1u51'11"
100 ITA Matteo Busato WIL +1u54'03"
101 BEL Jasper Stuyven TFS +1u54'55"
102 SLO Luka Pibernik TBM +1u54'59"
103 FRA Matthieu Ladagnous FDJ +1u56'37"
104 WRU Branislav Samoilav CCC +1u57'24"
105 OOS Lukas Pöstlberger BOH +1u59'35"
106 WRU Vasil Kirijenka SKY +1u59'35"
107 VS Joe Dombrowski CDT +1u59'53"
108 DEN Lars Bak LTS +1u59'58"
109 ITA Manuel Senni BMC +2u00'07"
110 FRA Benoît Vaugrenard FDJ +2u00'18"
111 NOO Sindre Lunke SUN +2u00'21"
112 POL Maciej Paterski CCC +2u01'24"
113 ZAF Ryan Gibbons DDD +2u01'27"
114 RUS Pavel Broett GAZ +2u02'38"
115 ERI Daniel Teklehaimanot DDD +2u03'09"
116 ITA Marco Marcato UAD +2u03'38"
117 NED Jos van Emden TLJ +2u03'45"
118 SLO Jan Tratnik CCC +2u04'01"
119 ITA Giulio Ciccone BRD +2u05'34"
120 COL Fernando Gaviria QST +2u06'14"
121 SPA Ángel Vicioso KAT +2u06'28"
122 ITA Enrico Barbin BRD +2u07'28"
123 ITA Simone Ponzi CCC +2u07'33"
124 RUS Ivan Rovnyi GAZ +2u07'42"
125 BEL Jasper De Buyst LTS +2u08'21"
126 NED Martijn Keizer TLJ +2u08'33"
127 ITA Daniele Bennati MOV +2u09'06"
128 ITA Filippo Pozzato WIL +2u10'08"
129 AUS Michael Hepburn ORS +2u11'08"
130 SLO Matej Mohoric UAD
131 FRA Julien Bérard ALM
132 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT +2u12'54"
133 ITA Cesare Benedetti BOH +2u13'28"
134 SPA Julen Amezqueta WIL +2u13'54"
135 RUS Alexey Tsatevich GAZ +2u14'05"
136 DEN Christopher Juul-Jensen ORS +2u14'20"
137 ITA Sacha Modolo UAD +2u15'20"
138 VS Alex Howes CDT +2u16'31"
139 BEL Pieter Serry QST +2u17'09"
140 ALB Eugert Zhupa WIL +2u17'38"
141 FRA William Bonnet FDJ +2u17'53"
142 ITA Manuel Quinziato BMC +2u17'56"
143 SLO Kristijan Koren CDT +2u19'33"
144 RUS Maksim Belkov KAT +2u20'01"
145 NED Twan Castelijns TLJ +2u20'25"
146 NED Moreno Hofland LTS +2u20'43"
147 ITA Mirco Maestri BRD +2u21'01"
148 TSJ Jan Bárta BOH +2u21'36"
149 AUS Rory Sutherland MOV +2u22'25"
150 POL Michal Golas SKY +2u23'00"
151 DEN Mads Pedersen TFS +2u24'02"
152 BEL Iljo Keisse QST +2u25'57"
153 SLO Luka Mezgec ORS +2u26'04"
154 ITA Roberto Ferrari UAD +2u26'58"
155 ITA Davide Martinelli QST +2u27'23"
156 ZAF Johann Van Zyl DDD +2u27'47"
157 RUS Evgeniy Shalunov GAZ +2u28'27"
158 CAN Svein Tuft ORS +2u29'06"
159 NED Tom Stamsnijder SUN +2u29'14"
160 BEL Victor Campenaerts TLJ +2u29'52"
161 AUS Alexander Edmondson ORS +2u32'20"
162 ITA Vincenzo Albanese BRD +2u33'12"
163 ARG Maximiliano Richeze QST +2u33'23"
164 ITA Eugenio Alafaci TFS +2u33'46"
165 RUS Sergej Lagoetin GAZ +2u36'32"
166 SPA Alberto Losada KAT +2u38'48"
167 DUI Phil Bauhaus SUN +2u41'53"
168 ITA Nicola Boem BRD +2u42'36"
169 BEL Sean De Bie LTS +2u42'57"
170 COL Daniel Martínez WIL +2u43'32"
171 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ +2u43'46"
172 IER Sam Bennett BOH +2u48'03"
173 ITA Lorenzo Rota BRD +2u50'30"
174 ITA Simone Andreetta BRD +2u51'08"
175 KAZ Zhandos Bizhigitov AST +2u51'58"
176 POL Marcin Bialoblocki CCC +3u01'46"
177 WRU Ilia Koshevoy WIL +3u07'34"
178 ITA Giuseppe Fonzi WIL +3u20'10"
1 LUX Bob Jungels QST 4u16'51"
2 COL Nairo Quintana MOV +0"
3 FRA Thibaut Pinot FDJ +0"
4 GBR Adam Yates ORS +0"
5 ITA Domenico Pozzovivo ALM +0"
6 OOS Patrick Konrad BOH +0"
7 ITA Vincenzo Nibali TBM +0"
8 NED Tom Dumoulin SUN +0"
9 RUS Ilnur Zakarin KAT +0"
10 NED Bauke Mollema TFS +0"
11 SLO Jan Polanc UAD +0"
12 NED Steven Kruijswijk TLJ +0"
13 ZWI Sébastien Reichenbach FDJ +14"
14 SPA Mikel Landa SKY +14"
15 ITA Davide Formolo CDT +14"
16 BEL Laurens De Plus QST +25"
17 ITA Giovanni Visconti TBM +25"
18 BEL Ben Hermans BMC +25"
19 SPA Gorka Izagirre MOV +25"
20 CRI Andrey Amador MOV +25"
21 VS Tejay van Garderen BMC +25"
22 ITA Franco Pellizotti TBM +25"
23 KRO Robert Kišerlovski KAT +25"
24 DUI Simon Geschke SUN +25"
25 FRA Hubert Dupont ALM +40"
26 TSJ Jan Hirt CCC +40"
27 DEN Jesper Hansen AST +40"
28 BEL Maxime Monfort LTS +40"
29 FRA Rudy Molard FDJ +40"
30 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD +40"
31 FRA Pierre Rolland CDT +54"
32 ITA Dario Cataldo AST +1'01"
33 POR José Gonçalves KAT +1'07"
34 SPA Luis León Sánchez AST +1'07"
35 NED Stef Clement TLJ +1'10"
36 SPA Jesús Hernández TFS +1'10"
37 LUX Ben Gastauer ALM +1'25"
38 IER Philip Deignan SKY +1'30"
39 COL Sebastián Henao SKY +1'30"
40 ITA Manuele Boaro TBM +1'44"
41 VS Peter Stetina TFS +1'54"
42 ITA Valerio Conti UAD +1'54"
43 NED Laurens ten Dam SUN +2'17"
44 SPA Víctor De la Parte MOV +2'34"
45 ZWI Steve Morabito FDJ +2'34"
46 TSJ Michal Schlegel CCC +3'41"
47 SPA Cristián Rodríguez WIL +3'41"
48 ITA Kristian Sbaragli DDD +4'19"
49 ITA Davide Villella CDT +4'23"
50 FRA Julien Bernard TFS +4'23"
51 VS Joey Rosskopf BMC +4'23"
52 FRA François Bidard ALM +4'23"
53 SPA Rubén Plaza ORS +4'30"
54 NED Bram Tankink TLJ +4'30"
55 CAN Michael Woods CDT +4'30"
56 SPA Carlos Verona ORS +4'44"
57 ITA Eros Capecchi QST +6'04"
58 POR Rui Costa UAD +8'54"
59 BEL Dylan Teuns BMC +8'54"
60 ZWI Silvan Dillier BMC +8'54"
61 COL Winner Anacona MOV +8'54"
62 ITA Giulio Ciccone BRD +8'54"
63 ITA Enrico Battaglin TLJ +8'54"
64 ITA Simone Petilli UAD +10'05"
65 SPA Julen Amezqueta WIL +11'53"
66 ITA Enrico Gasparotto TBM +11'53"
67 ITA Salvatore Puccio SKY +11'53"
68 SPA Pello Bilbao AST +11'53"
69 ITA Enrico Barbin BRD +11'53"
70 ITA Simone Ponzi CCC +13'04"
71 OOS Georg Preidler SUN +13'04"
72 ZWE Tobias Ludvigsson FDJ +13'04"
73 WRU Kanstantsin Siutsou TBM +13'04"
74 ITA Valerio Agnoli TBM +13'04"
75 OOS Gregor Mühlberger BOH +13'04"
76 BEL Jasper Stuyven TFS +13'04"
77 BEL Sean De Bie LTS +13'04"
78 KAZ Andrey Zeits AST +13'04"
79 SPA José Joaquín Rojas MOV +13'04"
80 POR José Mendes BOH +13'04"
81 BEL Pieter Serry QST +13'04"
82 ITA Paolo Tiralongo AST +13'04"
83 FRA Clément Chevrier ALM +13'04"
84 POL Tomasz Marczynski LTS +13'04"
85 AUS Adam Hansen LTS +13'04"
86 RUS Matvei Mamykin KAT +13'04"
87 NED Tom-Jelte Slagter CDT +13'04"
88 RUS Alexander Foliforov GAZ +13'04"
89 SPA José Herrada MOV +13'04"
90 SPA Alberto Losada KAT +13'04"
91 AUS Rory Sutherland MOV +13'04"
92 SPA Ángel Vicioso KAT +13'04"
93 RUS Evgeniy Shalunov GAZ +13'04"
94 ITA Matteo Busato WIL +13'44"
95 ITA Matteo Montaguti ALM +13'44"
96 ITA Diego Rosa SKY +13'44"
97 NED Martijn Keizer TLJ +13'44"
98 FRA Kenny Elissonde SKY +14'50"
99 SLO Luka Pibernik TBM +16'49"
100 BEL Jasper De Buyst LTS +16'49"
101 POL Lukasz Owsian CCC +16'49"
102 ITA Davide Martinelli QST +16'49"
103 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT +16'49"
104 ITA Edward Ravasi UAD +16'49"
105 RUS Alexey Tsatevich GAZ +16'49"
106 COL Daniel Martínez WIL +16'49"
107 SPA Igor Antón DDD +16'49"
108 FRA Matthieu Ladagnous FDJ +16'49"
109 ARG Maximiliano Richeze QST +16'49"
110 BEL Dries Devenyns QST +16'49"
111 COL Fernando Gaviria QST +16'49"
112 ITA Filippo Pozzato WIL +19'05"
113 ALB Eugert Zhupa WIL +19'05"
114 BEL Jurgen Van den Broeck TLJ +19'05"
115 ZAF Ryan Gibbons DDD +19'05"
116 SPA Francisco Ventoso BMC +19'05"
117 FRA Jérémy Roy FDJ +19'05"
118 NED Moreno Hofland LTS +19'05"
119 VS Chad Haga SUN +19'05"
120 ITA Manuel Quinziato BMC +19'05"
121 DEN Lars Bak LTS +19'05"
122 FRA Benoît Vaugrenard FDJ +19'05"
123 ERI Daniel Teklehaimanot DDD +19'05"
124 POL Michal Golas SKY +19'05"
125 ITA Cesare Benedetti BOH +19'05"
126 ERI Natnael Berhane DDD +19'05"
127 SPA Omar Fraile DDD +19'05"
128 WRU Vasil Kirijenka SKY +19'05"
129 BEL Iljo Keisse QST +19'05"
130 RUS Maksim Belkov KAT +19'05"
131 FRA Julien Bérard ALM +19'05"
132 ITA Manuel Senni BMC +19'05"
133 NED Jos van Emden TLJ +19'05"
134 NOO Sindre Lunke SUN +19'05"
135 ITA Vincenzo Albanese BRD +19'05"
136 NED Tom Stamsnijder SUN +19'05"
137 NED Twan Castelijns TLJ +19'05"
138 RUS Pavel Broett GAZ +19'05"
139 DUI Phil Bauhaus SUN +19'05"
140 FRA William Bonnet FDJ +19'05"
141 RUS Sergej Lagoetin GAZ +19'05"
142 ITA Marco Marcato UAD +19'05"
143 BEL Victor Campenaerts TLJ +19'05"
144 ITA Eugenio Alafaci TFS +19'05"
145 RUS Ivan Rovnyi GAZ +19'05"
146 OOS Felix Großschartner CCC +19'05"
147 POL Maciej Paterski CCC +19'05"
148 RUS Sergey Firsanov GAZ +19'05"
149 ITA Daniele Bennati MOV +19'05"
150 TSJ Jan Bárta BOH +19'05"
151 IER Sam Bennett BOH +19'05"
152 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ +19'05"
153 POL Marcin Bialoblocki CCC +19'05"
154 WRU Branislav Samoilav CCC +19'05"
155 ZAF Johann Van Zyl DDD +19'05"
156 VS Joe Dombrowski CDT +19'05"
157 VS Alex Howes CDT +19'05"
158 GBR Hugh Carthy CDT +19'05"
159 ITA Mirco Maestri BRD +19'05"
160 ITA Lorenzo Rota BRD +19'05"
161 DEN Christopher Juul-Jensen ORS +19'05"
162 SLO Matej Mohoric UAD +19'05"
163 ITA Roberto Ferrari UAD +19'05"
164 ITA Sacha Modolo UAD +19'05"
165 FRA Quentin Jauregui ALM +19'05"
166 WRU Ilia Koshevoy WIL +19'05"
167 ITA Simone Andreetta BRD +19'05"
168 ITA Giuseppe Fonzi WIL +19'05"
169 SLO Jan Tratnik CCC +19'42"
170 KAZ Zhandos Bizhigitov AST +19'46"
171 ITA Nicola Boem BRD +19'53"
172 OOS Lukas Pöstlberger BOH +20'21"
173 DEN Mads Pedersen TFS +20'21"
174 AUS Michael Hepburn ORS +22'02"
175 SLO Kristijan Koren CDT +22'02"
176 AUS Alexander Edmondson ORS +22'02"
177 CAN Svein Tuft ORS +22'02"
178 SLO Luka Mezgec ORS +22'02"
EST Tanel Kangert AST
DUI Rüdiger Selig BOH
RUS Ivan Savitsky GAZ
BEL Bart De Clercq LTS
AUS Caleb Ewan ORS
1 COL Fernando Gaviria QST 325
2 BEL Jasper Stuyven TFS 192
3 IER Sam Bennett BOH 117
4 OOS Lukas Pöstlberger BOH 98
5 ERI Daniel Teklehaimanot DDD 86
6 ITA Kristian Sbaragli DDD 76
7 ALB Eugert Zhupa WIL 70
8 ITA Roberto Ferrari UAD 70
9 ZWI Silvan Dillier BMC 68
10 ZAF Ryan Gibbons DDD 68
11 RUS Pavel Broett GAZ 66
12 NED Tom Dumoulin SUN 65
13 LUX Bob Jungels QST 58
14 ITA Simone Andreetta BRD 52
15 ARG Maximiliano Richeze QST 50
16 DUI Phil Bauhaus SUN 48
17 COL Nairo Quintana MOV 46
18 ITA Sacha Modolo UAD 43
19 POL Maciej Paterski CCC 42
20 FRA Thibaut Pinot FDJ 42
21 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ 40
22 ITA Enrico Battaglin TLJ 40
23 ITA Vincenzo Nibali TBM 37
24 RUS Evgeniy Shalunov GAZ 36
25 RUS Ilnur Zakarin KAT 35
26 GBR Adam Yates ORS 35
27 SPA Luis León Sánchez AST 34
28 ITA Marco Marcato UAD 33
29 ITA Mirco Maestri BRD 32
30 ITA Vincenzo Albanese BRD 30
31 SPA Omar Fraile DDD 27
32 SPA Gorka Izagirre MOV 27
33 ITA Giovanni Visconti TBM 27
34 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT 24
35 ITA Giuseppe Fonzi WIL 24
36 RUS Alexey Tsatevich GAZ 22
37 WRU Ilia Koshevoy WIL 21
38 SLO Jan Polanc UAD 20
39 SPA Mikel Landa SKY 20
40 BEL Iljo Keisse QST 20
41 RUS Sergej Lagoetin GAZ 20
42 CAN Michael Woods CDT 20
43 RUS Ivan Rovnyi GAZ 20
44 SLO Matej Mohoric UAD 20
45 NED Bauke Mollema TFS 18
46 POR Rui Costa UAD 18
47 RUS Sergey Firsanov GAZ 16
48 SLO Jan Tratnik CCC 16
49 WRU Kanstantsin Siutsou TBM 12
50 ERI Natnael Berhane DDD 12
51 POL Marcin Bialoblocki CCC 12
52 ITA Valerio Conti UAD 11
53 ITA Domenico Pozzovivo ALM 11
54 ITA Enrico Barbin BRD 11
55 ITA Cesare Benedetti BOH 11
56 SPA Igor Antón DDD 10
57 ITA Dario Cataldo AST 10
58 POL Lukasz Owsian CCC 10
59 BEL Pieter Serry QST 10
60 DEN Mads Pedersen TFS 10
61 FRA Pierre Rolland CDT 9
62 TSJ Jan Bárta BOH 9
63 COL Daniel Martínez WIL 8
64 NED Steven Kruijswijk TLJ 6
65 BEL Maxime Monfort LTS 6
66 OOS Patrick Konrad BOH 6
67 ITA Simone Petilli UAD 6
68 ITA Matteo Montaguti ALM 6
69 OOS Gregor Mühlberger BOH 6
70 WRU Vasil Kirijenka SKY 6
71 BEL Ben Hermans BMC 5
72 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD 5
73 ITA Eros Capecchi QST 4
74 ITA Davide Villella CDT 4
75 ITA Valerio Agnoli TBM 4
76 DEN Christopher Juul-Jensen ORS 4
77 ZAF Johann Van Zyl DDD 4
78 CRI Andrey Amador MOV 3
79 ITA Franco Pellizotti TBM 3
80 POR José Mendes BOH 3
81 ITA Salvatore Puccio SKY 3
82 NED Jos van Emden TLJ 3
83 NED Moreno Hofland LTS 3
84 ZWI Sébastien Reichenbach FDJ 2
85 FRA Rudy Molard FDJ 2
86 FRA Jérémy Roy FDJ 2
87 BEL Dries Devenyns QST 2
88 FRA Benoît Vaugrenard FDJ 2
89 ITA Simone Ponzi CCC 2
90 BEL Jasper De Buyst LTS 2
91 ITA Davide Martinelli QST 2
92 CAN Svein Tuft ORS 2
93 BEL Sean De Bie LTS 2
94 ITA Davide Formolo CDT 1
95 BEL Laurens De Plus QST 1
96 FRA Hubert Dupont ALM 1
97 POL Tomasz Marczynski LTS 1
98 SPA Francisco Ventoso BMC 1
99 ITA Matteo Busato WIL 1
100 DEN Lars Bak LTS 1
101 SLO Luka Mezgec ORS 1
102 SPA José Joaquín Rojas MOV -1
103 NED Laurens ten Dam SUN -5
104 COL Winner Anacona MOV -5
1 NED Tom Dumoulin SUN 51
2 SPA Omar Fraile DDD 49
3 SLO Jan Polanc UAD 46
4 COL Nairo Quintana MOV 44
5 RUS Ilnur Zakarin KAT 37
6 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD 34
7 FRA Thibaut Pinot FDJ 33
8 FRA Pierre Rolland CDT 26
9 ERI Daniel Teklehaimanot DDD 24
10 BEL Laurens De Plus QST 22
11 SPA Mikel Landa SKY 20
12 SPA Luis León Sánchez AST 18
13 RUS Sergey Firsanov GAZ 17
14 ITA Simone Andreetta BRD 15
15 ITA Mirco Maestri BRD 15
16 ITA Marco Marcato UAD 10
17 ITA Cesare Benedetti BOH 9
18 NED Bauke Mollema TFS 9
19 FRA Rudy Molard FDJ 9
20 OOS Lukas Pöstlberger BOH 8
21 ITA Vincenzo Nibali TBM 8
22 ITA Dario Cataldo AST 8
23 ITA Giovanni Visconti TBM 8
24 IER Philip Deignan SKY 8
25 SPA Igor Antón DDD 8
26 ITA Davide Villella CDT 7
27 RUS Pavel Broett GAZ 7
28 POR Rui Costa UAD 6
29 ZWI Silvan Dillier BMC 6
30 ALB Eugert Zhupa WIL 6
31 RUS Evgeniy Shalunov GAZ 6
32 GBR Adam Yates ORS 5
33 ITA Domenico Pozzovivo ALM 4
34 SPA Rubén Plaza ORS 4
35 RUS Ivan Rovnyi GAZ 4
36 SPA Julen Amezqueta WIL 4
37 ITA Eugenio Alafaci TFS 4
38 POL Maciej Paterski CCC 3
39 SLO Jan Tratnik CCC 3
40 ITA Giuseppe Fonzi WIL 3
41 LUX Bob Jungels QST 2
42 ITA Matteo Montaguti ALM 2
43 SPA José Joaquín Rojas MOV 2
44 ITA Valerio Conti UAD 2
45 BEL Jasper Stuyven TFS 2
46 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ 2
47 ITA Franco Pellizotti TBM 1
48 ITA Manuele Boaro TBM 1
49 WRU Branislav Samoilav CCC 1
50 ITA Enrico Barbin BRD 1
51 POL Marcin Bialoblocki CCC 1
52 WRU Ilia Koshevoy WIL 1
1 LUX Bob Jungels QST 63u53'26"
2 GBR Adam Yates ORS +2'25"
3 ITA Davide Formolo CDT +2'51"
4 SLO Jan Polanc UAD +3'53"
5 BEL Laurens De Plus QST +17'13"
6 ITA Simone Petilli UAD +20'48"
7 SPA Cristián Rodríguez WIL +21'31"
8 COL Sebastián Henao SKY +49'17"
9 TSJ Michal Schlegel CCC +51'03"
10 FRA Julien Bernard TFS +52'21"
11 FRA François Bidard ALM +56'18"
12 ITA Valerio Conti UAD +57'18"
13 RUS Alexander Foliforov GAZ +1u00'04"
14 OOS Gregor Mühlberger BOH +1u12'27"
15 SPA Carlos Verona ORS +1u16'08"
16 FRA Clément Chevrier ALM +1u23'52"
17 GBR Hugh Carthy CDT +1u24'08"
18 BEL Dylan Teuns BMC +1u32'20"
19 FRA Quentin Jauregui ALM +1u33'46"
20 ITA Edward Ravasi UAD +1u34'13"
21 OOS Felix Großschartner CCC +1u38'22"
22 RUS Matvei Mamykin KAT +1u39'16"
23 BEL Jasper Stuyven TFS +1u49'37"
24 SLO Luka Pibernik TBM +1u49'41"
25 OOS Lukas Pöstlberger BOH +1u54'17"
26 ITA Manuel Senni BMC +1u54'49"
27 NOO Sindre Lunke SUN +1u55'03"
28 ZAF Ryan Gibbons DDD +1u56'09"
29 ITA Giulio Ciccone BRD +2u00'16"
30 COL Fernando Gaviria QST +2u00'56"
31 BEL Jasper De Buyst LTS +2u03'03"
32 SLO Matej Mohoric UAD +2u07'14"
33 SPA Julen Amezqueta WIL +2u08'36"
34 DEN Mads Pedersen TFS +2u18'44"
35 ITA Davide Martinelli QST +2u22'05"
36 RUS Evgeniy Shalunov GAZ +2u23'09"
37 AUS Alexander Edmondson ORS +2u27'02"
38 ITA Vincenzo Albanese BRD +2u27'54"
39 DUI Phil Bauhaus SUN +2u36'35"
40 COL Daniel Martínez WIL +2u38'14"
41 ITA Lorenzo Rota BRD +2u45'12"
42 ITA Simone Andreetta BRD +2u45'50"
1 SPA Movistar MOV 191u44'22"
2 KAZ Astana AST +5'52"
3 VAE UAE Team Emirates UAD +20'19"
4 BRN Bahrain TBM +20'36"
5 FRA FDJ FDJ +23'08"
6 FRA AG2R ALM +25'16"
7 VS Cannondale CDT +27'59"
8 DUI Sunweb SUN +32'08"
9 VS BMC Racing BMC +41'17"
10 GBR Team Sky SKY +46'08"
11 VS Trek TFS +49'43"
12 NED LottoNL TLJ +57'13"
13 BEL Quick-Step QST +1u05'09"
14 ZAF Dimension Data DDD +1u17'45"
15 AUS Orica ORS +1u22'52"
16 ZWI Katusha KAT +1u26'58"
17 BEL Lotto LTS +1u34'17"
18 POL CCC CCC +1u50'48"
19 DUI BORA BOH +1u59'24"
20 RUS Gazprom GAZ +3u26'44"
21 ITA Wilier Triestina WIL +3u27'50"
22 ITA Bardiani Valvole BRD +5u28'21"