Refresh


home : Wielrennen : Giro d'Italia


Lotto-Soudal juicht in Sardinië: Greipel wint machtssprint en pakt roze

Greipel sprintte sneller dan Ferrari en Stuyven.

za 06/05/2017 - 17:53 Lotto-Soudal kleurt roze na de tweede etappe in de Ronde van Italië. In een massaspurt plezierde de Duitser André Greipel zijn team met de ritzege en de leiderstrui. Jasper Stuyven sprintte naar plaats 3.

Rit 2 in een notendop:

  • Winnaar van de dag: André Greipel won de massasprint zonder veel moeite en is dankzij de bonificatieseconden ook de nieuwe leider. Het is de zevende ritzege in de Giro voor de Duitser van Lotto-Soudal.
  • Pechvogel van dag: Het leek er een tijdje op dat Zakarin tijd zou verliezen op de andere klassementsmannen, maar de Rus kwam net op tijd terug in het peloton. Daarom kiezen we Caleb Ewan, die net toen de sprint begon uit zijn pedaal schoot.
  • Opvallend: Daniel Teklehaimanot is de eerste Eritreeër die de bergtrui in de Ronde van Italië verovert.

Teklehaimanot pakt de bergtrui

De tweede rit van de Giro ging opnieuw van start in Sardinië. Deze keer moesten de renners tussen Olbia en Tortoli zo’n 221 km afleggen. Het parcours was nooit volledig vlak en had enkele bergen, waaronder de 26,6 kilometer lange klim op de Genna Silana, een col van tweede categorie.

De vluchters van de dag waren Daniel Teklehaimanot (Dimension-Data), Lukasz Owsian (CCC), Evgeny Sjalunov (Gazprom-RusVelo), Ilja Kosjevoj (Wilier Triestina-Selle Italia) en Simone Andreetta (Bardiani-CSF). Zij reden zo’n 174 kilometer samen vooraan. Ze verdeelden de punten voor de tussensprints en bergsprints onder elkaar. Het peloton, onder leiding van de mannen van roze trui Pöstlberger, liet begaan maar zorgde ervoor dat de voorsprong nooit meer dan zeven minuten was.

De top van de Genna Silana lag op 47 kilometer van de meet. Er waren daar 15 bergpunten te rapen. De vijf koplopers waren toen nog maar met drie. Het peloton naderde snel, maar Teklehaimanot timede goed en ritste de punten mee. Hij neemt zo als eerste Eritreeër ooit de bergtrui over. Meteen daarna kwam alles weer samen.

Greipel wint de massasprint, voor Ferrari en Stuyven

Na de lange klim was het dalen naar de eindmeet. De Australiër Nathan Haas (Dimension-Data) probeerde iets, maar werd snel ingerekend. De mannen van Nibali trokken het hele peloton op een lint in de afdaling. 

Ilnoer Zakarin, de kopman van Katoesja, geraakte achterop en leek tijd te gaan verliezen. Maar dankzij zijn ploeg kwam hij net op tijd weer aansluiten bij het peloton.

Een massasprint zou over de dagzege beslissen. André Greipel toonde zich in die sprint de sterkste, terwijl uitdager Caleb Ewan uit zijn pedaal schoot. De Italiaan Roberto Ferrari werd tweede. Onze landgenoot Jasper Stuyven spurtte in extremis naar een derde plaats, voor de Colombiaan Fernando Gaviria.

Wedstrijdverloop

  1. 17:50 Einde
  2. 17:49 Greipel wint en pakt de roze trui André Greipel wint de massasprint! Hij is sneller dan de de Italiaan Roberto Ferrari. Jasper Stuyven spurt in extremis nog voorbij Gaviria naar de derde plaats.
  3. 17:47 Greipel zit in de vijfde positie. Ook Ewan en Gaviria zitten uitstekend gepositioneerd.
  4. 17:46 Zakarin keert nog net op tijd terug in het peloton.
  5. 17:44 We zitten op vier kilometer van de finish. Greipel heeft opnieuw enkele mannetjes rond zich.
  6. 17:43 Zakarin zit op 28 seconden van het peloton. Dit is pijnlijk voor de kopman van Katoesja.
  7. 17:41 Ilnur Zakarin is in de afdaling achterop geraakt. Zijn volledige ploeg probeert hem nu weer in het peloton te krijgen.
  8. 17:39 Greipel en Ewan André Greipel en Caleb Ewan zitten vooraan in het peloton. Ewan heeft nog een aantal ploegmaats, maar Greipel zit voorlopig alleen.
  9. 17:37 Binnen twee kilometer is de afdaling gedaan. Dan is het de beurt aan de sprintersploegen om hun treintjes vooraan te krijgen.
  10. 17:33 De klassementsmannen zitten goed vooraan. Het is voorlopig zoeken naar de sprinters.
  11. 17:28 Bahrain-Merida, de ploeg van favoriet Vincenzo Nibali, trekken heel het peloton op een lint in de afdaling. De renners vliegen naar de streep.
  12. 17:26
  13. 17:22
  14. 17:19 We gaan nu in een rotvaart naar de eindmeet. Het is nog dalen tot 8 kilometer voor de aankomst. Dan is plat richting finish.
  15. 17:09 Martinelli mag niet meerijden met Haas en blijft dus in zijn wiel zitten. De Australiër ergert zich aan de Italiaan. Ze worden dan ook weer ingerekend. Nog 35 kilometer.
  16. 17:05 Nathan Haas versnelt uit het peloton. Martinelli van Quick-Step zit in zijn wiel. Ze nemen 15 seconden.
  17. 16:57 Teklehaimanot als eerste boven Teklehaimanot kan nog net het peloton voorblijven en pakt de 15 bergpunten. Hij mag morgen starten in de azuurblauwe bergtrui.
  18. 16:56 De renner die als eerste bovenkomt, krijgt 15 punten. Die is dan ook al zeker dat hij morgen de bergtrui mag dragen.
  19. 16:53 Shalunov versnelt nog eens. Teklehaimanot kan mee, Kosjevoy moet lossen. De Wit-Rus rijdt op karakter terug naar de twee leiders.
  20. 16:52 De kopgroep heeft nog 35 seconden over. Houden ze het nog vol tot aan de top? Andreetta wordt alvast ingelopen door het peloton.
  21. 16:42 Einde verhaal voor Owsian. Hij wordt ingelopen door het peloton.
  22. 16:37
  23. 16:34 Shalunov, Andreetta en Teklehaimanot demarreren vooraan, maar geraken niet weg. Even later moet Owsian dan toch lossen. Door de versnellingen groeit de voorsprong weer tot 1'30".
  24. 16:31
  25. 16:29 Het peloton nadert tot op een minuut. Hoe lang houden ze het daar vooraan nog uit? We zitten op twaalf kilometer van de top.
  26. 16:27 Boaro van Bahrain-Merida moet van fiets wisselen en dus achtervolgen op het peloton.
  27. 16:20 Door de tussensprint staat Teklehaimanot nu virtueel aan de leiding van het sprintklassement. Dat kan natuurlijk nog veranderen bij de aankomst.
  28. 16:12 Teklehaimanot wint tweede tussensprint Teklehaimanot komt als eerste over de streep in de tussensprint. Koshevoi is tweede en Shalunov derde.
  29. 16:09
  30. 16:04 De eerste renners moeten lossen uit het peloton. Onder andere Bennet van Bora kan niet volgen. De wind maakt het ook extra lastig.
  31. 16:02 Het tempo gaat in de peloton nog eens de hoogte in. De voorsprong van de kopgroep slinkt meter per meter. Nu hebben ze nog maar 1'40".
  32. 15:59 We zijn bijna aan het begin van de Genna Silana. De grote ploegen positioneren zich wat meer vooraan. Alle favorieten zijn alert.
  33. 15:51
  34. 15:47 Regen? Het is al een hele tijd bewolkt in Sardinië. Krijgen we nog regen in de finale van de tweede etappe?
  35. 15:45 Door het lage tempo krijgen we vanavond opnieuw een late aankomst. Als de renners aan dit tempo blijven rijden, komen ze pas na 18u aan.
  36. 15:39 Bora-Hansgrohe heeft weer vooraan postgevat. De voorsprong van de vijf vluchters slinkt langzaamaan. Ze hebben nog iets meer dan drie minuten.
  37. 15:29 Greipel even weg André Greipel was even weg uit het peloton. De Duitser van Lotto-Soudal komt even later weer aansluiten. Hij moest van fiets wisselen.
  38. 15:27 Het is nu afwachten naar de beklimming van tweede categorie: de Genna Silana. 26,6 kilometer klimmen aan een gemiddeld percentage van 3,3%.
  39. 15:12 Andreetta komt als eerste boven Andreetta pakt de zeven punten op de top. Shalenov pakt vier punten, Teklehaimanot twee. In het bergklassement staat Andreetta nu op de tweede plaats.
  40. 15:08 Aan de top van de berg zijn er punten te verdienen voor de bergtrui. De winnaar krijgt zeven punten. Teklehaimanot veroverde gisteren al drie punten. Als hij straks als eerste boven komt, heeft hij virtueel de bergtrui.
  41. 15:04 Het peloton laat de koplopers opnieuw wat rijden. De vijf renners voorin breiden hun voorsprong weer wat uit tot 4'30".
  42. 14:56
  43. 14:51 De vijf vluchters beginnen aan een col van derde categorie. Ze moeten 10 kilometer klimmen aan een gemiddeld percentage van 3,9%.
  44. 14:44 De Astana-renners verdwijnen even snel van het voortoneel als ze opdaagden. BMC en Trek hebben de kop overgenomen.
  45. 14:36 Astana zet zich op kop Verandering van wacht in het peloton. De mannen van Astana zetten zich aan de kop, BMC zit daar vlak achter. Zijn ze iets van plan?
  46. 14:26 Nog eens opsommen: De vijf koplopers zijn Teklehaimanot, Owsian, Shalunov, Andreetta en Kosjevoy. Zij hebben een voorsprong van rond de vier minuten op het peloton. De renners passeren nu de bevoorrading en kunnen wat uitblazen in de afdaling.
  47. 14:15 Er moet nog 140 kilometer gereden worden. Het peloton is ondertussen genaderd tot op 4 minuten.
  48. 14:11 Monfort: "Ons doel vandaag is een massasprint voor Greipel"
  49. 14:11 Top-15 zou voor mij en de ploeg heel mooi zijn. In het tweede deel van een grote ronde heb ik altijd mijn beste benen. Maar ik ben hier ook om offensief te koersen en om André Greipel te helpen. Maxime Monfort
  50. 14:06 Alles hangt af van de start. Als die niet te lastig is, wordt het een massasprint. We moeten dus opletten, want een sprint is ons doel vandaag. Maxime Monfort
  51. 13:57 Het wedstrijdtempo ligt voorlopig laag. Er wordt gemiddeld zo'n 30 km/u gereden. Worden de krachten gespaard voor de Genna Silana?
  52. 13:53 Voor mij hoeven die lange etappes niet, maar ik vind dat het de ritten wel gemakkelijker maakt. We zullen de hele dag alert moeten zijn, maar ik verwacht niet al te veel vuurwerk. Tom Dumoulin
  53. 13:52 Tom Dumoulin: "Veel hoogtemeters, maar kan voor sprinters zijn"
  54. 13:49 Ik denk dat het een rit voor de sprinters kan worden. Ik denk dat het een lastige rit is. Iedereen zal pijn hebben aan zijn benen, maar ik zie niet in waarom het geen massasprint gaat worden. Tom Dumoulin
  55. 13:45 In de 221 kilometer die er vandaag moet worden afgelegd, moeten de renners zo'n 4000 hoogtemeters trotseren. Het zal een pittige tweede rit zijn.
  56. 13:41 Stuyven: "Deze tweede etappe moet me liggen"
  57. 13:39 Het tempo in het peloton is aan het verhogen. De voorsprong van de kopgroep bedraagt nog vijf minuten.
  58. 13:38 Teklehaimanot wint het tussensprintje in Buddoso. Simone Andreetta is tweede, Illia Kosjevoy derde.
  59. 13:30 Het is een etappe die mij moet liggen. Het zal afhangen van hoe er in het begin gekoerst wordt. Als er niet gecontroleerd wordt, is er een kans voor ontsnappingen. Jasper Stuyven
  60. 13:17 Giro-leider Pöstlberger: "Eerste Oostenrijker in het roze. Voelt zeer goed"
  61. 13:16 Het is mogelijk om deze trui nog wat langer te dragen. De benen zijn goed. We zullen er alles aan doen om deze trui te verdedigen. We zullen wat geluk nodig hebben. Lukas Pöstlberger
  62. 13:14 Nog iets meer dan tien kilometer tot de eerste tussensprint. Wie van de kopgroep pakt de buit?
  63. 13:05 Het is een grote eer om de roze trui te dragen. Ik ben de eerste Oostenrijker die dat kan. Ik heb geschiedenis geschreven. Roze trui Lukas Pöstlberger
  64. 12:54 Landa is weer ingelopen door het peloton. Ondertussen moet in de kopgroep Simone Andreetta lossen.
  65. 12:41 Landa alleen in de achtervolging Team Sky heeft geen mannetje in de kopgroep en daar wil Mikel Landa verandering in brengen. Hij versnelt alleen uit het peloton en komt tot op 3'25" van de vluchters. Het peloton volgt al op 6 minuten.
  66. 12:38
  67. 12:34 Ryder Hesjedal: "Het zal een spannende, harde en leuke Giro worden"
  68. 12:31 De Giro is ontzettend lastig, maar dat maakt het ook speciaal. Als je zo vroeg in de ronde al pronostieken maakt, zit je er vaak naast. Dat is ook het mooie van deze koers. Ryder Hesjedaal - Giro-winnaar in 2012
  69. 12:24 De twee groepjes komen vooraan samen. Ze nemen een voorsprong van bijna 5 minuten op het peloton.
  70. 12:23 Teklehaimanot ging gisteren ook al in de aanval. Hij pakte drie punten voor de bergtrui en 32 punten voor de sprinttrui. In beide klassementen staat hij voorlopig op de derde plaats.
  71. 12:18 Drie achtervolgers De Eritreeër Teklehaimanot, de Rus Shalunov en de Italiaan Andreetta gaan op zoek naar het duo op kop. Ze naderen tot op 50 seconden.
  72. 12:16 Ontsnapping Er zijn twee renners uit het peloton ontsnapt. De Pool Lukasz Owsian van CCC en de Wit-Rus Ilia Kosheyov gaan vol voor de aanval. Hun voorsprong op het peloton is al bijna drie minuten.
  73. 12:03 De Italiaan Manuel Senni is de rode lantaarn en krijgt daarom een zwart rugnummer. Hij liep gisteren al een achterstand van bijna tien minuten op.
  74. 11:59
  75. 11:51
  76. 11:50
  77. 11:49 Officiële start Er wordt gevlagd en de renners mogen nu echt aan de tweede rit beginnen. Wie valt als eerste aan?
  78. 11:45
  79. 11:43 Start rit 2 De renners beginnen aan de tweede etappe van de 100e Ronde van Italië. Er staat 221 km voor de boeg. Is het deze keer wel de beurt aan de sprinters?
  80. 11:43 Rit 2
  81. 11:39
  82. 11:29 Paarse puntentrui De puntentrui in de Giro is sinds dit jaar paars. Pöstlberger staat aan de leiding in het puntenklassement met 50 punten, maar omdat hij de roze trui al draagt, neemt de tweede in de stand Caleb Ewan de trui over. Ewan heeft 35 punten.
  83. 11:25
  84. 11:22
  85. 11:15 Stuyven draagt jongerentrui Jasper Stuyven mag vandaag de witte trui dragen. Hij staat slechts op de derde plaats in het jongerenklassement, maar Lukas Pöstlberger en Caleb Ewan dragen respectievelijk de leiders- en puntentrui.
  86. 11:12
  87. 11:11
  88. 11:10
  89. 11:04 Sprinters of vluchters? Ondanks de klim van 20 kilometer zijn de favorieten toch de sprinters. Ewan, Greipel en Gaviria zijn de mannen om in de gaten te houden. Maar daarvoor zal het peloton zich wel niet nog eens mogen verkijken op de vluchters, zoals gisteren het geval was.
  90. 11:00 De renners zijn nog altijd op Sardinië. Vandaag rijden ze van Olbia naar Tortoli. De rit van 221 kilometer is vooral bergachtig. Op zo'n 67 km van het einde moeten ze 20 kilometer klimmen op de Genna Silana, een col van tweede categorie. Na de berg is het dalen en nog tien kilometer plat naar de aankomst.
  91. 10:55
  92. 10:52 Vooraf
profiel
profiel

Uitslag

Uitslag rit

1 DUI André Greipel LTS 6u05'18"
2 ITA Roberto Ferrari UAD +0"
3 BEL Jasper Stuyven TFS +0"
4 COL Fernando Gaviria QST +0"
5 ITA Kristian Sbaragli DDD +0"
6 ITA Enrico Battaglin TLJ +0"
7 ZAF Ryan Gibbons DDD +0"
8 GBR Geraint Thomas SKY +0"
9 AUS Caleb Ewan ORS +0"
10 POR Rui Costa UAD +0"
11 ITA Matteo Montaguti ALM +0"
12 ITA Davide Villella CDT +0"
13 ITA Vincenzo Nibali TBM +0"
14 ARG Maximiliano Richeze QST +0"
15 OOS Lukas Pöstlberger BOH +0"
16 ITA Domenico Pozzovivo ALM +0"
17 SLO Luka Mezgec ORS +0"
18 AUS Alexander Edmondson ORS +0"
19 GBR Adam Yates ORS +0"
20 COL Nairo Quintana MOV +0"
45 BEL Dries Devenyns QST +0"
56 BEL Maxime Monfort LTS +0"
70 BEL Laurens De Plus QST +0"
97 BEL Jasper De Buyst LTS +0"
103 BEL Jurgen Van den Broeck TLJ +20"
107 BEL Dylan Teuns BMC +24"
108 BEL Ben Hermans BMC +24"
130 BEL Iljo Keisse QST +24"
148 BEL Bart De Clercq LTS +2'58"
164 BEL Sean De Bie LTS +2'58"
169 BEL Pieter Serry QST +2'58"
170 BEL Victor Campenaerts TLJ +2'58"
klassement
1 NED Tom Dumoulin SUN 63u48'08"
2 COL Nairo Quintana MOV +2'41"
3 FRA Thibaut Pinot FDJ +3'21"
4 ITA Vincenzo Nibali TBM +3'40"
5 RUS Ilnur Zakarin KAT +4'24"
6 NED Bauke Mollema TFS +4'32"
7 ITA Domenico Pozzovivo ALM +4'59"
8 LUX Bob Jungels QST +5'18"
9 CRI Andrey Amador MOV +6'01"
10 NED Steven Kruijswijk TLJ +7'03"
11 GBR Adam Yates ORS +7'43"
12 ITA Davide Formolo CDT +8'09"
13 ITA Dario Cataldo AST +8'14"
14 SLO Jan Polanc UAD +9'11"
15 BEL Ben Hermans BMC +10'51"
16 BEL Maxime Monfort LTS +11'47"
17 POR Rui Costa UAD +16'52"
18 TSJ Jan Hirt CCC +19'45"
19 ZWI Sébastien Reichenbach FDJ +21'31"
20 OOS Patrick Konrad BOH +22'27"
21 BEL Laurens De Plus QST +22'31"
22 FRA Hubert Dupont ALM +22'53"
23 ITA Franco Pellizotti TBM +24'47"
24 ITA Simone Petilli UAD +26'06"
25 DEN Jesper Hansen AST +26'36"
26 SPA Cristián Rodríguez WIL +26'49"
27 NED Stef Clement TLJ +27'04"
28 FRA Rudy Molard FDJ +31'56"
29 VS Peter Stetina TFS +32'30"
30 CAN Michael Woods CDT +32'38"
31 NED Laurens ten Dam SUN +33'05"
32 VS Tejay van Garderen BMC +34'13"
33 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD +36'49"
34 WRU Kanstantsin Siutsou TBM +39'24"
35 SPA Gorka Izagirre MOV +40'11"
36 LUX Ben Gastauer ALM +40'21"
37 COL Winner Anacona MOV +40'25"
38 ITA Giovanni Visconti TBM +42'51"
39 SPA Mikel Landa SKY +44'24"
40 FRA Pierre Rolland CDT +46'35"
41 IER Philip Deignan SKY +48'34"
42 POL Tomasz Marczynski LTS +51'21"
43 SPA Luis León Sánchez AST +51'35"
44 COL Sebastián Henao SKY +54'35"
45 POR José Mendes BOH +54'57"
46 KRO Robert Kišerlovski KAT +55'11"
47 ZWI Steve Morabito FDJ +55'25"
48 TSJ Michal Schlegel CCC +56'21"
49 SPA Rubén Plaza ORS +56'58"
50 FRA Julien Bernard TFS +57'39"
51 ITA Matteo Montaguti ALM +58'58"
52 FRA François Bidard ALM +1u01'36"
53 SPA José Joaquín Rojas MOV +1u01'43"
54 SPA Víctor De la Parte MOV +1u02'08"
55 ITA Valerio Conti UAD +1u02'36"
56 SPA José Herrada MOV +1u02'49"
57 ITA Eros Capecchi QST +1u04'09"
58 NED Bram Tankink TLJ +1u04'18"
59 RUS Alexander Foliforov GAZ +1u05'22"
60 DUI Simon Geschke SUN +1u05'37"
61 OOS Georg Preidler SUN +1u06'47"
62 SPA Igor Antón DDD +1u08'09"
63 ITA Diego Rosa SKY +1u09'36"
64 VS Joey Rosskopf BMC +1u10'36"
65 ERI Natnael Berhane DDD
66 ITA Manuele Boaro TBM
67 ITA Enrico Battaglin TLJ +1u12'59"
68 POR José Gonçalves KAT +1u15'01"
69 ZWI Silvan Dillier BMC +1u15'13"
70 OOS Gregor Mühlberger BOH +1u17'45"
71 ZWE Tobias Ludvigsson FDJ +1u17'57"
72 ITA Salvatore Puccio SKY +1u19'26"
73 SPA Jesús Hernández TFS +1u20'09"
74 SPA Carlos Verona ORS +1u21'26"
75 SPA Pello Bilbao AST +1u22'36"
76 KAZ Andrey Zeits AST +1u23'35"
77 FRA Clément Chevrier ALM +1u29'10"
78 GBR Hugh Carthy CDT +1u29'26"
79 ITA Davide Villella CDT +1u29'49"
80 ITA Enrico Gasparotto TBM +1u29'49"
81 VS Chad Haga SUN +1u33'46"
82 ITA Paolo Tiralongo AST +1u36'38"
83 BEL Dylan Teuns BMC +1u37'38"
84 FRA Jérémy Roy FDJ +1u37'46"
85 FRA Quentin Jauregui ALM +1u39'04"
86 ITA Edward Ravasi UAD +1u39'31"
87 RUS Sergey Firsanov GAZ +1u39'43"
88 BEL Dries Devenyns QST +1u40'15"
89 SPA Omar Fraile DDD +1u41'34"
90 AUS Adam Hansen LTS +1u43'17"
91 OOS Felix Großschartner CCC +1u43'40"
92 RUS Matvei Mamykin KAT +1u44'34"
93 NED Tom-Jelte Slagter CDT +1u44'44"
94 BEL Jurgen Van den Broeck TLJ +1u45'36"
95 FRA Kenny Elissonde SKY +1u45'50"
96 ITA Valerio Agnoli TBM +1u46'36"
97 ITA Kristian Sbaragli DDD +1u49'36"
98 POL Lukasz Owsian CCC +1u50'34"
99 SPA Francisco Ventoso BMC +1u51'11"
100 ITA Matteo Busato WIL +1u54'03"
101 BEL Jasper Stuyven TFS +1u54'55"
102 SLO Luka Pibernik TBM +1u54'59"
103 FRA Matthieu Ladagnous FDJ +1u56'37"
104 WRU Branislav Samoilav CCC +1u57'24"
105 OOS Lukas Pöstlberger BOH +1u59'35"
106 WRU Vasil Kirijenka SKY +1u59'35"
107 VS Joe Dombrowski CDT +1u59'53"
108 DEN Lars Bak LTS +1u59'58"
109 ITA Manuel Senni BMC +2u00'07"
110 FRA Benoît Vaugrenard FDJ +2u00'18"
111 NOO Sindre Lunke SUN +2u00'21"
112 POL Maciej Paterski CCC +2u01'24"
113 ZAF Ryan Gibbons DDD +2u01'27"
114 RUS Pavel Broett GAZ +2u02'38"
115 ERI Daniel Teklehaimanot DDD +2u03'09"
116 ITA Marco Marcato UAD +2u03'38"
117 NED Jos van Emden TLJ +2u03'45"
118 SLO Jan Tratnik CCC +2u04'01"
119 ITA Giulio Ciccone BRD +2u05'34"
120 COL Fernando Gaviria QST +2u06'14"
121 SPA Ángel Vicioso KAT +2u06'28"
122 ITA Enrico Barbin BRD +2u07'28"
123 ITA Simone Ponzi CCC +2u07'33"
124 RUS Ivan Rovnyi GAZ +2u07'42"
125 BEL Jasper De Buyst LTS +2u08'21"
126 NED Martijn Keizer TLJ +2u08'33"
127 ITA Daniele Bennati MOV +2u09'06"
128 ITA Filippo Pozzato WIL +2u10'08"
129 AUS Michael Hepburn ORS +2u11'08"
130 SLO Matej Mohoric UAD
131 FRA Julien Bérard ALM
132 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT +2u12'54"
133 ITA Cesare Benedetti BOH +2u13'28"
134 SPA Julen Amezqueta WIL +2u13'54"
135 RUS Alexey Tsatevich GAZ +2u14'05"
136 DEN Christopher Juul-Jensen ORS +2u14'20"
137 ITA Sacha Modolo UAD +2u15'20"
138 VS Alex Howes CDT +2u16'31"
139 BEL Pieter Serry QST +2u17'09"
140 ALB Eugert Zhupa WIL +2u17'38"
141 FRA William Bonnet FDJ +2u17'53"
142 ITA Manuel Quinziato BMC +2u17'56"
143 SLO Kristijan Koren CDT +2u19'33"
144 RUS Maksim Belkov KAT +2u20'01"
145 NED Twan Castelijns TLJ +2u20'25"
146 NED Moreno Hofland LTS +2u20'43"
147 ITA Mirco Maestri BRD +2u21'01"
148 TSJ Jan Bárta BOH +2u21'36"
149 AUS Rory Sutherland MOV +2u22'25"
150 POL Michal Golas SKY +2u23'00"
151 DEN Mads Pedersen TFS +2u24'02"
152 BEL Iljo Keisse QST +2u25'57"
153 SLO Luka Mezgec ORS +2u26'04"
154 ITA Roberto Ferrari UAD +2u26'58"
155 ITA Davide Martinelli QST +2u27'23"
156 ZAF Johann Van Zyl DDD +2u27'47"
157 RUS Evgeniy Shalunov GAZ +2u28'27"
158 CAN Svein Tuft ORS +2u29'06"
159 NED Tom Stamsnijder SUN +2u29'14"
160 BEL Victor Campenaerts TLJ +2u29'52"
161 AUS Alexander Edmondson ORS +2u32'20"
162 ITA Vincenzo Albanese BRD +2u33'12"
163 ARG Maximiliano Richeze QST +2u33'23"
164 ITA Eugenio Alafaci TFS +2u33'46"
165 RUS Sergej Lagoetin GAZ +2u36'32"
166 SPA Alberto Losada KAT +2u38'48"
167 DUI Phil Bauhaus SUN +2u41'53"
168 ITA Nicola Boem BRD +2u42'36"
169 BEL Sean De Bie LTS +2u42'57"
170 COL Daniel Martínez WIL +2u43'32"
171 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ +2u43'46"
172 IER Sam Bennett BOH +2u48'03"
173 ITA Lorenzo Rota BRD +2u50'30"
174 ITA Simone Andreetta BRD +2u51'08"
175 KAZ Zhandos Bizhigitov AST +2u51'58"
176 POL Marcin Bialoblocki CCC +3u01'46"
177 WRU Ilia Koshevoy WIL +3u07'34"
178 ITA Giuseppe Fonzi WIL +3u20'10"
1 LUX Bob Jungels QST 4u16'51"
2 COL Nairo Quintana MOV +0"
3 FRA Thibaut Pinot FDJ +0"
4 GBR Adam Yates ORS +0"
5 ITA Domenico Pozzovivo ALM +0"
6 OOS Patrick Konrad BOH +0"
7 ITA Vincenzo Nibali TBM +0"
8 NED Tom Dumoulin SUN +0"
9 RUS Ilnur Zakarin KAT +0"
10 NED Bauke Mollema TFS +0"
11 SLO Jan Polanc UAD +0"
12 NED Steven Kruijswijk TLJ +0"
13 ZWI Sébastien Reichenbach FDJ +14"
14 SPA Mikel Landa SKY +14"
15 ITA Davide Formolo CDT +14"
16 BEL Laurens De Plus QST +25"
17 ITA Giovanni Visconti TBM +25"
18 BEL Ben Hermans BMC +25"
19 SPA Gorka Izagirre MOV +25"
20 CRI Andrey Amador MOV +25"
21 VS Tejay van Garderen BMC +25"
22 ITA Franco Pellizotti TBM +25"
23 KRO Robert Kišerlovski KAT +25"
24 DUI Simon Geschke SUN +25"
25 FRA Hubert Dupont ALM +40"
26 TSJ Jan Hirt CCC +40"
27 DEN Jesper Hansen AST +40"
28 BEL Maxime Monfort LTS +40"
29 FRA Rudy Molard FDJ +40"
30 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD +40"
31 FRA Pierre Rolland CDT +54"
32 ITA Dario Cataldo AST +1'01"
33 POR José Gonçalves KAT +1'07"
34 SPA Luis León Sánchez AST +1'07"
35 NED Stef Clement TLJ +1'10"
36 SPA Jesús Hernández TFS +1'10"
37 LUX Ben Gastauer ALM +1'25"
38 IER Philip Deignan SKY +1'30"
39 COL Sebastián Henao SKY +1'30"
40 ITA Manuele Boaro TBM +1'44"
41 VS Peter Stetina TFS +1'54"
42 ITA Valerio Conti UAD +1'54"
43 NED Laurens ten Dam SUN +2'17"
44 SPA Víctor De la Parte MOV +2'34"
45 ZWI Steve Morabito FDJ +2'34"
46 TSJ Michal Schlegel CCC +3'41"
47 SPA Cristián Rodríguez WIL +3'41"
48 ITA Kristian Sbaragli DDD +4'19"
49 ITA Davide Villella CDT +4'23"
50 FRA Julien Bernard TFS +4'23"
51 VS Joey Rosskopf BMC +4'23"
52 FRA François Bidard ALM +4'23"
53 SPA Rubén Plaza ORS +4'30"
54 NED Bram Tankink TLJ +4'30"
55 CAN Michael Woods CDT +4'30"
56 SPA Carlos Verona ORS +4'44"
57 ITA Eros Capecchi QST +6'04"
58 POR Rui Costa UAD +8'54"
59 BEL Dylan Teuns BMC +8'54"
60 ZWI Silvan Dillier BMC +8'54"
61 COL Winner Anacona MOV +8'54"
62 ITA Giulio Ciccone BRD +8'54"
63 ITA Enrico Battaglin TLJ +8'54"
64 ITA Simone Petilli UAD +10'05"
65 SPA Julen Amezqueta WIL +11'53"
66 ITA Enrico Gasparotto TBM +11'53"
67 ITA Salvatore Puccio SKY +11'53"
68 SPA Pello Bilbao AST +11'53"
69 ITA Enrico Barbin BRD +11'53"
70 ITA Simone Ponzi CCC +13'04"
71 OOS Georg Preidler SUN +13'04"
72 ZWE Tobias Ludvigsson FDJ +13'04"
73 WRU Kanstantsin Siutsou TBM +13'04"
74 ITA Valerio Agnoli TBM +13'04"
75 OOS Gregor Mühlberger BOH +13'04"
76 BEL Jasper Stuyven TFS +13'04"
77 BEL Sean De Bie LTS +13'04"
78 KAZ Andrey Zeits AST +13'04"
79 SPA José Joaquín Rojas MOV +13'04"
80 POR José Mendes BOH +13'04"
81 BEL Pieter Serry QST +13'04"
82 ITA Paolo Tiralongo AST +13'04"
83 FRA Clément Chevrier ALM +13'04"
84 POL Tomasz Marczynski LTS +13'04"
85 AUS Adam Hansen LTS +13'04"
86 RUS Matvei Mamykin KAT +13'04"
87 NED Tom-Jelte Slagter CDT +13'04"
88 RUS Alexander Foliforov GAZ +13'04"
89 SPA José Herrada MOV +13'04"
90 SPA Alberto Losada KAT +13'04"
91 AUS Rory Sutherland MOV +13'04"
92 SPA Ángel Vicioso KAT +13'04"
93 RUS Evgeniy Shalunov GAZ +13'04"
94 ITA Matteo Busato WIL +13'44"
95 ITA Matteo Montaguti ALM +13'44"
96 ITA Diego Rosa SKY +13'44"
97 NED Martijn Keizer TLJ +13'44"
98 FRA Kenny Elissonde SKY +14'50"
99 SLO Luka Pibernik TBM +16'49"
100 BEL Jasper De Buyst LTS +16'49"
101 POL Lukasz Owsian CCC +16'49"
102 ITA Davide Martinelli QST +16'49"
103 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT +16'49"
104 ITA Edward Ravasi UAD +16'49"
105 RUS Alexey Tsatevich GAZ +16'49"
106 COL Daniel Martínez WIL +16'49"
107 SPA Igor Antón DDD +16'49"
108 FRA Matthieu Ladagnous FDJ +16'49"
109 ARG Maximiliano Richeze QST +16'49"
110 BEL Dries Devenyns QST +16'49"
111 COL Fernando Gaviria QST +16'49"
112 ITA Filippo Pozzato WIL +19'05"
113 ALB Eugert Zhupa WIL +19'05"
114 BEL Jurgen Van den Broeck TLJ +19'05"
115 ZAF Ryan Gibbons DDD +19'05"
116 SPA Francisco Ventoso BMC +19'05"
117 FRA Jérémy Roy FDJ +19'05"
118 NED Moreno Hofland LTS +19'05"
119 VS Chad Haga SUN +19'05"
120 ITA Manuel Quinziato BMC +19'05"
121 DEN Lars Bak LTS +19'05"
122 FRA Benoît Vaugrenard FDJ +19'05"
123 ERI Daniel Teklehaimanot DDD +19'05"
124 POL Michal Golas SKY +19'05"
125 ITA Cesare Benedetti BOH +19'05"
126 ERI Natnael Berhane DDD +19'05"
127 SPA Omar Fraile DDD +19'05"
128 WRU Vasil Kirijenka SKY +19'05"
129 BEL Iljo Keisse QST +19'05"
130 RUS Maksim Belkov KAT +19'05"
131 FRA Julien Bérard ALM +19'05"
132 ITA Manuel Senni BMC +19'05"
133 NED Jos van Emden TLJ +19'05"
134 NOO Sindre Lunke SUN +19'05"
135 ITA Vincenzo Albanese BRD +19'05"
136 NED Tom Stamsnijder SUN +19'05"
137 NED Twan Castelijns TLJ +19'05"
138 RUS Pavel Broett GAZ +19'05"
139 DUI Phil Bauhaus SUN +19'05"
140 FRA William Bonnet FDJ +19'05"
141 RUS Sergej Lagoetin GAZ +19'05"
142 ITA Marco Marcato UAD +19'05"
143 BEL Victor Campenaerts TLJ +19'05"
144 ITA Eugenio Alafaci TFS +19'05"
145 RUS Ivan Rovnyi GAZ +19'05"
146 OOS Felix Großschartner CCC +19'05"
147 POL Maciej Paterski CCC +19'05"
148 RUS Sergey Firsanov GAZ +19'05"
149 ITA Daniele Bennati MOV +19'05"
150 TSJ Jan Bárta BOH +19'05"
151 IER Sam Bennett BOH +19'05"
152 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ +19'05"
153 POL Marcin Bialoblocki CCC +19'05"
154 WRU Branislav Samoilav CCC +19'05"
155 ZAF Johann Van Zyl DDD +19'05"
156 VS Joe Dombrowski CDT +19'05"
157 VS Alex Howes CDT +19'05"
158 GBR Hugh Carthy CDT +19'05"
159 ITA Mirco Maestri BRD +19'05"
160 ITA Lorenzo Rota BRD +19'05"
161 DEN Christopher Juul-Jensen ORS +19'05"
162 SLO Matej Mohoric UAD +19'05"
163 ITA Roberto Ferrari UAD +19'05"
164 ITA Sacha Modolo UAD +19'05"
165 FRA Quentin Jauregui ALM +19'05"
166 WRU Ilia Koshevoy WIL +19'05"
167 ITA Simone Andreetta BRD +19'05"
168 ITA Giuseppe Fonzi WIL +19'05"
169 SLO Jan Tratnik CCC +19'42"
170 KAZ Zhandos Bizhigitov AST +19'46"
171 ITA Nicola Boem BRD +19'53"
172 OOS Lukas Pöstlberger BOH +20'21"
173 DEN Mads Pedersen TFS +20'21"
174 AUS Michael Hepburn ORS +22'02"
175 SLO Kristijan Koren CDT +22'02"
176 AUS Alexander Edmondson ORS +22'02"
177 CAN Svein Tuft ORS +22'02"
178 SLO Luka Mezgec ORS +22'02"
EST Tanel Kangert AST
DUI Rüdiger Selig BOH
RUS Ivan Savitsky GAZ
BEL Bart De Clercq LTS
AUS Caleb Ewan ORS
1 COL Fernando Gaviria QST 325
2 BEL Jasper Stuyven TFS 192
3 IER Sam Bennett BOH 117
4 OOS Lukas Pöstlberger BOH 98
5 ERI Daniel Teklehaimanot DDD 86
6 ITA Kristian Sbaragli DDD 76
7 ALB Eugert Zhupa WIL 70
8 ITA Roberto Ferrari UAD 70
9 ZWI Silvan Dillier BMC 68
10 ZAF Ryan Gibbons DDD 68
11 RUS Pavel Broett GAZ 66
12 NED Tom Dumoulin SUN 65
13 LUX Bob Jungels QST 58
14 ITA Simone Andreetta BRD 52
15 ARG Maximiliano Richeze QST 50
16 DUI Phil Bauhaus SUN 48
17 COL Nairo Quintana MOV 46
18 ITA Sacha Modolo UAD 43
19 POL Maciej Paterski CCC 42
20 FRA Thibaut Pinot FDJ 42
21 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ 40
22 ITA Enrico Battaglin TLJ 40
23 ITA Vincenzo Nibali TBM 37
24 RUS Evgeniy Shalunov GAZ 36
25 RUS Ilnur Zakarin KAT 35
26 GBR Adam Yates ORS 35
27 SPA Luis León Sánchez AST 34
28 ITA Marco Marcato UAD 33
29 ITA Mirco Maestri BRD 32
30 ITA Vincenzo Albanese BRD 30
31 SPA Omar Fraile DDD 27
32 SPA Gorka Izagirre MOV 27
33 ITA Giovanni Visconti TBM 27
34 RUS Vyacheslav Kuznetsov KAT 24
35 ITA Giuseppe Fonzi WIL 24
36 RUS Alexey Tsatevich GAZ 22
37 WRU Ilia Koshevoy WIL 21
38 SLO Jan Polanc UAD 20
39 SPA Mikel Landa SKY 20
40 BEL Iljo Keisse QST 20
41 RUS Sergej Lagoetin GAZ 20
42 CAN Michael Woods CDT 20
43 RUS Ivan Rovnyi GAZ 20
44 SLO Matej Mohoric UAD 20
45 NED Bauke Mollema TFS 18
46 POR Rui Costa UAD 18
47 RUS Sergey Firsanov GAZ 16
48 SLO Jan Tratnik CCC 16
49 WRU Kanstantsin Siutsou TBM 12
50 ERI Natnael Berhane DDD 12
51 POL Marcin Bialoblocki CCC 12
52 ITA Valerio Conti UAD 11
53 ITA Domenico Pozzovivo ALM 11
54 ITA Enrico Barbin BRD 11
55 ITA Cesare Benedetti BOH 11
56 SPA Igor Antón DDD 10
57 ITA Dario Cataldo AST 10
58 POL Lukasz Owsian CCC 10
59 BEL Pieter Serry QST 10
60 DEN Mads Pedersen TFS 10
61 FRA Pierre Rolland CDT 9
62 TSJ Jan Bárta BOH 9
63 COL Daniel Martínez WIL 8
64 NED Steven Kruijswijk TLJ 6
65 BEL Maxime Monfort LTS 6
66 OOS Patrick Konrad BOH 6
67 ITA Simone Petilli UAD 6
68 ITA Matteo Montaguti ALM 6
69 OOS Gregor Mühlberger BOH 6
70 WRU Vasil Kirijenka SKY 6
71 BEL Ben Hermans BMC 5
72 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD 5
73 ITA Eros Capecchi QST 4
74 ITA Davide Villella CDT 4
75 ITA Valerio Agnoli TBM 4
76 DEN Christopher Juul-Jensen ORS 4
77 ZAF Johann Van Zyl DDD 4
78 CRI Andrey Amador MOV 3
79 ITA Franco Pellizotti TBM 3
80 POR José Mendes BOH 3
81 ITA Salvatore Puccio SKY 3
82 NED Jos van Emden TLJ 3
83 NED Moreno Hofland LTS 3
84 ZWI Sébastien Reichenbach FDJ 2
85 FRA Rudy Molard FDJ 2
86 FRA Jérémy Roy FDJ 2
87 BEL Dries Devenyns QST 2
88 FRA Benoît Vaugrenard FDJ 2
89 ITA Simone Ponzi CCC 2
90 BEL Jasper De Buyst LTS 2
91 ITA Davide Martinelli QST 2
92 CAN Svein Tuft ORS 2
93 BEL Sean De Bie LTS 2
94 ITA Davide Formolo CDT 1
95 BEL Laurens De Plus QST 1
96 FRA Hubert Dupont ALM 1
97 POL Tomasz Marczynski LTS 1
98 SPA Francisco Ventoso BMC 1
99 ITA Matteo Busato WIL 1
100 DEN Lars Bak LTS 1
101 SLO Luka Mezgec ORS 1
102 SPA José Joaquín Rojas MOV -1
103 NED Laurens ten Dam SUN -5
104 COL Winner Anacona MOV -5
1 NED Tom Dumoulin SUN 51
2 SPA Omar Fraile DDD 49
3 SLO Jan Polanc UAD 46
4 COL Nairo Quintana MOV 44
5 RUS Ilnur Zakarin KAT 37
6 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD 34
7 FRA Thibaut Pinot FDJ 33
8 FRA Pierre Rolland CDT 26
9 ERI Daniel Teklehaimanot DDD 24
10 BEL Laurens De Plus QST 22
11 SPA Mikel Landa SKY 20
12 SPA Luis León Sánchez AST 18
13 RUS Sergey Firsanov GAZ 17
14 ITA Simone Andreetta BRD 15
15 ITA Mirco Maestri BRD 15
16 ITA Marco Marcato UAD 10
17 ITA Cesare Benedetti BOH 9
18 NED Bauke Mollema TFS 9
19 FRA Rudy Molard FDJ 9
20 OOS Lukas Pöstlberger BOH 8
21 ITA Vincenzo Nibali TBM 8
22 ITA Dario Cataldo AST 8
23 ITA Giovanni Visconti TBM 8
24 IER Philip Deignan SKY 8
25 SPA Igor Antón DDD 8
26 ITA Davide Villella CDT 7
27 RUS Pavel Broett GAZ 7
28 POR Rui Costa UAD 6
29 ZWI Silvan Dillier BMC 6
30 ALB Eugert Zhupa WIL 6
31 RUS Evgeniy Shalunov GAZ 6
32 GBR Adam Yates ORS 5
33 ITA Domenico Pozzovivo ALM 4
34 SPA Rubén Plaza ORS 4
35 RUS Ivan Rovnyi GAZ 4
36 SPA Julen Amezqueta WIL 4
37 ITA Eugenio Alafaci TFS 4
38 POL Maciej Paterski CCC 3
39 SLO Jan Tratnik CCC 3
40 ITA Giuseppe Fonzi WIL 3
41 LUX Bob Jungels QST 2
42 ITA Matteo Montaguti ALM 2
43 SPA José Joaquín Rojas MOV 2
44 ITA Valerio Conti UAD 2
45 BEL Jasper Stuyven TFS 2
46 RUS Dmitry Kozonchuk GAZ 2
47 ITA Franco Pellizotti TBM 1
48 ITA Manuele Boaro TBM 1
49 WRU Branislav Samoilav CCC 1
50 ITA Enrico Barbin BRD 1
51 POL Marcin Bialoblocki CCC 1
52 WRU Ilia Koshevoy WIL 1
1 LUX Bob Jungels QST 63u53'26"
2 GBR Adam Yates ORS +2'25"
3 ITA Davide Formolo CDT +2'51"
4 SLO Jan Polanc UAD +3'53"
5 BEL Laurens De Plus QST +17'13"
6 ITA Simone Petilli UAD +20'48"
7 SPA Cristián Rodríguez WIL +21'31"
8 COL Sebastián Henao SKY +49'17"
9 TSJ Michal Schlegel CCC +51'03"
10 FRA Julien Bernard TFS +52'21"
11 FRA François Bidard ALM +56'18"
12 ITA Valerio Conti UAD +57'18"
13 RUS Alexander Foliforov GAZ +1u00'04"
14 OOS Gregor Mühlberger BOH +1u12'27"
15 SPA Carlos Verona ORS +1u16'08"
16 FRA Clément Chevrier ALM +1u23'52"
17 GBR Hugh Carthy CDT +1u24'08"
18 BEL Dylan Teuns BMC +1u32'20"
19 FRA Quentin Jauregui ALM +1u33'46"
20 ITA Edward Ravasi UAD +1u34'13"
21 OOS Felix Großschartner CCC +1u38'22"
22 RUS Matvei Mamykin KAT +1u39'16"
23 BEL Jasper Stuyven TFS +1u49'37"
24 SLO Luka Pibernik TBM +1u49'41"
25 OOS Lukas Pöstlberger BOH +1u54'17"
26 ITA Manuel Senni BMC +1u54'49"
27 NOO Sindre Lunke SUN +1u55'03"
28 ZAF Ryan Gibbons DDD +1u56'09"
29 ITA Giulio Ciccone BRD +2u00'16"
30 COL Fernando Gaviria QST +2u00'56"
31 BEL Jasper De Buyst LTS +2u03'03"
32 SLO Matej Mohoric UAD +2u07'14"
33 SPA Julen Amezqueta WIL +2u08'36"
34 DEN Mads Pedersen TFS +2u18'44"
35 ITA Davide Martinelli QST +2u22'05"
36 RUS Evgeniy Shalunov GAZ +2u23'09"
37 AUS Alexander Edmondson ORS +2u27'02"
38 ITA Vincenzo Albanese BRD +2u27'54"
39 DUI Phil Bauhaus SUN +2u36'35"
40 COL Daniel Martínez WIL +2u38'14"
41 ITA Lorenzo Rota BRD +2u45'12"
42 ITA Simone Andreetta BRD +2u45'50"
1 SPA Movistar MOV 191u44'22"
2 KAZ Astana AST +5'52"
3 VAE UAE Team Emirates UAD +20'19"
4 BRN Bahrain TBM +20'36"
5 FRA FDJ FDJ +23'08"
6 FRA AG2R ALM +25'16"
7 VS Cannondale CDT +27'59"
8 DUI Sunweb SUN +32'08"
9 VS BMC Racing BMC +41'17"
10 GBR Team Sky SKY +46'08"
11 VS Trek TFS +49'43"
12 NED LottoNL TLJ +57'13"
13 BEL Quick-Step QST +1u05'09"
14 ZAF Dimension Data DDD +1u17'45"
15 AUS Orica ORS +1u22'52"
16 ZWI Katusha KAT +1u26'58"
17 BEL Lotto LTS +1u34'17"
18 POL CCC CCC +1u50'48"
19 DUI BORA BOH +1u59'24"
20 RUS Gazprom GAZ +3u26'44"
21 ITA Wilier Triestina WIL +3u27'50"
22 ITA Bardiani Valvole BRD +5u28'21"