Refresh


home : Wielrennen : Ronde van Catalonië


Valverde sprint bergop voorbij Martin in Catalonië

Valverde is opnieuw ongenaakbaar in een sprint bergop.

wo 22/03/2017 - 16:52 Alejandro Valverde heeft de derde rit in de Ronde van Catalonië gewonnen. De Spanjaard van Movistar was op de slotklim net iets sneller dan Daniel Martin. Leider Ben Hermans verloor bergop veel tijd en is geen leider meer. Zijn BMC-ploegmaat Tejay van Garderen is de nieuwe leider.

Pieter Serry mee in de "vroege" vlucht

Het was ruim een uur wachten voor een ontsnapping ruimte kreeg van het peloton. Na 45 kilometer reden Gianluca Brambilla en Pieter Serry (Quick-Step), Pascal Ackermann (Bora), Natnael Berhane (Dimension Data) en Diego Rubio (Caja Rural) weg van het peloton.

Om de vlucht een grotere kans op slagen te geven, liet Brambilla zich weer inlopen. De vier vluchters kregen maximaal zes minuten voorsprong.

Favorieten geven elkaar weinig ruimte

Op de laatste beklimming van de dag bleek al snel dat niemand van de vluchters zou winnen. De ploegen van Contador en Froome legden het tempo hoog, waardoor ook Ben Hermans moest lossen. Hij verloor vandaag veel minuten en zijn leiderstrui.

De favorieten keken elkaar het wit uit de ogen en niemand probeerde echt aan te vallen. In een sprint met een groepje van een twintigtal renners bleek Valverde de snelste, Daniel Martin en Adam Yates mochten mee op het podium.

De 101e overwinning voor Valverde, die zo revanche neemt na de minuut straftijd die hij gisteren kreeg van de jury. BMC-renner Tejay van Garderen neemt de leiderstrui over van Hermans. 

Bekijk hieronder de sprint van Valverde:

Wedstrijdverloop

  1. 16:51 Einde
  2. 16:50 Valverde wint! Alejandro Valverde (Movistar) neemt revanche voor gisteren en verslaat Daniel Martin in de sprint. Adam Yates is derde.
  3. 16:49 De renners gaan sprinten met een grote groep voor de overwinning. Niemand lijkt in staat nog weg te rijden.
  4. 16:46 De weg gaat nu even in dalende lijn om straks weer omhoog te gaan. Proberen de klassementsrenners nog iets? Nog 3 kilometer.
  5. 16:44 Nu is het weer Sky die overneemt. De ploeg van Froome wil niet onderdoen voor die van Contador en scherpt het tempo nog wat aan.
  6. 16:41 Aanval Verona Carlos Verona (Orica) voelt zich sterk en valt aan. In het peloton is er niet direct een reactie, Pantano houdt hetzelfde tempo aan.
  7. 16:38 Ook Martin, Valverde en Van Garderen zitten goed mee vooraan. Door de inspanning van Trek-Segafredo dunt het peloton uit.
  8. 16:35 Tempoversnelling van Trek-Segafredo Contador wil dat het sneller gaat. Sky moet aan de kant en Pantano komt aan de kop. Ook ploegmaat Mollema is nog mee.
  9. 16:32 Sky lijkt alles onder controle te hebben. Kopman Froome heeft nog drie ploegmaats die voor hem kunnen werken.
  10. 16:30 Serry wordt ingelopen De aanval van Pieter Serry en Diego Rubio is voorbij. Enkel Berhane rijdt nu nog voor het peloton uit. Zijn voorsprong is wel slechts een halve minuut.
  11. 16:29
  12. 16:26 Berhane valt aan Voor Natnael Berhane gaat het te traag vooraan en hij valt aan. Serry en Rubio blijven wel nog samen.
  13. 16:24 Vluchters beginnen aan laatste klim Serry, Berhane en Rubio zijn begonnen aan de laatste beklimming van La Molina. In de achtergrond valt Pieter Weening aan, maar ook hij wordt snel ingelopen.
  14. 16:22
  15. 16:16 Hermans moet lossen in het peloton Het lijkt erop dat Ben Hermans morgen zijn leiderstrui niet meer zal mogen aantrekken. Onze landgenoot zakte erdoor op de eerste beklimming van La Molina en heeft nu al een minuut achterstand op het peloton.
  16. 16:13 Nu afdalen naar een tweede keer La Molina Zowel de vluchters als het peloton zijn boven op de voorlaatste klim. De renners kunnen even de benen schudden voor ze opnieuw de berg op moeten.
  17. 16:10 In het peloton staat de deur nu helemaal open. Verschillende renners kunnen het tempo van Sky niet volgen en moeten lossen. De vluchters hebben nog 1'20''.
  18. 16:09 Berhane en Rubio overleggen even. Het lijkt erop dat beide renners hun zinnen hebben gezet op de bergtrui.
  19. 16:06 Ben Hermans zit voorlopig verscholen in het peloton. Kan de Belg vandaag zijn eerste plaats vasthouden? Hermans heeft een voorsprong van 44 seconden op Froome.
  20. 16:01 De koplopers zitten aan de helft van de beklimming van La Molina. In het peloton gebeurt er voorlopig niet veel, de mannen van Froome bepalen het tempo.
  21. 15:58 Opeens gaat de voorsprong van de vluchters ferm achteruit. De bonus van de koplopers is nu nog minder dan drie minuten. Vooral de mannen van Sky zijn verantwoordelijk voor het hoge tempo in het peloton.
  22. 15:54 Het is jammer dat we gisteren niet op het podium konden staan. Movistar heeft gewoon een fout gemaakt. Ben Hermans over de beslissing van de jury
  23. 15:50 Eerste keer La Molina De kopgroep is twee kilometer geleden begonnen aan La Molina en nu is ook het peloton gestart aan de klim van 10 kilometer. Krijgen we nu al spektakel of is het wachten op de tweede beklimming?
  24. 15:48 Dit is La Molina, een klim die twee keer wordt beklommen:
  25. 15:41 Met nog 45 kilometer voor de boeg hebben de drie vluchters nog steeds vijf minuten voorsprong. In het peloton begint nu ook Sky, de ploeg van Chris Froome, zich te moeien.
  26. 15:41
  27. 15:32 Ackermann moet eraf Op de Alt de Totes kan Pascal Ackermann (Bora) niet volgen. We hebben nog drie vluchters: Pieter Serry (Quick-Step), Diego Rubio (Caja Rural) en Natnael Berhane (Dimension Data).
  28. 15:31 Berhane als eerste boven Natnael Berhane (Dimension Data) haalt als eerste de top van de Alt de Toses. Diego Rubio is tweede, Pieter Serry derde.
  29. 15:25 De vluchters zijn boven:
  30. 15:13 Het team van Alberto Contador (Trek-Segafredo) bepaalt het tempo in het peloton. Zou de Spanjaard zich goed voelen?
  31. 15:06 Begin van de Alt de Toses De vluchters zijn begonnen aan de eerste grote beklimming van de dag. De Alt de Toses is 6,3 kilometer lang en heeft een gemiddeld stijgingspercentage van zeven procent met een maximum van tien procent. De vluchters hebben bijna zeven minuten voorsprong.
  32. 14:55 Eindbestemming La Molina is ook het oudste skigebied in Spanje. In 1943 al werd de eerste commerciële skilift gebouwd. Het gebied telt 68 kilometer pistes.
  33. 14:50
  34. 14:47 Op dit moment is het geen al te best weer in Catalonië. De zon schijnt er amper en het is er slechts rond de 15 graden. Als de renners straks aan de beklimmingen zullen beginnen, zal de temperatuur alleen nog dalen. Op de top van La Molina is het op dit moment vijf graden.
  35. 14:38 Opnieuw Ackermann als eerste De tweede en laatste tussensprint kent dezelfde top drie als de eerste: Pascal Ackermann krijgt de punten, Diego Rubio is tweede en Pieter Serry derde.
  36. 14:33 De topfavorieten voor de eindzege zijn onder andere Chris Froome, Alberto Contador, Tejay Van Garderen, Adam Yates en Daniel Martin. Alejandro Valverde was ook een van de grote kanshebbers, maar hij kreeg gisteren een uur straftijd omdat zijn ploegmaats elkaar zetjes gaven in de ploegentijdrit.
  37. 14:22 In de finale worden drie bergen van eerste categorie beklommen. Eerst wordt de Alt de Toses beklommen, daarna twee keer La Molina. De Alt de Toses begint op 78 kilometer van de streep.
  38. 14:16
  39. 13:55 Bijna halfkoers De renners hebben al 83 kilometer afgelegd. Die waren voorlopig vlak, maar er wachten nog drie serieuze bergen. De vier vluchters, met landgenoot Pieter Serry, krijgen nu meer dan vijf minuten.
  40. 13:36 Ackermann pakt de tussensprint Na 69 kilometer komt Pascal Ackermann als eerste over de streep bij de tussensprint. Diego Rubio en Pieter Serry volgen in zijn spoor.
  41. 13:36
  42. 13:19 De vluchters zijn nog met vier. Gianluca Brambilla (Quick-Step) heeft zich in het begin van de vlucht laten inlopen zodat de vluchters, met ploeggenoot Pieter Serry, meer ruimte zouden krijgen.
  43. 13:13 Vijf renners vallen aan Gianluca Brambilla en Pieter Serry (Quick-Step), Natnael Berhane (Dimension Data), Pascal Ackermann (Bora) en Diego Rubio (Caja Rural) hebben een halve minuut voorsprong op het peloton.
  44. 13:09
  45. 13:02 Na 40 kilometer is er nog steeds geen kopgroep. Het gemiddelde in het eerste uur lag op 42 kilometer per uur.
  46. 12:59
  47. 12:49 Cimolai startte zonder handtekening FDJ-renner Davide Cimolai vertrok vanmorgen zonder het rennersblad te ondertekenen. Als de organisatie ook vandaag het reglement toepast, moet Cimolai uit koers gehaald worden.
  48. 12:43 De 20 vluchters krijgen geen ruimte van het peloton. Ze worden teruggefloten.
  49. 12:42
  50. 12:38 20 renners scheiden zich af van het peloton Na 34 kilometer hebben 20 renners 15 seconden voorsprong op het peloton. De samenstelling van de kopgroep is nog niet bekend.
  51. 12:28 Op dit moment is de vroege vlucht nog niet gevormd. Het peloton blijft samen.
  52. 12:26
  53. 12:15 De Gendt als eerste boven op eerste klim Na negen kilometer komt Thomas De Gendt als eerste boven op de Alt de Parpers, een beklimming van derde categorie. Pascal Ackermann en Alex Howes zijn tweede en derde.
  54. 12:00 Zes renners zijn niet gestart Tobas Ludvigsson (FDJ), Alexandre Geniez (AG2), Sean De Bie en Sander Armee (Lotto Soudal), Chad Haga (Sunweb) en Manuele Mori (UAE) zijn vandaag niet aan de start verschenen.
  55. 11:50
  56. 11:47 De renners zijn eraan begonnen Het peloton is van start gegaan in Mataro. Straks zullen de renners beginnen strijden voor een plaatsje in de vroege vlucht. Op de grote kanonnen wordt het wachten tot op het einde.
  57. 11:47 Rit 3
  58. 11:38 BMC wint dan toch ploegentijdrit in Catalonië, Hermans is nieuwe leider
  59. 11:33
  60. 10:50 Veel klimwerk in de derde rit De renners moeten vandaag in de derde rit in de Ronde van Catalonië 188,3 kilometer overbruggen. Onderweg wachten drie hellingen van eerste categorie. De rit eindigt op La Molina.
  61. 10:49 Vooraf
profiel
Uitslag

Uitslag rit

1 SPA Alejandro Valverde MOV 5u07'12"
2 IER Daniel Martin QST +0"
3 GBR Adam Yates ORS +3"
4 FRA Romain Bardet ALM +3"
5 RUS Ilnur Zakarin KAT +3"
6 GBR Geraint Thomas SKY +3"
7 SPA Alberto Contador TFS +3"
8 VS Tejay van Garderen BMC +3"
9 CAN Michael Woods CDT +8"
10 ITA Davide Formolo CDT +8"
11 NZL George Bennett TLJ +8"
12 GBR Chris Froome SKY +8"
13 FRA Pierre Latour ALM +12"
14 POL Rafal Majka BOH +13"
15 SPA Carlos Verona ORS +13"
16 TSJ Ondrej Cink TBM +15"
17 COL Darwin Atapuma UAD +15"
18 NED Bauke Mollema TFS +15"
19 COL Jarlinson Pantano TFS +15"
20 SPA Marc Soler MOV +15"
24 BEL Louis Vervaeke LTS +42"
39 BEL Xandro Meurisse WGG +3'13"
45 BEL Thomas Degand WGG +3'13"
61 BEL Pieter Serry QST +7'46"
62 BEL Ben Hermans BMC +7'51"
73 BEL Bart De Clercq LTS +12'37"
85 BEL Laurens De Plus QST +12'37"
127 BEL Jelle Vanendert LTS +23'12"
136 BEL Thomas De Gendt LTS +24'44"
145 BEL Frederik Veuchelen WGG +24'44"
178 BEL Victor Campenaerts TLJ +24'44"
179 BEL Jonas Van Genechten COF +24'44"
BEL Sean De Bie LTS
BEL Sander Armée LTS
klassement
1 SPA Alejandro Valverde MOV 17u44'27"
2 GBR Chris Froome SKY +21"
3 SPA Alberto Contador TFS +47"
4 SPA Marc Soler MOV +1'00"
5 GBR Adam Yates ORS +1'15"
6 VS Tejay van Garderen BMC +1'18"
7 GBR Geraint Thomas SKY +1'34"
8 SPA Samuel Sánchez BMC +1'59"
9 IER Daniel Martin QST +2'13"
10 NED Steven Kruijswijk TLJ +2'40"
11 NED Bauke Mollema TFS +2'43"
12 COL Jarlinson Pantano TFS +2'43"
13 SPA Carlos Verona ORS +2'44"
14 NZL George Bennett TLJ +2'47"
15 FRA Romain Bardet ALM +2'49"
16 FRA Pierre Latour ALM +3'16"
17 POL Rafal Majka BOH +3'17"
18 FRA David Gaudu FDJ +3'39"
19 DEN Jakob Fuglsang AST +3'59"
20 TSJ Jan Hirt CCC +4'12"
21 ITA Davide Formolo CDT +4'29"
22 COL Darwin Atapuma UAD +5'07"
23 ZAF Louis Meintjes UAD +5'38"
24 NED Laurens ten Dam SUN +5'59"
25 TSJ Ondrej Cink TBM +6'28"
26 OOS Felix Großschartner CCC +6'37"
27 CAN Michael Woods CDT +6'42"
28 BEL Louis Vervaeke LTS +6'47"
29 DEN Jesper Hansen AST +6'59"
30 GBR Peter Kennaugh SKY +7'03"
31 GBR Hugh Carthy CDT +7'05"
32 SPA Daniel Navarro COF +7'25"
33 RUS Sergey Chernetsky AST +7'47"
34 BEL Xandro Meurisse WGG +8'45"
35 SPA Mikel Nieve SKY +9'21"
36 BEL Thomas Degand WGG +10'07"
37 AUS Ben O'Connor DDD +10'22"
38 FRA Léo Vincent FDJ +10'28"
39 NOO Sindre Lunke SUN +10'39"
40 FRA Guillaume Martin WGG +10'48"
41 FRA Alexis Vuillermoz ALM +11'22"
42 FRA Axel Domont ALM +11'35"
43 SPA Rafael Valls LTS +12'07"
44 ETH Tsgabu Grmay TBM +12'29"
45 SPA Rubén Fernández MOV +13'36"
46 NED Martijn Tusveld RNL +13'45"
47 CRI Andrey Amador MOV +14'32"
48 ITA Dario Cataldo AST +15'00"
49 SPA Haimar Zubeldia TFS +15'38"
50 COL Aldemar Reyes MZN +17'30"
51 NED Marco Minnaard WGG +17'31"
52 SPA Mikel Landa SKY +17'45"
53 BEL Pieter Serry QST +18'45"
54 NED Stef Clement TLJ +18'51"
55 NED Robert Gesink TLJ +20'13"
56 SPA Rubén Plaza ORS +20'27"
57 ITA Enrico Gasparotto TBM +21'13"
58 BEL Laurens De Plus QST +23'38"
59 FRA Cyril Gautier ALM +23'39"
60 POL Pawel Poljanski BOH +23'45"
61 LUX Ben Gastauer ALM +23'46"
62 WRU Vasil Kirijenka SKY +24'08"
63 POL Lukasz Owsian CCC +24'23"
64 BEL Bart De Clercq LTS +24'34"
65 POR Ricardo Vilela MZN +24'56"
66 SPA José Joaquín Rojas MOV +24'57"
67 FRA Jérémy Maison FDJ +26'53"
68 MAR Anass Ait el Abdia UAD +26'59"
69 AUS Nicholas Schultz CJR +27'35"
70 ITA Valerio Conti UAD +27'43"
71 AUS Damien Howson ORS +28'01"
72 RUS Pavel Kochetkov KAT +28'01"
73 SPA Enric Mas QST +28'11"
74 VS Brent Bookwalter BMC +28'30"
75 ERI Natnael Berhane DDD +29'00"
76 POR José Mendes BOH +29'11"
77 COL Hernán Aguirre MZN +29'51"
78 SPA Jordi Simón SOU +29'57"
79 AUS Jay McCarthy BOH +31'34"
80 FRA Fabien Doubey WGG +31'37"
81 AUS Lachlan Morton DDD +31'41"
82 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD +31'56"
83 VS Andrew Talansky CDT +32'22"
84 AUS Chris Hamilton SUN +32'31"
85 BRA Magno Nazaret SOU +33'58"
86 KRO Robert Kišerlovski KAT +34'01"
87 POL Leszek Plucinski CCC +34'09"
88 NED Nick van der Lijke RNL +34'25"
89 VS Alexey Vermeulen TLJ +35'00"
90 SPA Eduard Prades CJR +35'05"
91 ZAF Daryl Impey ORS +35'52"
92 POL Przemyslav Niemiec UAD +35'52"
93 SLO Janez Brajkovic TBM +36'00"
94 FRA Arthur Vichot FDJ +36'16"
95 FRA Benoît Vaugrenard FDJ +36'41"
96 SPA Lluís Mas CJR +37'18"
97 NZL Dion Smith WGG +37'26"
98 TSJ Petr Vakoc QST +37'32"
99 NED Jetse Bol MZN +37'46"
100 SPA Pello Bilbao AST +37'49"
101 SPA Ángel Vicioso KAT +38'06"
102 DUI Lennard Kämna SUN +38'31"
103 SPA Diego Rubio CJR +39'21"
104 TSJ Jan Bárta BOH +39'48"
105 ITA Paolo Tiralongo AST +39'50"
106 POL Maciej Paterski CCC +40'14"
107 IER Philip Deignan SKY +40'44"
108 NED Etienne van Empel RNL +41'01"
109 COL Hernando Bohórquez MZN +41'07"
110 ITA Gianluca Brambilla QST +41'15"
111 NZL Sam Bewley ORS +41'56"
112 JAP Yukiya Arashiro TBM +41'57"
113 FRA Nacer Bouhanni COF +42'06"
114 SPA Imanol Erviti MOV +42'42"
115 NED Oscar Riesebeek RNL +43'15"
116 FRA Guillaume Bonnafond COF +43'17"
117 FRA François Bidard ALM +43'18"
118 KAZ Artyom Zakharov AST +43'29"
119 OOS Michael Gogl TFS +43'43"
120 ZWI Kilian Franikiny BMC +43'51"
121 KRO Kristijan Ðurasek UAD +44'36"
122 SLO Domen Novak TBM +45'02"
123 FRA Rémi Cavagna QST +45'29"
124 DUI Maximilian Schachmann QST +45'42"
125 DUI Silvio Herklotz BOH +45'42"
126 BRA Murilo Affonso SOU +46'21"
127 ITA Davide Villella CDT +46'28"
128 EST Rein Taaramäe KAT +46'37"
129 NED Jeroen Meijers RNL +46'46"
130 ITA Davide Cimolai FDJ +46'53"
131 POR Nélson Oliveira MOV +47'04"
132 AUS Brendan Canty CDT +47'10"
133 DUI André Greipel LTS +47'11"
134 SPA Sergio Pardilla CJR +47'12"
135 ERI Mekseb Debesay DDD +47'21"
136 VS Joey Rosskopf BMC +47'34"
137 FRA Johan Le Bon FDJ +47'51"
138 FRA Julien Simon COF +48'16"
139 DUI Phil Bauhaus SUN +49'12"
140 ITA Matteo Bono UAD +49'15"
141 DUI Johannes Fröhlinger SUN +50'02"
142 ERI Daniel Teklehaimanot DDD +50'12"
143 FRA Geoffrey Soupe COF +50'22"
144 SPA Héctor Sáez CJR +50'25"
145 FRA Pierre Rolland CDT +51'09"
146 VS Alex Howes CDT +51'22"
147 BEL Thomas De Gendt LTS +51'50"
148 BRA Caio Godoy SOU +51'55"
149 NED Bert-Jan Lindeman TLJ +51'59"
150 ITA Alessandro De Marchi BMC +52'03"
151 POR José Gonçalves KAT +52'14"
152 POL Piotr Brozyna CCC +52'23"
153 CAN Svein Tuft ORS +52'38"
154 BEL Frederik Veuchelen WGG +53'28"
155 COL Juan Felipe Osorio MZN +53'41"
156 BEL Jelle Vanendert LTS +53'58"
157 SPA Markel Irizar TFS +54'59"
158 NED Tim Ariesen RNL +55'40"
159 NED Martijn Keizer TLJ +57'48"
160 BEL Victor Campenaerts TLJ +57'56"
161 OOS Matthias Brändle TFS +58'24"
162 RUS Maksim Belkov KAT +1u00'05"
163 DUI Max Walscheid SUN +1u00'13"
164 ITA Antonio Nibali TBM +1u02'16"
165 POL Patryk Stosz CCC +1u02'18"
166 KAZ Daniil Fominykh AST +1u02'37"
167 BEL Jonas Van Genechten COF +1u03'15"
168 POL Mateusz Taciak CCC +1u10'37"
1 SPA Alejandro Valverde MOV 4u14'52"
2 GBR Chris Froome SKY +13"
3 SPA Alberto Contador TFS +13"
4 SPA Marc Soler MOV +25"
5 GBR Adam Yates ORS +32"
6 IER Daniel Martin QST +46"
7 FRA David Gaudu FDJ +58"
8 GBR Hugh Carthy CDT +1'04"
9 DEN Jakob Fuglsang AST +1'11"
10 NED Steven Kruijswijk TLJ +1'11"
11 FRA Romain Bardet ALM +1'11"
12 CAN Michael Woods CDT +1'17"
13 POL Rafal Majka BOH +1'17"
14 GBR Geraint Thomas SKY +1'25"
15 FRA Pierre Latour ALM +1'29"
16 SPA Daniel Navarro COF +1'31"
17 TSJ Jan Hirt CCC +1'31"
18 NZL George Bennett TLJ +1'31"
19 ITA Davide Formolo CDT +1'31"
20 SPA Carlos Verona ORS +1'47"
21 SPA Samuel Sánchez BMC +1'53"
22 VS Tejay van Garderen BMC +1'53"
23 COL Jarlinson Pantano TFS +1'53"
24 NED Bauke Mollema TFS +1'53"
25 ZAF Louis Meintjes UAD +1'53"
26 NED Laurens ten Dam SUN +2'08"
27 BEL Xandro Meurisse WGG +2'08"
28 COL Aldemar Reyes MZN +2'17"
29 DEN Jesper Hansen AST +2'21"
30 COL Darwin Atapuma UAD +2'34"
31 TSJ Ondrej Cink TBM +2'46"
32 AUS Ben O'Connor DDD +3'00"
33 OOS Felix Großschartner CCC +3'09"
34 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD +3'09"
35 RUS Sergey Chernetsky AST +3'09"
36 FRA Alexis Vuillermoz ALM +3'24"
37 SPA Rubén Fernández MOV +3'29"
38 FRA Guillaume Martin WGG +3'30"
39 BEL Thomas Degand WGG +3'30"
40 FRA Axel Domont ALM +3'33"
41 ETH Tsgabu Grmay TBM +3'33"
42 NED Martijn Tusveld RNL +3'49"
43 NED Marco Minnaard WGG +3'49"
44 FRA Fabien Doubey WGG +4'20"
45 NOO Sindre Lunke SUN +4'21"
46 BEL Louis Vervaeke LTS +4'35"
47 SPA Héctor Sáez CJR +5'06"
48 FRA Léo Vincent FDJ +5'13"
49 POR José Mendes BOH +5'28"
50 SPA Eduard Prades CJR +5'44"
51 BEL Bart De Clercq LTS +5'45"
52 GBR Peter Kennaugh SKY +5'54"
53 AUS Jay McCarthy BOH +5'54"
54 POL Pawel Poljanski BOH +5'54"
55 VS Andrew Talansky CDT +5'54"
56 SPA Mikel Landa SKY +5'54"
57 KRO Robert Kišerlovski KAT +5'58"
58 SPA Rafael Valls LTS +6'02"
59 ITA Enrico Gasparotto TBM +6'58"
60 SPA Haimar Zubeldia TFS +6'58"
61 RUS Pavel Kochetkov KAT +6'58"
62 KAZ Artyom Zakharov AST +6'58"
63 LUX Ben Gastauer ALM +6'58"
64 FRA Cyril Gautier ALM +6'58"
65 VS Brent Bookwalter BMC +7'12"
66 SPA Lluís Mas CJR +7'26"
67 SLO Janez Brajkovic TBM +7'26"
68 POL Lukasz Owsian CCC +7'48"
69 POL Leszek Plucinski CCC +7'48"
70 SPA Mikel Nieve SKY +7'48"
71 ITA Gianluca Brambilla QST +8'56"
72 BEL Pieter Serry QST +9'28"
73 FRA Rémi Cavagna QST +9'28"
74 DUI Silvio Herklotz BOH +9'28"
75 VS Alexey Vermeulen TLJ +9'28"
76 BEL Laurens De Plus QST +9'28"
77 CRI Andrey Amador MOV +10'47"
78 NZL Dion Smith WGG +10'50"
79 NZL Sam Bewley ORS +10'50"
80 BEL Thomas De Gendt LTS +10'50"
81 AUS Damien Howson ORS +10'50"
82 FRA Pierre Rolland CDT +10'50"
83 POL Maciej Paterski CCC +10'50"
84 BRA Murilo Affonso SOU +10'50"
85 NED Jetse Bol MZN +10'50"
86 NED Stef Clement TLJ +10'50"
87 NED Robert Gesink TLJ +10'50"
88 TSJ Jan Bárta BOH +10'50"
89 DUI Johannes Fröhlinger SUN +10'50"
90 SLO Domen Novak TBM +10'50"
91 WRU Vasil Kirijenka SKY +11'02"
92 NED Jeroen Meijers RNL +12'00"
93 NED Etienne van Empel RNL +12'00"
94 SPA José Joaquín Rojas MOV +12'00"
95 ITA Paolo Tiralongo AST +12'00"
96 SPA Ángel Vicioso KAT +12'00"
97 ITA Valerio Conti UAD +12'00"
98 SPA Jordi Simón SOU +12'00"
99 ERI Daniel Teklehaimanot DDD +12'00"
100 ITA Dario Cataldo AST +12'00"
101 SPA Imanol Erviti MOV +12'00"
102 SPA Rubén Plaza ORS +12'00"
103 EST Rein Taaramäe KAT +12'00"
104 ZAF Daryl Impey ORS +12'00"
105 FRA Jérémy Maison FDJ +12'00"
106 DUI Lennard Kämna SUN +12'00"
107 BEL Frederik Veuchelen WGG +12'00"
108 JAP Yukiya Arashiro TBM +12'00"
109 TSJ Petr Vakoc QST +12'00"
110 AUS Lachlan Morton DDD +12'00"
111 FRA Arthur Vichot FDJ +12'00"
112 FRA Benoît Vaugrenard FDJ +12'00"
113 BRA Magno Nazaret SOU +12'00"
114 IER Philip Deignan SKY +12'00"
115 FRA François Bidard ALM +12'00"
116 MAR Anass Ait el Abdia UAD +12'00"
117 SPA Pello Bilbao AST +12'00"
118 FRA Nacer Bouhanni COF +13'51"
119 FRA Guillaume Bonnafond COF +13'51"
120 AUS Chris Hamilton SUN +14'54"
121 AUS Brendan Canty CDT +14'54"
122 NED Oscar Riesebeek RNL +15'46"
123 NED Tim Ariesen RNL +15'46"
124 VS Alex Howes CDT +15'46"
125 CAN Svein Tuft ORS +15'46"
126 NED Martijn Keizer TLJ +15'46"
127 NED Bert-Jan Lindeman TLJ +15'46"
128 BEL Victor Campenaerts TLJ +15'46"
129 FRA Johan Le Bon FDJ +15'46"
130 RUS Maksim Belkov KAT +15'46"
131 KRO Kristijan Ðurasek UAD +16'22"
132 POR Nélson Oliveira MOV +16'22"
133 ITA Matteo Bono UAD +16'22"
134 NED Nick van der Lijke RNL +17'31"
135 VS Joey Rosskopf BMC +17'31"
136 SPA Markel Irizar TFS +17'57"
137 OOS Michael Gogl TFS +17'57"
138 POR José Gonçalves KAT +18'14"
139 SPA Enric Mas QST +19'45"
140 DUI André Greipel LTS +19'45"
141 DUI Phil Bauhaus SUN +19'45"
142 DUI Maximilian Schachmann QST +19'45"
143 DUI Max Walscheid SUN +19'45"
144 ZWI Kilian Franikiny BMC +19'45"
145 BEL Jonas Van Genechten COF +19'45"
146 POL Piotr Brozyna CCC +19'45"
147 ERI Natnael Berhane DDD +19'45"
148 BRA Caio Godoy SOU +19'45"
149 OOS Matthias Brändle TFS +19'45"
150 ERI Mekseb Debesay DDD +19'45"
151 POL Przemyslav Niemiec UAD +19'45"
152 SPA Sergio Pardilla CJR +19'45"
153 FRA Geoffrey Soupe COF +19'45"
154 AUS Nicholas Schultz CJR +19'45"
155 POR Ricardo Vilela MZN +19'45"
156 COL Hernando Bohórquez MZN +19'45"
157 COL Hernán Aguirre MZN +19'45"
158 FRA Julien Simon COF +19'45"
159 BEL Jelle Vanendert LTS +19'45"
160 POL Mateusz Taciak CCC +19'45"
161 ITA Davide Villella CDT +19'45"
162 COL Juan Felipe Osorio MZN +20'27"
163 ITA Antonio Nibali TBM +20'49"
164 KAZ Daniil Fominykh AST +20'49"
165 POL Patryk Stosz CCC +20'49"
166 SPA Diego Rubio CJR +20'49"
167 ITA Davide Cimolai FDJ +21'21"
168 ITA Alessandro De Marchi BMC +21'21"
AUS Alexander Edmondson ORS
AUS Nathan Haas DDD
ITA Kristian Sbaragli DDD
ZWI Dylan Page CJR
NED Martijn Budding RNL
FRA Guillaume Levarlet WGG
SPA Jonathan Castroviejo MOV
ITA Diego Rosa SKY
BEL Ben Hermans BMC
RUS Ilnur Zakarin KAT
VS Peter Stetina TFS
FRA Stéphane Rossetto COF
1 SPA Alejandro Valverde MOV 92
2 GBR Chris Froome SKY 50
3 BRA Murilo Affonso SOU 48
4 SPA Alberto Contador TFS 47
5 GBR Adam Yates ORS 44
6 IER Daniel Martin QST 44
7 ITA Antonio Nibali TBM 39
8 SPA Marc Soler MOV 33
9 ERI Natnael Berhane DDD 32
10 FRA Pierre Rolland CDT 26
11 SPA Diego Rubio CJR 24
12 FRA Romain Bardet ALM 23
13 BRA Magno Nazaret SOU 23
14 BEL Pieter Serry QST 20
15 NED Jetse Bol MZN 19
16 FRA David Gaudu FDJ 16
17 GBR Geraint Thomas SKY 14
18 BEL Laurens De Plus QST 13
19 GBR Hugh Carthy CDT 12
20 FRA Cyril Gautier ALM 10
21 FRA Axel Domont ALM 10
22 WRU Vasil Kirijenka SKY 10
23 NED Robert Gesink TLJ 9
24 COL Juan Felipe Osorio MZN 8
25 DEN Jakob Fuglsang AST 8
26 NZL George Bennett TLJ 7
27 ITA Dario Cataldo AST 7
28 AUS Brendan Canty CDT 7
29 RUS Pavel Kochetkov KAT 6
30 BEL Thomas De Gendt LTS 6
31 NED Steven Kruijswijk TLJ 6
32 SPA Mikel Landa SKY 5
33 VS Tejay van Garderen BMC 4
34 CAN Michael Woods CDT 4
35 SPA Mikel Nieve SKY 4
36 IER Philip Deignan SKY 4
37 EST Rein Taaramäe KAT 4
38 NED Martijn Keizer TLJ 4
39 COL Darwin Atapuma UAD 2
40 GBR Peter Kennaugh SKY 2
41 NED Marco Minnaard WGG 2
42 VS Alex Howes CDT 2
43 POR José Gonçalves KAT 2
44 BEL Jelle Vanendert LTS 2
45 SPA Rafael Valls LTS 1
46 CRI Andrey Amador MOV 1
47 BEL Bart De Clercq LTS 1
48 ITA Matteo Bono UAD 1
1 SPA Marc Soler MOV 17u45'27"
2 GBR Adam Yates ORS +15"
3 SPA Carlos Verona ORS +1'44"
4 FRA Pierre Latour ALM +2'16"
5 FRA David Gaudu FDJ +2'39"
6 ITA Davide Formolo CDT +3'29"
7 ZAF Louis Meintjes UAD +4'38"
8 OOS Felix Großschartner CCC +5'37"
9 BEL Louis Vervaeke LTS +5'47"
10 GBR Hugh Carthy CDT +6'05"
11 BEL Xandro Meurisse WGG +7'45"
12 AUS Ben O'Connor DDD +9'22"
13 FRA Léo Vincent FDJ +9'28"
14 NOO Sindre Lunke SUN +9'39"
15 FRA Guillaume Martin WGG +9'48"
16 NED Martijn Tusveld RNL +12'45"
17 COL Aldemar Reyes MZN +16'30"
18 BEL Laurens De Plus QST +22'38"
19 FRA Jérémy Maison FDJ +25'53"
20 MAR Anass Ait el Abdia UAD +25'59"
21 AUS Nicholas Schultz CJR +26'35"
22 ITA Valerio Conti UAD +26'43"
23 AUS Damien Howson ORS +27'01"
24 SPA Enric Mas QST +27'11"
25 COL Hernán Aguirre MZN +28'51"
26 AUS Jay McCarthy BOH +30'34"
27 FRA Fabien Doubey WGG +30'37"
28 AUS Lachlan Morton DDD +30'41"
29 AUS Chris Hamilton SUN +31'31"
1 VS Trek TFS 53u19'38"
2 SPA Movistar MOV +19"
3 GBR Team Sky SKY +2'47"
4 FRA AG2R ALM +8'00"
5 VS Cannondale CDT +8'58"
6 KAZ Astana AST +10'11"
7 NED LottoNL TLJ +10'16"
8 VS BMC Racing BMC +11'25"
9 AUS Orica ORS +16'13"
10 BEL Wanty WGG +22'42"
11 POL CCC CCC +26'58"
12 VAE UAE Team Emirates UAD +30'56"
13 BEL Quick-Step QST +32'11"
14 FRA FDJ FDJ +32'50"
15 BEL Lotto LTS +33'31"
16 BRN Bahrain TBM +33'53"
17 DUI Sunweb SUN +36'53"
18 ZAF Dimension Data DDD +45'09"
19 DUI BORA BOH +49'56"
20 COL Manzana Postobón MZN +55'39"
21 ZWI Katusha KAT +59'21"
22 SPA Caja Rural CJR +59'26"
23 NED Roompot RNL +1u05'16"
24 FRA Cofidis COF +1u24'21"
25 BRA Soul Brasil SOU +1u40'34"