Refresh


home : Wielrennen : Ronde van Catalonië


Cimolai vloert Bouhanni met ultieme kattensprong in Catalonië

Davide Cimolai was een fractie sneller dan Nacer Bouhanni.

ma 20/03/2017 - 17:00 Davide Cimolai (FDJ) heeft de eerste etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De snelle Italiaan troefde in een massasprint Nacer Bouhanni (Cofidis) af. André Greipel (Lotto-Soudal) eindigde op de vijfde plaats.

De rit van en naar kustplaats Calella is de laatste jaren een vaste afspraak als opener van de Ronde van Catalonië. Telkens is de vraag of de vluchters de sprintersploegen kunnen bedotten.

De klimmetjes, het ene al wat zwaarder dan het andere, moeten voor de afmatting zorgen. Maar dat lukte dit jaar niet. De vluchters, zonder Belgen, hadden te weinig slagkracht.

Lotto-Soudal en Cofidis hadden veel vertrouwen in Greipel en Bouhanni, de enige twee topsprinters aan de start in deze ronde. Maar de bergjes hadden blijkbaar toch hun tol geëist bij Greipel, die er in de sprint niet aan te pas kwam.

Bouhanni dan maar. De Fransman kreeg het, in tegenstelling tot Nokere Koerse vorige week, niet cadeau. Cimolai, enkele jaren geleden nog ritwinnaar in Parijs-Nice, legde hem het vuur aan de schenen. Uiteindelijk verschroeiden die schenen, want met een laatste jump ging Cimolai Bouhanni nog voorbij.

Morgen ploegentijdrit

Morgen staat al meteen een belangrijke opdracht op het programma van de klassementsmannen: een ploegentijdrit over 41,3 kilometer over een glooiend parcours in de buurt van Banyoles. Onmiddellijk D-day dus voor Valverde, Contador, Froome en andere Martins.

Wedstrijdverloop

  1. 16:59 Einde
  2. 16:58 Cimolai wint! Greipel kwam er in de sprint niet aan te pas. Het was een spannend duel tussen Nacer Bouhanni en Davide Cimolai. De kattensprong van de Italiaan op de finish volstond.
  3. 16:56 Kennaugh is al ingelopen. We krijgen een massasprint!
  4. 16:55 Kennaugh is de Nijdam of Tchmil met dienst, maar of hij even succesvol zal zijn?
  5. 16:54 Het was niet meer dan een voetnoot, de aanval van Gautier. Dimension Data heeft veel vertrouwen in Sbaragli en hengelt hem weer binnen.
  6. 16:52 Gautier Cyril Gautier wil zich niet zomaar naar de sprintersslachtbank laten leiden. Op 5 kilometer van de eindstreep gaat hij ervandoor.
  7. 16:48 Het peloton lijkt zich neer te leggen bij een sprint. Niemand maakt zelfs maar aanstalten om iets te proberen. Tenzij in de slotkilometer nog iemand met een uitval à la Tchmil of Nijdam uitpakt.
  8. 16:41 In de afdaling heeft Sky het commando genomen, niet om de concurrentie onder druk te zetten, maar om Froome veilig naar de aankomstplaats te brengen.
  9. 16:36 Recht naar de finish In groep zijn ze over de top van de Alt de Collsacreu gepasseerd. Het gaat nu in dalende lijn naar de finish, waar de aankomst wel weer licht omhoog loopt.
  10. 16:32 We beginnen aan het laatste klimmetje van de dag, van 3e categorie. Greipel zit makkelijk vooraan te blinken in zijn Duitse kampioenentrui. Die krijgen ze er niet vanaf.
  11. 16:27 B-sprinters Buiten Greipel en Bouhanni zijn er ook nog enkele snelle mannen, die we B-sprinters zouden kunnen noemen. We denken dan aan Rojas, Impey, Cimolai, Bauhaus en Sbaragli.
  12. 16:25 Net nu jullie Bol en Domont iets beter hebben leren kennen, worden ze ingehaald door het peloton. Op 25 km van het einde is alles weer samen.
  13. 16:19 Bol Jetse Bol was jarenlang een trouwe slaaf van Rabobank en de spin-offs van die ploeg, maar twee jaar geleden moest hij wel een stapje terugzetten, naar het continentale Join's-De Rijke. Nu fungeert hij bij Manzana Postobon als een soort Europese wegkapitein.
  14. 16:17 Domont Axel Domont leerden we afgelopen Vuelta kennen als een leuke klimmer met aanvallende intenties. Het leverde hem onder meer een 2e plaats, net na Lagoetin, en 7e plaats op in geaccidenteerde ritten. In de voorbije Parijs-Nice werd hij ook 2e in het bergklassement.
  15. 16:15 Rode brigade De voorwacht van het peloton kleurt helemaal rood, want achter Lotto-Soudal houdt Cofidis zich schuil. Het lijkt onwaarschijnlijk dat ze nu nog de controle uit handen geven.
  16. 16:12 De beklimmingen hebben het peloton, en dus ook de sprintersgilde, nauwelijks uitgedund. Greipel en Bouhanni wrijven zich al in de handen, al moeten ze straks wel nog de Alt de Collsacreu, op 18 kilometer van de finish, overleven.
  17. 16:10
  18. 16:01 Bol, in het limonaderoze van het Colombiaanse Postobon, en Domont hebben hun vluchters achtergelaten. We hebben deze twee leiders.
  19. 15:54 Schipper, mag ik overvaren? Op de Coll Formic maken een aantal renners de oversteek naar de kopgroep. Bol, Canty en Domont zijn daar al in geslaagd, Minnaard nog niet.
  20. 15:48 Lotto-Soudal In het peloton heeft Lotto-Soudal de teugels in handen. Zal André Greipel de klimmetjes in de slotfase overleven?
  21. 15:29
  22. 15:26 Pierre Rolland is vooraan dan toch weer komen aansluiten. We hebben dus opnieuw 4 leiders, maar hun voorsprong is beperkt. Ze hebben nog maar 1'20".
  23. 15:10 Ook op de Alto de la Pullosa komen de Brazilianen Affonso en Nazaret als eerste en tweede boven. Hun voorgift is weer wat opgelopen, naar twee minuten.
  24. 14:58 Topsprinters De sprinters krijgen niet echt veel kansen in deze Ronde van Catalonië. Van de topsprinters hebben enkel André Greipel en Nacer Bouhanni het wedstrijdblad getekend vanochtend.
  25. 14:58
  26. 14:49 De punten op de top van de Alto dels Pinars worden opgeraapt door Affonso, Nibali en Nazaret. Rolland heeft de rol moeten lossen (of waren het teamorders?). Het verschil is wel teruggelopen, tot 1'30".
  27. 14:13 Funvic Met Affonso en Nazaret zijn er twee leden van de Braziliaanse procontinentale ploeg Funvic mee in de ontsnapping. Funvic heeft een bedenkelijke reputatie. Het mocht tot 12 februari van dit jaar niet koersen, omdat het in een jaar tijd 3 dopinggevallen in de ploeg had. De bekendste renner van de ploeg is Jordi Simon, die vorig jaar 3e werd op het Spaans kampioenschap.
  28. 14:10 Klimwerk De renners zijn nu begonnen aan de Alt de Pinars de Bado, een klim van 2e categorie. Daarna volgen de klimmetjes elkaar snel op: de Alt de la Pullosa (3e cat), de Alt el Muntanya (1e cat), de Coll Formic (1e cat) en de Alt de Collsacreu (3e cat).
  29. 13:42 De goeie vlucht is nu wel vertrokken: Rolland, Nibali, Affonso en Nazaret hebben al 2'25 voorsprong. Rolland pakt de meeste punten mee bij de tussensprint in Granollers.
  30. 13:29 Vier nieuwe vluchters, die moeten vechten voor een kleine voorsprong: Pierre Rolland, Antonio Nibali (de broer van) en Murilo Affonso en Magno Nazaret, allebei rijdend voor Funvic.
  31. 13:20
  32. 13:19 De Ronde van Catalonië ligt mij en voor een koers in eigen land ben je altijd wat extra gemotiveerd. Ik zal vechten voor een plaats in de top 10 en een ritzege. Rafael Valls, kopman van Lotto-Soudal
  33. 13:06 De Spaanse armada heeft de Hollandse vloot snel tot zinken gebracht. We wachten weer op een volgende aanval.
  34. 13:03 Nederlandse combine Bert-Jan Lindeman en Jetse Bol zijn de twee volgende gelukszoekers. Lindeman voelt zich lekker op Spaanse wegen, want in 2015 won hij een rit in de Vuelta. Het carrièrepad van Bol heeft dit seizoen een vreemde wending gekregen. Hij is dit jaar de vreemde eend in de bijt bij het Colombiaanse Manzana-Postobon.
  35. 13:00 We hebben steile ambities met Dan (Martin). In Parijs-Nice bewees hij dat hij in vorm is. De hele ploeg rijdt in dienst van hem, al mogen Brambilla en Vakoc in sommige ritten hun kans gaan. Quick-Step-ploegleider Van Bondt
  36. 12:48 Wang, Berhane en Irizar redden het niet. Wie volgt?
  37. 12:46 Zieke Maté Alle ploegen zijn voltallig aan deze ronde begonnen, behalve eentje: Cofidis mist Luis Angel Maté, die ziek is. Maté eindigde de voorbije jaren nog 25e en 14e.
  38. 12:43 Eerste vluchtpoging Drie renners uit drie verschillende continenten hebben de eer de eerste vlucht van deze ronde op hun naam te zetten: Wang (Bahrein), Berhane (Dimension Data) en Irizar (Trek). Hoe ver geraken ze?
  39. 12:39 Sterke Sky-ploeg Chris Froome heeft 6 weken niet gekoerst, sinds de Herald Sun Tour, maar hij komt wel met een sterke ploeg aan de start. Thomas, Landa, Nieve, Rosa en Kennaugh moeten hem goed kunnen bijstaan in de bergen én in de mogelijk allesbepalende ploegentijdrit over 41,3 km.
  40. 12:39
  41. 12:35
  42. 12:34 Start Onder een aangenaam lentezonnetje zijn de renners, verdeeld over 25 ploegen, vertrokken aan deze 97e editie van de Ronde van Catalonië.
  43. 12:33 Wedstrijd
  44. 12:12 Favorieten Met onder meer Alejandro Valverde, Alberto Contador, Chris Froome, Romain Bardet, Rafal Majka, Adam Yates en Ilnoer Zakarin staat het kruim van de ronderenners aan de start van deze ronde. Toch wordt het vooral opletten voor Daniel Martin. De Ier van Quick-Step neemt voor de 9e keer deel in Catalonië: één keer was hij eindwinnaar, maar daarnaast behaalde hij ook nog twee 2e plaatsen, een 3e plaats en een 4e plaats.
  45. 12:10 Speciale fiets voor Valverde Alejandro Valverde boekte in de Ruta del Sol zijn 100e profzege. Om die mijlpaal extra in de verf te zetten, rijdt hij in deze Ronde van Catalonië rondt met een speciale fiets, waarbij al zijn zeges op zijn buis staan aangeduid.
  46. 12:10
  47. 12:09 2013: Meersman wint openingsrit in Catalonië
  48. 11:39
  49. 11:39
  50. 11:39
  51. 11:33 Sprinters of vluchters? Voor het zesde jaar op een rij maken de renners een lus van Calella naar Calella om de Ronde van Catalonië af te trappen. Vier keer mondde dat uit in een groepssprint, al dan niet van een klein groepje, met Bouhanni, Mezgec en Meersman als winnaars. Eén keer haalden de vluchters het. Paterski versloeg onder meer Bart De Clercq in 2015, Albasini legde in 2012 de basis voor zijn eindzege met winst in Calella.
  52. 11:30 Vooraf
profiel
Uitslag

Uitslag rit

1 ITA Davide Cimolai FDJ 4u28'21"
2 FRA Nacer Bouhanni COF +0"
3 ITA Kristian Sbaragli DDD +0"
4 NZL Dion Smith WGG +0"
5 DUI André Greipel LTS +0"
6 SPA José Joaquín Rojas MOV +0"
7 ZAF Daryl Impey ORS +0"
8 TSJ Petr Vakoc QST +0"
9 DUI Phil Bauhaus SUN +0"
10 ITA Enrico Gasparotto TBM +0"
11 NED Nick van der Lijke RNL +0"
12 NED Martijn Tusveld RNL +0"
13 BEL Pieter Serry QST +0"
14 SPA Alejandro Valverde MOV +0"
15 OOS Felix Großschartner CCC +0"
16 FRA Guillaume Levarlet WGG +0"
17 SPA Jordi Simón SOU +0"
18 ITA Dario Cataldo AST +0"
19 GBR Geraint Thomas SKY +0"
20 ITA Valerio Conti UAD +0"
38 BEL Xandro Meurisse WGG +0"
47 BEL Ben Hermans BMC +0"
66 BEL Laurens De Plus QST +0"
84 BEL Thomas Degand WGG +0"
107 BEL Louis Vervaeke LTS +0"
149 BEL Sean De Bie LTS +0"
154 BEL Jelle Vanendert LTS +0"
165 BEL Sander Armée LTS +3'30"
166 BEL Bart De Clercq LTS +3'30"
173 BEL Thomas De Gendt LTS +6'06"
179 BEL Victor Campenaerts TLJ +9'08"
183 BEL Frederik Veuchelen WGG +10'53"
192 BEL Jonas Van Genechten COF +10'53"
klassement
1 SPA Alejandro Valverde MOV 17u44'27"
2 GBR Chris Froome SKY +21"
3 SPA Alberto Contador TFS +47"
4 SPA Marc Soler MOV +1'00"
5 GBR Adam Yates ORS +1'15"
6 VS Tejay van Garderen BMC +1'18"
7 GBR Geraint Thomas SKY +1'34"
8 SPA Samuel Sánchez BMC +1'59"
9 IER Daniel Martin QST +2'13"
10 NED Steven Kruijswijk TLJ +2'40"
11 NED Bauke Mollema TFS +2'43"
12 COL Jarlinson Pantano TFS +2'43"
13 SPA Carlos Verona ORS +2'44"
14 NZL George Bennett TLJ +2'47"
15 FRA Romain Bardet ALM +2'49"
16 FRA Pierre Latour ALM +3'16"
17 POL Rafal Majka BOH +3'17"
18 FRA David Gaudu FDJ +3'39"
19 DEN Jakob Fuglsang AST +3'59"
20 TSJ Jan Hirt CCC +4'12"
21 ITA Davide Formolo CDT +4'29"
22 COL Darwin Atapuma UAD +5'07"
23 ZAF Louis Meintjes UAD +5'38"
24 NED Laurens ten Dam SUN +5'59"
25 TSJ Ondrej Cink TBM +6'28"
26 OOS Felix Großschartner CCC +6'37"
27 CAN Michael Woods CDT +6'42"
28 BEL Louis Vervaeke LTS +6'47"
29 DEN Jesper Hansen AST +6'59"
30 GBR Peter Kennaugh SKY +7'03"
31 GBR Hugh Carthy CDT +7'05"
32 SPA Daniel Navarro COF +7'25"
33 RUS Sergey Chernetsky AST +7'47"
34 BEL Xandro Meurisse WGG +8'45"
35 SPA Mikel Nieve SKY +9'21"
36 BEL Thomas Degand WGG +10'07"
37 AUS Ben O'Connor DDD +10'22"
38 FRA Léo Vincent FDJ +10'28"
39 NOO Sindre Lunke SUN +10'39"
40 FRA Guillaume Martin WGG +10'48"
41 FRA Alexis Vuillermoz ALM +11'22"
42 FRA Axel Domont ALM +11'35"
43 SPA Rafael Valls LTS +12'07"
44 ETH Tsgabu Grmay TBM +12'29"
45 SPA Rubén Fernández MOV +13'36"
46 NED Martijn Tusveld RNL +13'45"
47 CRI Andrey Amador MOV +14'32"
48 ITA Dario Cataldo AST +15'00"
49 SPA Haimar Zubeldia TFS +15'38"
50 COL Aldemar Reyes MZN +17'30"
51 NED Marco Minnaard WGG +17'31"
52 SPA Mikel Landa SKY +17'45"
53 BEL Pieter Serry QST +18'45"
54 NED Stef Clement TLJ +18'51"
55 NED Robert Gesink TLJ +20'13"
56 SPA Rubén Plaza ORS +20'27"
57 ITA Enrico Gasparotto TBM +21'13"
58 BEL Laurens De Plus QST +23'38"
59 FRA Cyril Gautier ALM +23'39"
60 POL Pawel Poljanski BOH +23'45"
61 LUX Ben Gastauer ALM +23'46"
62 WRU Vasil Kirijenka SKY +24'08"
63 POL Lukasz Owsian CCC +24'23"
64 BEL Bart De Clercq LTS +24'34"
65 POR Ricardo Vilela MZN +24'56"
66 SPA José Joaquín Rojas MOV +24'57"
67 FRA Jérémy Maison FDJ +26'53"
68 MAR Anass Ait el Abdia UAD +26'59"
69 AUS Nicholas Schultz CJR +27'35"
70 ITA Valerio Conti UAD +27'43"
71 AUS Damien Howson ORS +28'01"
72 RUS Pavel Kochetkov KAT +28'01"
73 SPA Enric Mas QST +28'11"
74 VS Brent Bookwalter BMC +28'30"
75 ERI Natnael Berhane DDD +29'00"
76 POR José Mendes BOH +29'11"
77 COL Hernán Aguirre MZN +29'51"
78 SPA Jordi Simón SOU +29'57"
79 AUS Jay McCarthy BOH +31'34"
80 FRA Fabien Doubey WGG +31'37"
81 AUS Lachlan Morton DDD +31'41"
82 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD +31'56"
83 VS Andrew Talansky CDT +32'22"
84 AUS Chris Hamilton SUN +32'31"
85 BRA Magno Nazaret SOU +33'58"
86 KRO Robert Kišerlovski KAT +34'01"
87 POL Leszek Plucinski CCC +34'09"
88 NED Nick van der Lijke RNL +34'25"
89 VS Alexey Vermeulen TLJ +35'00"
90 SPA Eduard Prades CJR +35'05"
91 ZAF Daryl Impey ORS +35'52"
92 POL Przemyslav Niemiec UAD +35'52"
93 SLO Janez Brajkovic TBM +36'00"
94 FRA Arthur Vichot FDJ +36'16"
95 FRA Benoît Vaugrenard FDJ +36'41"
96 SPA Lluís Mas CJR +37'18"
97 NZL Dion Smith WGG +37'26"
98 TSJ Petr Vakoc QST +37'32"
99 NED Jetse Bol MZN +37'46"
100 SPA Pello Bilbao AST +37'49"
101 SPA Ángel Vicioso KAT +38'06"
102 DUI Lennard Kämna SUN +38'31"
103 SPA Diego Rubio CJR +39'21"
104 TSJ Jan Bárta BOH +39'48"
105 ITA Paolo Tiralongo AST +39'50"
106 POL Maciej Paterski CCC +40'14"
107 IER Philip Deignan SKY +40'44"
108 NED Etienne van Empel RNL +41'01"
109 COL Hernando Bohórquez MZN +41'07"
110 ITA Gianluca Brambilla QST +41'15"
111 NZL Sam Bewley ORS +41'56"
112 JAP Yukiya Arashiro TBM +41'57"
113 FRA Nacer Bouhanni COF +42'06"
114 SPA Imanol Erviti MOV +42'42"
115 NED Oscar Riesebeek RNL +43'15"
116 FRA Guillaume Bonnafond COF +43'17"
117 FRA François Bidard ALM +43'18"
118 KAZ Artyom Zakharov AST +43'29"
119 OOS Michael Gogl TFS +43'43"
120 ZWI Kilian Franikiny BMC +43'51"
121 KRO Kristijan Ðurasek UAD +44'36"
122 SLO Domen Novak TBM +45'02"
123 FRA Rémi Cavagna QST +45'29"
124 DUI Maximilian Schachmann QST +45'42"
125 DUI Silvio Herklotz BOH +45'42"
126 BRA Murilo Affonso SOU +46'21"
127 ITA Davide Villella CDT +46'28"
128 EST Rein Taaramäe KAT +46'37"
129 NED Jeroen Meijers RNL +46'46"
130 ITA Davide Cimolai FDJ +46'53"
131 POR Nélson Oliveira MOV +47'04"
132 AUS Brendan Canty CDT +47'10"
133 DUI André Greipel LTS +47'11"
134 SPA Sergio Pardilla CJR +47'12"
135 ERI Mekseb Debesay DDD +47'21"
136 VS Joey Rosskopf BMC +47'34"
137 FRA Johan Le Bon FDJ +47'51"
138 FRA Julien Simon COF +48'16"
139 DUI Phil Bauhaus SUN +49'12"
140 ITA Matteo Bono UAD +49'15"
141 DUI Johannes Fröhlinger SUN +50'02"
142 ERI Daniel Teklehaimanot DDD +50'12"
143 FRA Geoffrey Soupe COF +50'22"
144 SPA Héctor Sáez CJR +50'25"
145 FRA Pierre Rolland CDT +51'09"
146 VS Alex Howes CDT +51'22"
147 BEL Thomas De Gendt LTS +51'50"
148 BRA Caio Godoy SOU +51'55"
149 NED Bert-Jan Lindeman TLJ +51'59"
150 ITA Alessandro De Marchi BMC +52'03"
151 POR José Gonçalves KAT +52'14"
152 POL Piotr Brozyna CCC +52'23"
153 CAN Svein Tuft ORS +52'38"
154 BEL Frederik Veuchelen WGG +53'28"
155 COL Juan Felipe Osorio MZN +53'41"
156 BEL Jelle Vanendert LTS +53'58"
157 SPA Markel Irizar TFS +54'59"
158 NED Tim Ariesen RNL +55'40"
159 NED Martijn Keizer TLJ +57'48"
160 BEL Victor Campenaerts TLJ +57'56"
161 OOS Matthias Brändle TFS +58'24"
162 RUS Maksim Belkov KAT +1u00'05"
163 DUI Max Walscheid SUN +1u00'13"
164 ITA Antonio Nibali TBM +1u02'16"
165 POL Patryk Stosz CCC +1u02'18"
166 KAZ Daniil Fominykh AST +1u02'37"
167 BEL Jonas Van Genechten COF +1u03'15"
168 POL Mateusz Taciak CCC +1u10'37"
1 SPA Alejandro Valverde MOV 4u14'52"
2 GBR Chris Froome SKY +13"
3 SPA Alberto Contador TFS +13"
4 SPA Marc Soler MOV +25"
5 GBR Adam Yates ORS +32"
6 IER Daniel Martin QST +46"
7 FRA David Gaudu FDJ +58"
8 GBR Hugh Carthy CDT +1'04"
9 DEN Jakob Fuglsang AST +1'11"
10 NED Steven Kruijswijk TLJ +1'11"
11 FRA Romain Bardet ALM +1'11"
12 CAN Michael Woods CDT +1'17"
13 POL Rafal Majka BOH +1'17"
14 GBR Geraint Thomas SKY +1'25"
15 FRA Pierre Latour ALM +1'29"
16 SPA Daniel Navarro COF +1'31"
17 TSJ Jan Hirt CCC +1'31"
18 NZL George Bennett TLJ +1'31"
19 ITA Davide Formolo CDT +1'31"
20 SPA Carlos Verona ORS +1'47"
21 SPA Samuel Sánchez BMC +1'53"
22 VS Tejay van Garderen BMC +1'53"
23 COL Jarlinson Pantano TFS +1'53"
24 NED Bauke Mollema TFS +1'53"
25 ZAF Louis Meintjes UAD +1'53"
26 NED Laurens ten Dam SUN +2'08"
27 BEL Xandro Meurisse WGG +2'08"
28 COL Aldemar Reyes MZN +2'17"
29 DEN Jesper Hansen AST +2'21"
30 COL Darwin Atapuma UAD +2'34"
31 TSJ Ondrej Cink TBM +2'46"
32 AUS Ben O'Connor DDD +3'00"
33 OOS Felix Großschartner CCC +3'09"
34 ZAF Jacques Janse Van Rensburg DDD +3'09"
35 RUS Sergey Chernetsky AST +3'09"
36 FRA Alexis Vuillermoz ALM +3'24"
37 SPA Rubén Fernández MOV +3'29"
38 FRA Guillaume Martin WGG +3'30"
39 BEL Thomas Degand WGG +3'30"
40 FRA Axel Domont ALM +3'33"
41 ETH Tsgabu Grmay TBM +3'33"
42 NED Martijn Tusveld RNL +3'49"
43 NED Marco Minnaard WGG +3'49"
44 FRA Fabien Doubey WGG +4'20"
45 NOO Sindre Lunke SUN +4'21"
46 BEL Louis Vervaeke LTS +4'35"
47 SPA Héctor Sáez CJR +5'06"
48 FRA Léo Vincent FDJ +5'13"
49 POR José Mendes BOH +5'28"
50 SPA Eduard Prades CJR +5'44"
51 BEL Bart De Clercq LTS +5'45"
52 GBR Peter Kennaugh SKY +5'54"
53 AUS Jay McCarthy BOH +5'54"
54 POL Pawel Poljanski BOH +5'54"
55 VS Andrew Talansky CDT +5'54"
56 SPA Mikel Landa SKY +5'54"
57 KRO Robert Kišerlovski KAT +5'58"
58 SPA Rafael Valls LTS +6'02"
59 ITA Enrico Gasparotto TBM +6'58"
60 SPA Haimar Zubeldia TFS +6'58"
61 RUS Pavel Kochetkov KAT +6'58"
62 KAZ Artyom Zakharov AST +6'58"
63 LUX Ben Gastauer ALM +6'58"
64 FRA Cyril Gautier ALM +6'58"
65 VS Brent Bookwalter BMC +7'12"
66 SPA Lluís Mas CJR +7'26"
67 SLO Janez Brajkovic TBM +7'26"
68 POL Lukasz Owsian CCC +7'48"
69 POL Leszek Plucinski CCC +7'48"
70 SPA Mikel Nieve SKY +7'48"
71 ITA Gianluca Brambilla QST +8'56"
72 BEL Pieter Serry QST +9'28"
73 FRA Rémi Cavagna QST +9'28"
74 DUI Silvio Herklotz BOH +9'28"
75 VS Alexey Vermeulen TLJ +9'28"
76 BEL Laurens De Plus QST +9'28"
77 CRI Andrey Amador MOV +10'47"
78 NZL Dion Smith WGG +10'50"
79 NZL Sam Bewley ORS +10'50"
80 BEL Thomas De Gendt LTS +10'50"
81 AUS Damien Howson ORS +10'50"
82 FRA Pierre Rolland CDT +10'50"
83 POL Maciej Paterski CCC +10'50"
84 BRA Murilo Affonso SOU +10'50"
85 NED Jetse Bol MZN +10'50"
86 NED Stef Clement TLJ +10'50"
87 NED Robert Gesink TLJ +10'50"
88 TSJ Jan Bárta BOH +10'50"
89 DUI Johannes Fröhlinger SUN +10'50"
90 SLO Domen Novak TBM +10'50"
91 WRU Vasil Kirijenka SKY +11'02"
92 NED Jeroen Meijers RNL +12'00"
93 NED Etienne van Empel RNL +12'00"
94 SPA José Joaquín Rojas MOV +12'00"
95 ITA Paolo Tiralongo AST +12'00"
96 SPA Ángel Vicioso KAT +12'00"
97 ITA Valerio Conti UAD +12'00"
98 SPA Jordi Simón SOU +12'00"
99 ERI Daniel Teklehaimanot DDD +12'00"
100 ITA Dario Cataldo AST +12'00"
101 SPA Imanol Erviti MOV +12'00"
102 SPA Rubén Plaza ORS +12'00"
103 EST Rein Taaramäe KAT +12'00"
104 ZAF Daryl Impey ORS +12'00"
105 FRA Jérémy Maison FDJ +12'00"
106 DUI Lennard Kämna SUN +12'00"
107 BEL Frederik Veuchelen WGG +12'00"
108 JAP Yukiya Arashiro TBM +12'00"
109 TSJ Petr Vakoc QST +12'00"
110 AUS Lachlan Morton DDD +12'00"
111 FRA Arthur Vichot FDJ +12'00"
112 FRA Benoît Vaugrenard FDJ +12'00"
113 BRA Magno Nazaret SOU +12'00"
114 IER Philip Deignan SKY +12'00"
115 FRA François Bidard ALM +12'00"
116 MAR Anass Ait el Abdia UAD +12'00"
117 SPA Pello Bilbao AST +12'00"
118 FRA Nacer Bouhanni COF +13'51"
119 FRA Guillaume Bonnafond COF +13'51"
120 AUS Chris Hamilton SUN +14'54"
121 AUS Brendan Canty CDT +14'54"
122 NED Oscar Riesebeek RNL +15'46"
123 NED Tim Ariesen RNL +15'46"
124 VS Alex Howes CDT +15'46"
125 CAN Svein Tuft ORS +15'46"
126 NED Martijn Keizer TLJ +15'46"
127 NED Bert-Jan Lindeman TLJ +15'46"
128 BEL Victor Campenaerts TLJ +15'46"
129 FRA Johan Le Bon FDJ +15'46"
130 RUS Maksim Belkov KAT +15'46"
131 KRO Kristijan Ðurasek UAD +16'22"
132 POR Nélson Oliveira MOV +16'22"
133 ITA Matteo Bono UAD +16'22"
134 NED Nick van der Lijke RNL +17'31"
135 VS Joey Rosskopf BMC +17'31"
136 SPA Markel Irizar TFS +17'57"
137 OOS Michael Gogl TFS +17'57"
138 POR José Gonçalves KAT +18'14"
139 SPA Enric Mas QST +19'45"
140 DUI André Greipel LTS +19'45"
141 DUI Phil Bauhaus SUN +19'45"
142 DUI Maximilian Schachmann QST +19'45"
143 DUI Max Walscheid SUN +19'45"
144 ZWI Kilian Franikiny BMC +19'45"
145 BEL Jonas Van Genechten COF +19'45"
146 POL Piotr Brozyna CCC +19'45"
147 ERI Natnael Berhane DDD +19'45"
148 BRA Caio Godoy SOU +19'45"
149 OOS Matthias Brändle TFS +19'45"
150 ERI Mekseb Debesay DDD +19'45"
151 POL Przemyslav Niemiec UAD +19'45"
152 SPA Sergio Pardilla CJR +19'45"
153 FRA Geoffrey Soupe COF +19'45"
154 AUS Nicholas Schultz CJR +19'45"
155 POR Ricardo Vilela MZN +19'45"
156 COL Hernando Bohórquez MZN +19'45"
157 COL Hernán Aguirre MZN +19'45"
158 FRA Julien Simon COF +19'45"
159 BEL Jelle Vanendert LTS +19'45"
160 POL Mateusz Taciak CCC +19'45"
161 ITA Davide Villella CDT +19'45"
162 COL Juan Felipe Osorio MZN +20'27"
163 ITA Antonio Nibali TBM +20'49"
164 KAZ Daniil Fominykh AST +20'49"
165 POL Patryk Stosz CCC +20'49"
166 SPA Diego Rubio CJR +20'49"
167 ITA Davide Cimolai FDJ +21'21"
168 ITA Alessandro De Marchi BMC +21'21"
AUS Alexander Edmondson ORS
AUS Nathan Haas DDD
ITA Kristian Sbaragli DDD
ZWI Dylan Page CJR
NED Martijn Budding RNL
FRA Guillaume Levarlet WGG
SPA Jonathan Castroviejo MOV
ITA Diego Rosa SKY
BEL Ben Hermans BMC
RUS Ilnur Zakarin KAT
VS Peter Stetina TFS
FRA Stéphane Rossetto COF
1 SPA Alejandro Valverde MOV 92
2 GBR Chris Froome SKY 50
3 BRA Murilo Affonso SOU 48
4 SPA Alberto Contador TFS 47
5 GBR Adam Yates ORS 44
6 IER Daniel Martin QST 44
7 ITA Antonio Nibali TBM 39
8 SPA Marc Soler MOV 33
9 ERI Natnael Berhane DDD 32
10 FRA Pierre Rolland CDT 26
11 SPA Diego Rubio CJR 24
12 FRA Romain Bardet ALM 23
13 BRA Magno Nazaret SOU 23
14 BEL Pieter Serry QST 20
15 NED Jetse Bol MZN 19
16 FRA David Gaudu FDJ 16
17 GBR Geraint Thomas SKY 14
18 BEL Laurens De Plus QST 13
19 GBR Hugh Carthy CDT 12
20 FRA Cyril Gautier ALM 10
21 FRA Axel Domont ALM 10
22 WRU Vasil Kirijenka SKY 10
23 NED Robert Gesink TLJ 9
24 COL Juan Felipe Osorio MZN 8
25 DEN Jakob Fuglsang AST 8
26 NZL George Bennett TLJ 7
27 ITA Dario Cataldo AST 7
28 AUS Brendan Canty CDT 7
29 RUS Pavel Kochetkov KAT 6
30 BEL Thomas De Gendt LTS 6
31 NED Steven Kruijswijk TLJ 6
32 SPA Mikel Landa SKY 5
33 VS Tejay van Garderen BMC 4
34 CAN Michael Woods CDT 4
35 SPA Mikel Nieve SKY 4
36 IER Philip Deignan SKY 4
37 EST Rein Taaramäe KAT 4
38 NED Martijn Keizer TLJ 4
39 COL Darwin Atapuma UAD 2
40 GBR Peter Kennaugh SKY 2
41 NED Marco Minnaard WGG 2
42 VS Alex Howes CDT 2
43 POR José Gonçalves KAT 2
44 BEL Jelle Vanendert LTS 2
45 SPA Rafael Valls LTS 1
46 CRI Andrey Amador MOV 1
47 BEL Bart De Clercq LTS 1
48 ITA Matteo Bono UAD 1
1 SPA Marc Soler MOV 17u45'27"
2 GBR Adam Yates ORS +15"
3 SPA Carlos Verona ORS +1'44"
4 FRA Pierre Latour ALM +2'16"
5 FRA David Gaudu FDJ +2'39"
6 ITA Davide Formolo CDT +3'29"
7 ZAF Louis Meintjes UAD +4'38"
8 OOS Felix Großschartner CCC +5'37"
9 BEL Louis Vervaeke LTS +5'47"
10 GBR Hugh Carthy CDT +6'05"
11 BEL Xandro Meurisse WGG +7'45"
12 AUS Ben O'Connor DDD +9'22"
13 FRA Léo Vincent FDJ +9'28"
14 NOO Sindre Lunke SUN +9'39"
15 FRA Guillaume Martin WGG +9'48"
16 NED Martijn Tusveld RNL +12'45"
17 COL Aldemar Reyes MZN +16'30"
18 BEL Laurens De Plus QST +22'38"
19 FRA Jérémy Maison FDJ +25'53"
20 MAR Anass Ait el Abdia UAD +25'59"
21 AUS Nicholas Schultz CJR +26'35"
22 ITA Valerio Conti UAD +26'43"
23 AUS Damien Howson ORS +27'01"
24 SPA Enric Mas QST +27'11"
25 COL Hernán Aguirre MZN +28'51"
26 AUS Jay McCarthy BOH +30'34"
27 FRA Fabien Doubey WGG +30'37"
28 AUS Lachlan Morton DDD +30'41"
29 AUS Chris Hamilton SUN +31'31"
1 VS Trek TFS 53u19'38"
2 SPA Movistar MOV +19"
3 GBR Team Sky SKY +2'47"
4 FRA AG2R ALM +8'00"
5 VS Cannondale CDT +8'58"
6 KAZ Astana AST +10'11"
7 NED LottoNL TLJ +10'16"
8 VS BMC Racing BMC +11'25"
9 AUS Orica ORS +16'13"
10 BEL Wanty WGG +22'42"
11 POL CCC CCC +26'58"
12 VAE UAE Team Emirates UAD +30'56"
13 BEL Quick-Step QST +32'11"
14 FRA FDJ FDJ +32'50"
15 BEL Lotto LTS +33'31"
16 BRN Bahrain TBM +33'53"
17 DUI Sunweb SUN +36'53"
18 ZAF Dimension Data DDD +45'09"
19 DUI BORA BOH +49'56"
20 COL Manzana Postobón MZN +55'39"
21 ZWI Katusha KAT +59'21"
22 SPA Caja Rural CJR +59'26"
23 NED Roompot RNL +1u05'16"
24 FRA Cofidis COF +1u24'21"
25 BRA Soul Brasil SOU +1u40'34"